İlkadım’dan 10 bin kişiye iftar…

İlkadım Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı nda düzenlenen iftar programına 10 bin kişi katıldı

İlkadım’dan 10 bin kişiye iftar…

 

İlkadım Belediyesi nin Cumhuriyet Meydanı nda düzenlediği Komşu İftarları na yaklaşık 10 bin kişi katıldı. İftardan önce Gülistan İlah Gurubu ilahiler söyledi. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Dünya Kur’an Okuma Birincisi Ahmet Karalı muhteşem kıraati ile Kur’an-ı Kerim okudu. 

DÖNGELOĞLU İLE SOHBET 
Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından ünlü ilahiyatçı- yazar Ömer Döngeloğlu vatandaşlarla dini sohbet gerçekleştirdi. Hazreti Muhammed in hayatını anlatan Döngeloğlu, güncel konularda toplumsal mesaj vermeyi de ihmal etmedi. 

DEVLET-MİLLET KAYNAŞTI
İlkadım Belediyesi nin düzenlediği iftar programına AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan ve Fuat Köktaş, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı Adnan  Varol, İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, esnaf odaları başkanları ve vatandaşlar katıldı.

BAŞKAN TOK TAN TEŞEKKÜR
Her gün başka bir mahallede iftar yemeği vererek vatandaşlarla bütünleştiklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Bu akşam gerçekten muazzam bir tabloyla karşılaştık. Biz Komşu İftarları adı altında her gün başka bir mahallede iftar yemeği veriyoruz. Bugün ise Cumhuriyet Meydanı nda muazzam bir atmosfer oluşturdunuz. Tüm katılımcılara teşekkür ederim. Etkinliğimiz Ramazan boyunca her gün bir mahallemizde devam edecek. Günahlarınızdan arınmış bir şekilde bayrama ulaşmanızı Allah tan niyaz ediyorum dedi.

BAŞBAKANIMIZIN SELAMINI GETİRDİM
Vatandaşların ilgisinden oldukça memnun olan AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan ise, Önümüzde en kısa sürede idrak edeceğimiz Kadir gecenizi şimdiden kutluyorum. Bu birlik ve beraberliğimiz artsın. Allah bizi nice güzel Ramazanlara ulaştırsın. Bayramınız şimdiden mübarek olsun. Hepinize Ankara dan Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu hocadan selamlar getirdim diye konuştu.

MUAZZAM BİR ATMOSFER
Ramazan ayının birlik ayı olduğunu belirten AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Allah tuttuğunuz oruçlarınızı kabul etsin. Ramazan paylaşmaktır. Mutluluklar paylaştıkça artar. Üzüntüler paylaştıkça azalır. Her birinizin evinde bir parça yemeğiniz muhakkak vardır. Ama siz bugün burada olmayı tercih ettiniz ve burayı muazzam bir atmosfere çevirdiniz dedi.

ÜCRETSİZ GÜL ŞERBETİ
Teravih namazı öncesi Site Camii nde de Kur’an ziyafeti gerçekleştirildi. Ankara Hacı Bayram Veli Camii İmam Hatibi Dünya Kur’an Okuma Birincisi Ahmet Karalı eşsiz bir Kur’an ziyafeti verdi. Muhteşem kıraati ile cemaatin huşu içinde dinlediği Kur’an Tilveti sonrası teravih namazı kılındı. Namaz sonrası vatandaşlara ücretsiz ramazan şerbeti dağıtıldı. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

1 Samsun'da kamyon ile tramvay çarpıştı

Samsun 'Gazi Devlet'te şok ölüm

2 Samsun 'Gazi Devlet'te şok ölüm

Öz anne, 2 yaşındaki kızını işte böyle darp etti

3 Öz anne, 2 yaşındaki kızını işte böyle darp etti

Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

4 Samsun'da patlama! Ortalık savaş alanına döndü

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

5 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

6 Samsun'da çeteye baskın: 21 gözaltı

Samsun'a yeni atamalar

7 Samsun'a yeni atamalar

Tom Muyters zemin arıyor

8 Tom Muyters zemin arıyor

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

9 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

10 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam