Devlet-millet Aynı Sofrada

İlkadım Belediyesi; Komşu İftarları, İftara Doğru, Gönül Sohbetleri ve Kur’an Ziyafeti ve Sahurnağme Programları ile vatandaşlara maneviyatına uygun bir Ramazan yaşatıyor.

Devlet-millet Aynı Sofrada

Her akşam bir mahalleye kurulan komşu iftarları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Ulugazi, Kale ve Saitbey Mahallerinin bir araya geldiği iftarda konuşan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Ramazan’ın güzelliğini hep bir arada birlikte ve paylaşarak geçirmek bu kutsal ayın önemini bizlere gösteriyor dedi.

KARDEŞLİK ORTAMI

Komşu iftarlarının birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamını perçinlediğini ifade eden Başkan Erdoğan Tok, Şu sokaktaki görüntünün güzelliğine bakın. Burada komşuları bir araya getirdik. Devletin üst düzey yöneticileri burada, bürokratı, mahalle muhtarı, işçisi, memuru, köylüsü şehirlisi, kadını erkeği ile herkes burada. İşte yine hep bir aradayız. Ramazan’ın güzelliği de bu, insanlarımızı bir araya getirmek suretiyle, birlik beraberlik kardeşlik duygularını yaşatmaktır. Samsun’a bir ilke imza atarak komşu iftarlarını başlattık. Vatandaşlarımız bizleri özlediği için, böyle ortamları özlediği için büyük ilgi gösteriyor. Bu destekten ötürü herkese sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İftar programının sonrasında Ulugazi Camisi’nde İlkadım Belediyesi tarafından düzenlenen Metin Balkanlıoğlu’nun konuşmacı olduğu sohbet programına katılan Başkan Tok, sohbeti vatandaşlarla bir arada dikkatlice dinledi.

RAMAZAN MERHAMET, BOLLUK VE BEREKET AYI

Ramazan ayının önemini ve insanların ramazanda neler yapması gerektiği hakkında cemaati bilgilendiren Metin Balkanlıoğlu, Hazreti Peygamber’in yaşamı, Kur’an-ı Kerim ilmi ve Kur’an-ı Kerim üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ramazan ayının bereketin en bol ayı olduğuna dikkat çeken Balkanlıoğlu, Ramazan ayı bolluk ve bereketin en bol ayıdır. Hayırların en büyük ayıdır. İnsanlar bu kadar güzel kutsal ayda kazanacakları sevap katlanarak yükselir. Sadece oruç tutarak değil, diğer insanlara davranışları, konuşmaları ve hareketleriyle Ramazan ayı geçirmelidir. Hayır sofraları kurarak hem dua alabilir hem dua edebilirler. Böylesi güzel bir ayda insanlar rahmeti ve bereketin ortağı olsun” dedi.

Kur’an-ı Kerim’in çağları aydınlatan bir nur olduğu ifade eden Balkanlıoğlu, “Kur’an tüm çağları aydınlatan bir nurdur ve bu nura tüm dünyanın ihtiyacıdır şeklinde konuştu.

RAMAZAN ŞERBETİ VE LOKMA DAĞITILDI

İlkadım Belediyesi tarafından teravih namazının ardından camiden çıkan camii cemaatine ramazan ayının güzelliklerini hatırlatmak ve yaşatmak için Osmanlı dönemine ait özel kıyafetli şerbetçi tarafından gül suyu şerbeti ve lokma dağıtıldı. Vatandaşlar dağıtılan ramazan şerbeti ve lokmaya yoğun ilgi göstererek belediye çalışanlarına teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

4 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Tanju Çolak moral verdi

5 Tanju Çolak moral verdi

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

7 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

8 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

9 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

10 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'