Önümüz muhtemel bir seçimdir

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Mardin deki gezi ve incelemelerinin ardından akşam saatlerinden Ak Parti İl Başkanlığının düzenlediği iftar programına katıldı.

 Önümüz muhtemel bir seçimdir

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç ın katıldığı iftar programına Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Gaziantep Milletvekili Derya Bakmak, Malatya Milletvekili Cemal Akın, Mardinli işadamları Süleyman Bölünmez, Nihat Eri, Ak Parti İl Başkanı Bahattin Uncu, ilçe teşkilat başkanları, STK temsilcileri ve partililer katıldı. Açılış konuşmasını yapan Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu nun yaptığı kısa konuşmanın ardından Arınç ın TBMM de yaptığı bir konuşma sinevizyonda salondakilere izletildi. 

Daha sonra konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 12 yılda girdikleri 9 seçimden başarıyla çıkmış bir partinin bu seçimden birinci parti olmasına rağmen tek başına iktidar olamamasına üzüldüklerini söyledi. Oturup ağlayacak halde olmadıklarını belirten Arınç, Tek başına iktidar olamazsanız dahi fevkalade bir başarıya imza attınız. CHP ve MHP nin 35 ilden, barajı geçen partinin de 14 ilde milletvekili var. Diğerlerinde yok. Biz 76 ilin 58 inde birinci partiyiz. Türkiye nin her yerinde biz varız. 5 ilden çıkaramadık, ama orada da 2 nci partiyiz. Bu açıdan baktığınız zaman yüzde 41 ile başarılı bir sonuç aldığını düşünüyorum dedi. 

Durmak yok yola devam sloganının boşuna söylenmediğini dile getiren Arınç, Başbakanımız balkon konuşmasında haydi yeniden Bismillah dedi. Bismillah her hayrın başıdır, biz de ona onunla başlarız. O saatten sonra biz çalışıyoruz, sizler de çalışacaksınız. Önümüz muhtemel bir seçimdir. Hükümet kurmak için seçim muhtemelen geç bir tarihte olacaktır. Hükümet kurulduktan sonra da yine kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Evet kalkacağız ve ne söz vermişsek tek tek yerine getireceğiz. Türkiye de hala Ak Parti iktidarda diye dışarısı da rahat içerisi de. Yunanistan ın düştüğü duruma düştü mü Türkiye? Bu hükümet giderse o zaman onlar düşünsün derler. Onlar, Bu hükümeti yıkalım da memleket ne olursa olsun hesabıyla 4. bir partiye baraj aştırarak tek başına iktidardan uzaklaştırılanların vebalinin çok büyük olduğunu söylemek istiyorum. Allah a ve millete hesaplarını versinler diye konuştu.

Konuşmaların ardından Ak Parti İl Başkanı Bahattin Uncu, Arınç a plaket hediye etti. EN ÇOK OKUNANLAR

Ayite sosyal medyayı salladı

1 Ayite sosyal medyayı salladı

Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

2 Samsun'da mezar yeri sorup hastanelik ettiler

Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

3 Samsun'da İYİ Parti'de kadrolar doluyor

Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

4 Cem Yılmaz'dan kırıp geçiren Tarkan esprisi!

Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

5 Altın Kelebek'te Cansu Taşkın öyle bir elbise giydi ki!

Samsunlu çiftin 15 yıllık hasreti sona erdi

6 Samsunlu çiftin 15 yıllık hasreti sona erdi

Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

7 Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

Uyursak...

8 Uyursak...

Samsun bilirkişilikte başvuru yoğunluğu

9 Samsun bilirkişilikte başvuru yoğunluğu

Esnafı daha da vuracak

10 Esnafı daha da vuracak