Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP ve HDP den MHP ye tepki

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu ile HDP İl Eşbaşkanı Cevdet Bakın, yaptıkları açıklamalarla MHP nin TBMM Başkanlık seçimlerindeki tutumunu eleştirdi

CHP ve HDP den MHP ye tepki

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, MHP nin birarada olmayacaklarını ileri sürdükleri partiyle milletvekili haklarıyla ilgili menfaat içeren tekliflerde ortak imza atmaktan çekinmedeğini belirtti.  HDP İl Eşbaşkanı Cevdet Bakın ise, Biz Ekmeleddin Bey e oy verseydik, onlar adaylarını geri mi çekeceklerdi? diye sordu.

MENFFAT OLUNCA BİRARADA OLUYOR
CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, halkın AK Parti ye karşı sandıkta CHP, MHP ve HDP ye yüzde 60 oranında oy verdiğini ancak MHP nin bunu anlamadığını, meydanlarda AK Parti den ülkenin kurtarılması gerektiğini söylerken, TBMM Başkanlığını altın tepside önlerine koyduğunu söyledi. Soylu, MHP Lideri Bahçeli nin gerekçe olarak HDP yi gösterdiğini ifade ederek, MHP nin HDP ile birarada olamayacağı algısını oluşturmaya çalışan Sayın Bahçeli, konu milletvekili özlük haklarının iyileştirilmesi olunca, HDP li vekillerin de imzalarının bulunduğu yasa teklifine imza atmakta bir sakınca görmüyor. Yani biraraya gelmem, birarada olmam dediğin HDP ile konu menfaat olunca aynı önergeye imza atmaktan imtina etmiyorsun diye konuştu.

MANTIKLI DEĞİL
HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın da AK Parti ye meclis başkanlığını MHP nin hideyi ettiğini ileri sürdü. Bakın, halkın Ak Parti karşısında muhalefet cephesinin birlikte hareket etmesini beklediğini belirterek, Ancak MHP, bizim partimizi bahane göstererek, başkanlığı AKP nin kazanmasını sağladı. MHP nin bizi mazeret göstermesi makul ve mantıklı bir gerekçe değil. O zaman MHP nin HDP ile aynı mecliste bulunmam diye meclisten çıkması mı gerekiyor. Ya da HDP li milletvekilleri Ekmeleddin Bey e oy verselerdi, MHP onun adaylığını mı geri çekecekti? ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

1 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

2 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

3 Karadeniz'de 11 terörist

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

4 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

5 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsunsporun yeni stadında ses sistemleri test edildi

6 Samsunspor'un yeni stadında ses sistemleri test edildi

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

7 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu Bu pazar biz güleceğiz

8 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: Bu pazar biz güleceğiz

Sürücüsü kalp krizi geçirdi 1 ölü, 4 yaralı

9 Sürücüsü kalp krizi geçirdi: 1 ölü, 4 yaralı

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

10 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma