TRANSFER TAHTASI KAPANDI

Geçmiş dönemde forma giyen hem yerli hem de yabancı oyunculara olan borçlardan dolayı Samsunspor un transfer tahtasının kapandığı öğrenildi.

TRANSFER TAHTASI KAPANDI

Samsunspor da dün şok gelişme yaşandı ve transfer edilen futbolcularla neden ön protokol imzatıldığı ortaya çıktı. Geçen cumartesi basın toplantısı düzenleyen Başkan Erkut Tutu, eski futbolculara borçlardan dolayı kulübün büyük sıkıntı yaşadığını ve transfer tahtasının kapanma ihtimali bulunduğunu belirtmişti.  Tutu, Önümüzde transfere engel futbolcular var. Bunların çözüme kavuşması gerekiyor açıklamasında bulunmuştu. 

BAŞKAN UYARMIŞTI 
Günler öncesinden bu büyük tehlike kapıya dayanmış başkan ise uyarıda bulunmuştu. Samsunspor için gecesini gündüzüne katarak çalışan Başkan Tutu ve ekibinin korktuğu başına geldi.  Kırmızı-Beyazlı ekibin hem yerli hem de yabancı eski futbolculara olan borçlarından dolayı transfer tahtasının kapandığı öğrenildi. Bu haber transferler için büyük çaba harcayan Başkan Tutu, yöneticileri ve Sportif Derektör Coşkun Zeren i şoka uğrattı. 

TOPLAM 10 MİLYON LİRA
Başkan Tutu, Bahia ya  1 milyon 250 bin Avro, Nsumbu ya 30 bin Avro, Dimitrov a 50 bin Avro, Fink e 450 bin Avro, Kere ye 23 bin Avro, Valdamiro ya 425 bin Avro ve Videoton Kulübü ne de Pal Pazar ın transferinden kalan 280 bin Avro borç var. Yine bir çok yerli oyuncuya da borçlar var. Şuan da yabancı oyunculara 6 milyon lira yerli futbolculara ise 4 milyon lira acil olarak ödeme yapmamız gerekiyor. 
diyerek büyük tehlikenin kapıda olduğunu üstüne basa basa vurgulamıştı.  Kaleci Ahmet Şahin ve bazı eski futbolcuların bu listede olduğu öğrenildi. 
  
FEDERASYONA KOŞTU 
Çarşamba günü apar topar İstanbul a giden Başkan Erkut Tutu, Türkiye Futbol Federasyonu na koştu. Tablonun iç açıcı olmadığını gören Başkan Tutu, kapanan transfer tahtasını açılabilmesi için neler yapılabileceği konusunuda tüm yoları denedi. Ancak durum sanılandan çok daha kötüydü ve Başkan Erkut Tutu, büyük yıkım yaşadı.  Tutu nun transfer tahtasını yeniden açılması için kurmaylarıyla biraraya gelip şehrin dinamikleriyle görüşeceği ileri sürüldü .

MUHAMMET ÇAVUŞOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR