Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP ve HDP den MHP ye tepki

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu ile HDP İl Eşbaşkanı Cevdet Bakın, yaptıkları açıklamalarla MHP nin TBMM Başkanlık seçimlerindeki tutumunu eleştirdi

CHP ve HDP den MHP ye tepki

CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, MHP nin birarada olmayacaklarını ileri sürdükleri partiyle milletvekili haklarıyla ilgili menfaat içeren tekliflerde ortak imza atmaktan çekinmedeğini belirtti.  HDP İl Eşbaşkanı Cevdet Bakın ise, Biz Ekmeleddin Bey e oy verseydik, onlar adaylarını geri mi çekeceklerdi? diye sordu.

MENFFAT OLUNCA BİRARADA OLUYOR
CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, halkın AK Parti ye karşı sandıkta CHP, MHP ve HDP ye yüzde 60 oranında oy verdiğini ancak MHP nin bunu anlamadığını, meydanlarda AK Parti den ülkenin kurtarılması gerektiğini söylerken, TBMM Başkanlığını altın tepside önlerine koyduğunu söyledi. Soylu, MHP Lideri Bahçeli nin gerekçe olarak HDP yi gösterdiğini ifade ederek, MHP nin HDP ile birarada olamayacağı algısını oluşturmaya çalışan Sayın Bahçeli, konu milletvekili özlük haklarının iyileştirilmesi olunca, HDP li vekillerin de imzalarının bulunduğu yasa teklifine imza atmakta bir sakınca görmüyor. Yani biraraya gelmem, birarada olmam dediğin HDP ile konu menfaat olunca aynı önergeye imza atmaktan imtina etmiyorsun diye konuştu.

MANTIKLI DEĞİL
HDP Samsun İl Eş Başkanı Cevdet Bakın da AK Parti ye meclis başkanlığını MHP nin hideyi ettiğini ileri sürdü. Bakın, halkın Ak Parti karşısında muhalefet cephesinin birlikte hareket etmesini beklediğini belirterek, Ancak MHP, bizim partimizi bahane göstererek, başkanlığı AKP nin kazanmasını sağladı. MHP nin bizi mazeret göstermesi makul ve mantıklı bir gerekçe değil. O zaman MHP nin HDP ile aynı mecliste bulunmam diye meclisten çıkması mı gerekiyor. Ya da HDP li milletvekilleri Ekmeleddin Bey e oy verselerdi, MHP onun adaylığını mı geri çekecekti? ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunlu şehidin evinde yas var

1 Samsun Haber: Samsunlu şehidin evinde yas var!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankarada

2 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor Samsunspor 3 ayrı konudan PFDKya sevk edildi

3 Samsunspor: Samsunspor 3 ayrı konudan PFDK'ya sevk edildi

Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

4 Şehit özel harekat polisinin evine ateş düştü

Samsunspor Göksu Kafa kafaya çarpışmışız

5 Samsunspor: Göksu: Kafa kafaya çarpışmışız

Öyle kolay olmadı

6 Öyle kolay olmadı...

Samsunspor 26 sezon sonra en kötü Samsun

7 Samsunspor: 26 sezon sonra en kötü Samsun

Samsun Haber Şehidimiz Samsuna uğurlandı

8 Samsun Haber: Şehidimiz Samsun'a uğurlandı

Teröristler yol kesip araç yaktı İşte o anlar

9 Teröristler yol kesip araç yaktı! İşte o anlar...

Fındık Fındıkta rekolte savaşları başladı

10 Fındık: Fındıkta rekolte savaşları başladı