KATİL ZANLISI YAKALANDI

Iğdır ın Tuzluca ilçesinde 6 gündür kayıp olan 6 yaşındaki Enes Tosun un ölümüyle ilgili baba Metin Tosun un amcasının oğlu Mahmut Tosun un eşi Güneş Tosun gözaltına alındı.

KATİL ZANLISI YAKALANDI

Tuzluca ilçesine 23 kilometre uzaklıktaki Güllüce Köyü nde Metin- Bahar Tosun çiftinin iki çocuğundan büyük olan Enes Tosun, 29 Haziran günü oyun oynamak için çıktığı evine bir daha dönmedi. Bakkal dükkanı işleten Baba Metin Tosun un jandarma ve AFAD ekiplerine haber vermesi üzerine Enes i arama çalışmalarına başlandı. Jandarma, görgü tanıklarının ifadesine göre Enes Tosun un kırmızı otomobille kaçırılma ihtimali üzerinde durarak geniş çaplı soruşturma başlattı. 

Enes Tosun u bulmak için Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Ankara dan özel ekip ve kadavra köpekleri getirtti. Arama köpekleri, bu sabah Tosun ailesinin bitişiğindeki evin bahçesinde tepki verdi.

Metin Tosun un akrabalarına ait olduğu belirlenen evin bahçesinde yapılan kazıda Enes in çuval içindeki cansız bedeni bulundu. Öldürüldükten sonra çuvala konularak bahçeye gömülen Enes i kim ya da kimlerin niçin öldürdüğü araştırılıyor. Oğullarının cansız bedeninin gören aile ise sinir krizi geçirdi. Tuzluca Devlet Hastanesi ne götürülen Enes in cenazesi otopsi için Erzurum daki Adli Tıp Kurumuna gönderilecek.

AMCA OĞLUNUN EŞİ GÖZALTINA ALINDI

Enes Tosun un ölümüyle ilgili baba Metin Tosun un amcasının oğlu Mahmut Tosun un eşi Güneş Tosun gözaltına alındı. Enes in cesedinin bahçelerinde bulunmasının ardından kaçmaya çalışan Güneş Tosun, İnceköy yakınında jandarma tarafından yakalanarak ifadesi alınmak üzere Güllüce Jandarma Karakolu na götürüldü.

Güllüce Köyü Muhtarı Tuncer Yaman, 2 si erkek 3 çocuk annesi Güneş Tosun un jandarmadaki ifadesinde suçunu itiraf ettiğini öğrendiklerini söyledi. Güneş Tosun un çok soğukkanlı olduğunu anlatan Muhtar Yaman, şunları söyledi:
Güneş Tosun jandarmadaki ifadesinde, olay günü Enes ve çocuklarının evde yaramazlık yaptıklarını, defalarca uyarmasına rağmen sözünü dinlemediklerini söylüyor. Kadın, yaramazlık yapmaya devam eden Enes i itince kafasını duvara çarpıp bayıldığını, korktuğu için çocuğu bahçeye gömdüğünü bildiriyor. Güneş, kayıp olduğu dönemde aileyle birlikte arama çalışmalarına katıldı ve ağladı. Defalarca jandarma sorguladı ancak bilgisi olmadığını söyledi. Enes in cesedini savcı incelerken, boynunda yazmaları gördüm. Elleri ve ayakları kabloyla bağlıydı. Güneş in kocası çevredeki köylere gidip çobanlık yapıyor. Sabah gidip akşam geliyor. Olaydan haberi olduğunu zannetmiyorum.

Köye gelerek Tosun ailesine taziyede bulunan Tuzluca Belediyesi Eş Başkanı DBP li Neşegül Can, cinayetle ilgili gözaltına alınan Güneş Tosun un, Enes in ailesinin yanından ayrılmadığını belirtti. Neşegül Can Enes in boynunda kesikler var. Ayakları kabloyla bağlanmış. Arama köpekler bahçeye gelince Güneş Tosun korkup kaçıyor. Jandarma kadını İnceköy yakınlarında yakalıyor dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

1 Samsunspor taraftarından YEPAŞ'a çağrı: O parayı bağışla

Samsunspor'da duygu dolu anma

2 Samsunspor'da duygu dolu anma

Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

3 Vali Kaymak'tan acı itiraf: 'Amacımıza ulaşamadık'

Samsunspor'da kongre günü

4 Samsunspor'da kongre günü

Şartlar eşit

5 Şartlar eşit

Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

6 Karaduman'dan Cumhurbaşkan'ı Erdoğan'a mesaj

Otel odasında şüpheli ölüm

7 Otel odasında şüpheli ölüm

Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

8 Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

9 Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Biletler 9 TL

10 Biletler 9 TL