Yetimler gülerse, Dünya Güler

Canik Belediyesi, Yetimler Günü nde anlamlı bir organizasyona imza attı. Yetim çocuklar, Ramazan Bayramı öncesi Canik Belediyesi nin organizasyonuyla bayramlıklarını aldı. Yetim çocukları ağırlayan Genç, Yetimler gülerse dünya güler dedi

Yetimler gülerse, Dünya Güler

Ramazan Bayramı’na kısa süre kala Canik te yaşayan yetim ve öksüz çocuklar Canik Belediyesi tarafından sevindirildi. Yetimler Günü nedeniyle gerçekleştirilen organizasyon kapsamında yetim çocuklar önce Canik Belediye Başkanı Osman Genç tarafından ağırlandı, ardından alışveriş yaparak bayramlık hediyelerini aldı. 

YETİM ÇOCUKLARI AĞIRLADI
Belediye Başkanı Osman Genç, Canik teki mahallelerde tespit edilen yetim çocukları makamında misafir etti. Yetim çocuklarla sohbet eden ve onları dinleyen Genç, sadece bir gün değil, her gün, her saat yetim çocuklara kapısının ve telefonunun açık olduğunu söyledi. Başkan Genç, yılın 365 günü toplumun sosyal açıdan dezavantajlı kesimleriyle birebir ilgilendiklerini de belirtti.

YENİ NESLİN İNŞASI
Bayramların gelenekleri sürdürmekte önemli bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Genç, Bayramlarda çocukları sevindirmek geleneklerimiz arasındadır. Yeni neslin inşasında çocuklarımız bizim için önemli yer tutmaktadır. Milli ve manevi değerlerini bilen bir gençlik yetiştirme hedefimiz çerçevesinde, geleceğimiz olan yetim çocuklarımıza mutlu bir bayram yaşatmak ve bugünleri geleceğe aktarmak istedik dedi.
 
İHTİYAÇLARI KARŞILANMALI
Bir yetimin başını okşamanın ne kadar önemli olduğunu bilen bir medeniyetin evlatları olduklarını vurgulayan Genç, Yetim çocukları en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilmek için her türlü fedakarlığı göstermek zorundayız. Yetimler gülerse dünya güler. Onların her türlü ihtiyacını karşılamalıyız. Bu kapsamda mübarek Ramazan Bayramı öncesinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yetim ve öksüz çocuklarımızı sevindirdik. Bu çalışmamız, Ramazan ayının ulviyetine yakışır bir organizasyon oldu diye konuştu.  

HEDİYELERİNİ ALDILAR
Başkan Genç, ziyaret sonunda Mavi Marmara Gemisi kumbarası hediye ettiği yetim çocuklarla hatıra fotoğrafı çekindi. Ziyaretin ardından yetim çocuklar, yetkililer nezaretinde alışveriş merkezine giderek alışveriş yaptı. Akşam ise yetim çocuklar Canik Belediyesi tarafından Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda kurulan iftar sofrasında, Başkan Osman Genç ve eşi Nimet Genç ile birlikte yemek yedi. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık Fiyatları ne kadar İl il güncel fındık fiyatları

1 Fındık Fiyatları ne kadar? İl il güncel fındık fiyatları...

Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

2 Samsun'da kanlı düğün! Damattan şok açıklamalar

Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz

3 Samsun'da iğrenç olay! 14 yaşındaki kıza taciz...

Samsun'da korkutan yangın!

4 Samsun'da korkutan yangın!

Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

5 Samsun'daki silahlı çatışmayla ilgili yeni gelişme

Samsun'da sır ölüm!

6 Samsun'da sır ölüm!

Sıfır hata

7 Sıfır hata

Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

8 Yusuf Ziya Yılmaz: 'Ümüğünü sıkarız'

PDR'ciler arabuluculuğa hazır

9 PDR'ciler arabuluculuğa hazır

Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu

10 Tamire gönderilen otomobil parçalanmış halde bulundu