X Reklamı Kapat

Orduspor’da Yeni Başkan Yaşar Pamuk

Yeni sezonda Spor Toto 2. Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da kulüp başkanlığına eski başkanlardan Yaşar Pamuk seçildi.

Orduspor’da Yeni Başkan Yaşar Pamuk

PTT 1. Lig’den küme düşen ve bu sezon Spor Toto 2. Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’un olağan genel kurulu yapıldı. TESK Otel’de gerçekleştirilen ve Divan Başkanlığını Rıdvan Yalçın’ın yaptığı kongrede protokolden kimse yer almazken eski kulüp başkanlarından Mustafa Poyraz, Fikret Türkyılmaz, Mustafa Duran, Ali Mertan ve kulüp üyeleri katıldı. Eski kulüp başkanlarından Yaşar Pamuk aday olması için gerekli olan 100 imzayı aşarak 110 imzaya ulaşınca Nedim Türkmen’in karşısına aday olarak çıktı.

KULÜBÜN BORCU 47 MİLYON LİRA

Kongrede yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının ibra edilmesiyle birlikte bir konuşma yapan kulüp başkanı Nedim Türkmen, kulübün gerçek borcunun 47 milyon lira olduğunu açıkladı. Kulübün borcunun kamuoyunda konuşulduğu gibi 60-80 milyon lira değil, 47 milyon lira olduğunu vurgulayan Türkmen, banka ve faktoring borçlarının 7 milyon, piyasa borçlarının 1.8 milyon, şahsi alacağının 17 milyon, geri kalanının ise vergi ve futbolculara olduğunu kaydetti.Türkmen, geçen sezon stat hasılat gelirlerinin 185 bin lira olduğuna dikkat çekti.

ANONİM ŞİRKET TEKLİFİ REDDEDİLDİ

Kongrenin en önemli maddesi olarak görüşülen ‘kulübün dernek statüsünden çıkarılarak ‘anonim şirket’ olmasına yönelik madde kulüp başkanı Nedim Türkmen ve eski kulüp başkanlarından Mustafa Poyraz’ın ikna çabalarına rağmen kabul edilmedi. Divan Başkanı Rıdvan Yalçın, salonda gerçek sayıyı ortaya çıkarmak için iki kez oylama yaptırdığı kongrede, kulübün A.Ş. olması delegeler tarafından reddedildi.

NEDİM TÜRKMEN ALACAKLARINI DONDURDU

Divan Başkanlığının Nedim Türkmen’in yanı sıra 110 imzayı bulan Yaşar Pamuk’un da aday olduğunu açıklamasının ardından ilginç bir gelişme yaşandı. Kulübün A.Ş. olmasının kabul edilmemesi üzerine Nedim Türkmen adaylıktan çekildiğini açıkladı. Tek aday olarak gidilen seçimde eski kulüp başkanlarından Yaşar Pamuk, tüm delegelerin oylarını alarak başkan seçildi. Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Yaşar Pamuk, Nedim Türkmen’e seslenerek alacaklarından feragat etmesini istedi. Nedim Türkmen ise, Orduspor Süper Lig’e çıkana kadar 17 milyon liralık alacağını beklemeye aldığını açıkladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

2 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

4 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

5 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Yeni stat herkesi büyüledi

7 Yeni stat herkesi büyüledi

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Yarın imzalamayı planlıyoruz

8 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yarın imzalamayı planlıyoruz'

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

9 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

10 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı