Dik duruştan taviz yok

MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Meclis başkanlığı seçimlerinde partilerinin dik bir duruş sergilediğini ve bundan taviz vermeyeceklerini söyledi

Dik duruştan taviz yok

MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Meclis Başkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Seçimler sonrası yapılan eleştirilere anlam veremediğini belirten Başkan Süslü, Meclis teki sandalye dağılımına göre birinci partinin AK Parti olduğunu söyledi. Süslü, “Dördüncü turda en çok oy alan partinin adayının Meclis Başkanı olması kaçınılmazdı. Şu ana kadarki görünen tabloda da AK Parti’nin adayı olan İsmet Yılmaz’ın Meclis Başkanı olması çok normal, çok doğal bir sonuç” dedi.

BAZI DİNAMİKLER VAR
Şartlar ne olursa olsun MHP olarak her zaman dik duruşlarını sergileyip, ilkelerden taviz vermeyeceklerini söyleyen Süslü, Fakat çok farklı, hiç yan yana gelmeyeceği belli olan siyasi partileri bir araya getirmeye çalışan bazı dinamikler var. Tabi bunların biz farkındayız ve onlarla bir araya gelmeyeceğiz ama bakıyorsunuz ki düşmanımın düşmanı dostumdur mantığında hareket ederek birbirlerini destekleyen siyasi partileri de Türk Milleti görüyor diye konuştu.

ÜÇÜNÜN DE ORTAK YÖNLERİ VAR
Meclis başkanlığı seçimlerinde HDP’nin CHP’yi desteklemesini normal karşıladıklarını ifade eden Süslü, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Bu iki siyasi partinin tabanlarında ve tavanlarında geçiş olduğu aşikar. Bugün bakıyorsunuz geçmiş dönemde CHP’de siyaset yapıp bugün HDP’de siyaset yapan birçok insan var. Yine HDP’de dönem dönem geçişler olmuş. Abdullah Öcalan’ın avukatlığını yapıp, bugün Kürdistan safsatasıyla birlikte bir üniversite kurmak için oluşturulmuş bir mütevelli heyetinde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı var. Bunların birbirlerini desteklemesi kadar normal bir şey yok. Geçmişte AK Parti’de genel başkan yardımcılığı yapıp bugün de siyaset yapan yine geçmişte HADEP’te genel başkan yardımcılığı yapıp bugün AK Parti’de vekillik yapanlar var. Bu partilerin arasında hangisini hangisine tercih edeceksiniz. Bizim için üçünün de çok ortak yönleri vardır ve biz bu noktada tarafsız kalmayı tercih etmiş bulunmaktayız.  Milletimizin bu duruşumuzu takdir ettiğinde şahit olmaktayız.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

1 Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

2 Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

3 Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 9 Yaralı

4 Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Ölü, 9 Yaralı