Hala 3 lü iktidar umudumuz var

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, MHP nin uzlaşmaz tavrına rağmen kendilerinin CHP-MHP-HDP hükümeti umudunu hala sürdürdüklerini söyledi

Hala 3 lü iktidar umudumuz var

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 7 Haziran seçimlerinde 12 yıllık iktidara karşı eylem, söylem ve vaatlerde bulunan 3 partinin millet tarafından hükümeti kurmakla görevlendirildiğini, MHP ve HDP nin birbirine karşı uzlaşmaz tavrırlarının ülkeyi olumsuzluğga ve kaosa götürdüğünü belirtti.

KAOS YARATIYOR
Zeybek, milletin 7 Haziran seçimlerinde 4 siyasi partiye görev verdiğini ve koalisyon hükümeti oluşturulmasını istediğini belirterek, Ortaya çıkan bu aritmetikten bir hükümet çıkması gerekiyor. Biz özellikle muhaleefetteki üç partinin biraraya gelin hükümet kurmasını istiyorduk. Çünkü muhalefetteki üç parti de, seçim döneminde eylemlerini, söylemlerini, vaatlerini iktidara karşı yaptı. Ancak şuanda gelmiş olduğumuz noktada MHP ve lideri Bayın Bahçeli nin olmaz tavrını gördük. Yani tabanın istek ve talepleri doğrultusunda değil, kendilerinin beklentilerinin gerçekleşmediğini görerek hükümette yer almayacaklarını ifade ediyorlar. Sayın Genel başkanımızın bu konuda AKP iktidarının karşısında yeni bir hükümet yapısının ortaya çıkması için davetleri var. Buna karşın HDP ve MHP nin birbirlerine karşı duruşları bu ülkenin geleceğini etkiliyor. Biz istiyoruz ki, ülkede barış ve huzur olsun. Ama MHP nin HDP ye, HDP nin MHP ye tavrı ülkede bir olumsuzluk ve kaos yaratıyor diye konuştu.

GEÇMİŞ DEĞİL GELECEK 
CHP ülkenin doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm coğrafyasında yaşayanların kardeşlik için biraraya gelmesi gerektiğine inandıklarını belirten Zeybek şunları söyledi: Geçmişi eşelersek, altından bir sürü koku çıkar. Ama biz geçmişi değil, geleceği nasıl kuracağımızın üzerinde durmamız gerekiyor. Bunu böyle yaparsak, doğru yaparız diye düşünüyoruz.  Bizim temennimiz CHP ile MHP nin biraraya gelmesiydi. Ancak MHP nin ve lideri Bahçeli nin tutumunu nedeniyle gerçekleşmedi ama bunun arka planında farklı şeyler var.  Ama hala biz CHP, MHP ve HDP nin birarada hükümet olma umudunu sürdürüyoruz. Çünkü 12 yıldır bu ülkede her türlü hukuksuzluğu, adaletsizliği,. yolsuzluğu , usülsüzlüğü ortaya koyan bir iktidarla beraber olmak, ileride hükümet dahi kurulsa bazı zorluklar ortaya çıkacaktır.
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 17-25 Aralık olaylarının hükümet protokollerinde yer alsada, almasada sürevcin devam edeceğini, dört eski bakanın mutlaka yargılanacağını ve kendilerinin de yeniden araştırma önergeleri vereceklerini de sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

4 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

5 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

6 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

8 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

9 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar