Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Kaçak yapı sorunu çözülmeli

TMMOB Şehir Plancıları Odası Samsun Şube Başkanı Serdar Sağlam, İlkadım İlçesi nin nefes alabilmesi için kaçak yapı sorununun çözülmesi gerektiğini söyledi

Kaçak yapı sorunu çözülmeli

 

TMMOB Şehir Plancıları Odası Samsun Şube Başkanı Serdar Sağlam, İlkadım ilçesi nin nefes alabilmesi için hem merkez hem de kuzey bölgesindeki kaçak yapı sorununun çözülmesi ve kentsel dönüşümün tamamlanması gerektiğini söyledi. Sağlam, Anadolu-Zeytinlik-Kadıköy mahallelerinde gerçekten yoğun bir yapılaşma var ve buralar hep kaçak yapı. Hiçbiri planlı, projeli ve ruhsatlı değil. İlk etapta İlkadım ın nefes alabilmesi için bu kaçak yapılar ve Hastahanebaşı bölgesinin kentsel dönüşümünü tamamlamamız lazım. Ondan sonra oluşacak sinerji ile İlkadım ın merkezinde olan bunalım çözüme kavuşur dedi.

SAMSUN A CENTRAL PARK
Büyükşehir Belediyesi nin de İlkadım İlçesi nin rahatlaması için çalışmaları olduğunu kaydeden Sağlam, Lise caddesinde bulunan okul alanını başka bir bölgeye taşıma projesi var. Okullar taşınınca geriye kalacak olan bölge tıpkı, o kadar büyük olmasa da Amerika daki Central Park gibi büyük bir yeşil alan olarak kullanılacak. Özellikle DSİ bölgesi ile birlikte düşünürsek, şehir buradan nefes alacak. Ayrıca o bölümdeki eğim, parkın altına otopark yapmak için çok müsait. Otopark sorununa da çözüm olacak. İlkadım daki insanlar kendilerini rahat hissedecekler diye konuştu.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

Acı tablo açıklandı

2 Acı tablo açıklandı

1-2 isim daha

3 1-2 isim daha

Fındıktaki asıl sorun

4 Fındıktaki asıl sorun!..

Taraftarlardan Samsunspora kara gün bestesi

5 Taraftarlardan Samsunspor'a 'kara gün' bestesi

Suriyeli öğretmenden mesaj var Provokasyonlara dikkat

6 Suriyeli öğretmenden mesaj var: 'Provokasyonlara dikkat'

76 sanıklı FETÖ davası 7 Martta başlıyor

7 76 sanıklı FETÖ davası 7 Mart'ta başlıyor

Samsunspordan imza şov

8 Samsunspor'dan imza şov

Samsunda PKKKCKdan gözaltına alınan mühendis tutuklandı

9 Samsun'da PKK/KCK'dan gözaltına alınan mühendis tutuklandı

60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

10 60 günü dolu dolu geçirmeliyiz