İlkadım’dan 10 bin kişiye iftar…

İlkadım Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen iftar programına 10 bin kişi katıldı

İlkadım’dan 10 bin kişiye iftar…

 

İlkadım Belediyesi nin Cumhuriyet Meydanı nda düzenlediği Komşu İftarları na yaklaşık 10 bin kişi katıldı. İftardan önce Gülistan İlah Gurubu ilahiler söyledi. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Dünya Kur’an Okuma Birincisi Ahmet Karalı muhteşem kıraati ile Kur’an-ı Kerim okudu. 

DÖNGELOĞLU İLE SOHBET 
Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından ünlü ilahiyatçı- yazar Ömer Döngeloğlu vatandaşlarla dini sohbet gerçekleştirdi. Hazreti Muhammed in hayatını anlatan Döngeloğlu, güncel konularda toplumsal mesaj vermeyi de ihmal etmedi. 

DEVLET-MİLLET KAYNAŞTI
İlkadım Belediyesi nin düzenlediği iftar programına AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan  Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, esnaf odaları başkanları ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN TOK TAN TEŞEKKÜR
Her gün başka bir mahallede iftar yemeği vererek vatandaşlarla bütünleştiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bu akşam gerçekten muazzam bir tabloyla karşılaştık. Biz Komşu İftarları adı altında her gün başka bir mahallede iftar yemeği veriyoruz. Bugün ise Cumhuriyet Meydanı nda muazzam bir atmosfer oluşturdunuz. Tüm katılımcılara teşekkür ederim. Etkinliğimiz Ramazan boyunca her gün bir mahallemizde devam edecek. Günahlarınızdan arınmış bir şekilde bayrama ulaşmanızı Allah tan niyaz ediyorum dedi.

BAŞBAKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİM
Vatandaşların ilgisinden oldukça memnun olan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise, Önümüzde en kısa sürede idrak edeceğimiz Kadir gecenizi şimdiden kutluyorum. Bu birlik ve beraberliğimiz artsın. Allah bizi nice güzel Ramazanlara ulaştırsın. Bayramınız şimdiden mübarek olsun. Hepinize Ankara dan Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocadan selamlar getirdim diye konuştu.

MUAZZAM BİR ATMOSFER
Ramazan ayının birlik ayı olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Allah tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin. Ramazan paylaşmaktır. Mutluluklar paylaştıkça artar. Üzüntüler paylaştıkça azalır. Her birinizin evinde bir parça yemeğiniz muhakkak vardır. Ama siz bugün burada olmayı tercih ettiniz ve burayı muazzam bir atmosfere çevirdiniz dedi.

ÜCRETSİZ GÜL ŞERBETİ
Teravih namazı öncesi Site Camii nde de Kur’an ziyafeti gerçekleştirildi. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Dünya Kur’an Okuma Birincisi Ahmet Karalı eşsiz bir Kur’an ziyafeti verdi. Muhteşem kıraati ile cemaatin huşu içinde dinlediği Kur’an Tilveti sonrası teravih namazı kılındı. Namaz sonrası vatandaşlara ücretsiz ramazan şerbeti dağıtıldı. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

2 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

3 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsunspor için karar günü

6 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

7 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

9 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

10 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp