Orduspor’da Yeni Başkan Yaşar Pamuk

Yeni sezonda Spor Toto 2. Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da kulüp başkanlığına eski başkanlardan Yaşar Pamuk seçildi.

Orduspor’da Yeni Başkan Yaşar Pamuk

PTT 1. Lig’den küme düşen ve bu sezon Spor Toto 2. Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’un olağan genel kurulu yapıldı. TESK Otel’de gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Rıdvan Yalçın’ın yaptığı kongrede protokolden kimse yer almazken eski kulüp başkanlarından Mustafa Poyraz, Fikret Türkyılmaz, Mustafa Duran, Ali Mertan ve kulüp üyeleri katıldı. Eski kulüp başkanlarından Yaşar Pamuk aday olması için gerekli olan 100 imzayı aşarak 110 imzaya ulaşınca Nedim Türkmen’in karşısına aday olarak çıktı.

KULÜBÜN BORCU 47 MİLYON LİRA

Kongrede yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının ibra edilmesiyle birlikte bir konuşma yapan kulüp başkanı Nedim Türkmen, kulübün gerçek borcunun 47 milyon lira olduğunu açıkladı. Kulübün borcunun kamuoyunda konuşulduğu gibi 60-80 milyon lira değil, 47 milyon lira olduğunu vurgulayan Türkmen, banka ve faktoring borçlarının 7 milyon, piyasa borçlarının 1.8 milyon, şahsi alacağının 17 milyon, geri kalanının ise vergi ve futbolculara olduğunu kaydetti.Türkmen, geçen sezon stat hasılat gelirlerinin 185 bin lira olduğuna dikkat çekti.

ANONİM ŞİRKET TEKLİFİ REDDEDİLDİ

Kongrenin en önemli maddesi olarak görüşülen ‘kulübün dernek statüsünden çıkarılarak ‘anonim şirket’ olmasına yönelik madde kulüp başkanı Nedim Türkmen ve eski kulüp başkanlarından Mustafa Poyraz’ın ikna çabalarına rağmen kabul edilmedi. Divan Başkanı Rıdvan Yalçın, salonda gerçek sayıyı ortaya çıkarmak için iki kez oylama yaptırdığı kongrede, kulübün A.Ş. olması delegeler tarafından reddedildi.

NEDİM TÜRKMEN ALACAKLARINI DONDURDU

Divan Başkanlığının Nedim Türkmen’in yanı sıra 110 imzayı bulan Yaşar Pamuk’un da aday olduğunu açıklamasının ardından ilginç bir gelişme yaşandı. Kulübün A.Ş. olmasının kabul edilmemesi üzerine Nedim Türkmen adaylıktan çekildiğini açıkladı. Tek aday olarak gidilen seçimde eski kulüp başkanlarından Yaşar Pamuk, tüm delegelerin oylarını alarak başkan seçildi. Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Yaşar Pamuk, Nedim Türkmen’e seslenerek alacaklarından feragat etmesini istedi. Nedim Türkmen ise, Orduspor Süper Lig’e çıkana kadar 17 milyon liralık alacağını beklemeye aldığını açıkladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

1 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

Toplumda karşılık bulmak...

2 Toplumda karşılık bulmak...

Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

3 Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

Güç depoladılar

4 Güç depoladılar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

5 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

6 Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

7 Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

8 Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

9 Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı

10 Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı