VATANDAŞ UMUTSUZ

7 Haziran seçimlerinin ardından partilerin hükümet kurma çalışmaları devam ederken, Samsunlular koalisyon arayışlarından umutsuz

VATANDAŞ UMUTSUZ

 

Samsunlular koalisyon arayışlarına umutsuz bakıyor.  Koalisyon umudunu taşıyanlar ise hükümetin AK Parti ve CHP nin ortaklık yaparak oluşturabileceğini düşünüyor.
Samsunluların koalisyon arayışlarıyla ilgili düşünceleri ise şöyle:

Kemal Şentürk (62):  Hükümet ne kadar güçlü olursa koalisyon da o kadar güçlü olur. AK Parti ve MHP koalisyonunun çok sorunlu olacağını düşünüyorum. En makul koalisyon AK Parti ve CHP olur.  Ayrıca hükümet kurulması için de acele edilmeli.

Necmi Bayram (62) : Ülkemize hem içte hem de dışta cephe alındı. Bu şartlarda hükümet kurulamaz. AK Parti 13 yıl boyunca hizmet ederken ne oldu şimdi? CHP ile de MHP ile de koalisyon kurulmaz. Aynı Yunanistan gibi maaş alamaz duruma geliriz. Erken seçim olursa vatandaş seçimini yine AK Parti den yapacak.

Mahmut Balcı (62):  Bu şartlarda sağlıklı bir koalisyon kurulamaz. Kurulsa da ne kadar gider bilinmez. Ancak önce vatanımızı düşünüp, ülkemizi düzene sokmamız lazım. Bu açıdan AK Parti-CHP koalisyonu kurulabilir. Bu ülke hepimizin, şu an sadece kendimizi değil, gençleri ve onların geleceğini düşünmemiz gerekiyor.

Ali Kaya (70): Koalisyon kurulması şart, erken seçim söz konusu olmamalı. Eğer erken seçim olursa millet yine birilerini cezalandırmak için sandığa gitmeyebilir. Tepki oylarının oranını hepimiz biliyoruz. Eğer erken seçim olursa siyasiler boylarının ölçüsünü alırlar. AK Parti-HDP kursun koalisyonu. HDP zaten istediği her şeyi alabiliyor AK Parti den. Ancak bir MHP li olarak MHP nin o koalisyonda yeri yok.

Hasan Akbaş (62) : Seçimin yenilenmesini kesinlikle istemiyorum. Çünkü her seçimde çok ağır bedeller ödüyoruz. Seçim yenilenmiş olsa bile çok fazla bir şey değişmeyecek yine vatandaş zarar edecek. Üç beş vekilin değişmesiyle hiçbir şey değişmeyecek. İnatlaşmanın zıtlaşmanın tek zarar verdiği kısım halk. Her parti vatandaşa vaatlerde bulundu, koalisyon yapılırsa A partisi veya B partisi vaatler konusunda diyalog kursun, yargılanacak olanlar yargılansın. Hükümetsiz, başsız olmaz. Hemen kurulmalı.

Gülistan Tekin (56): Koalisyon galiba kurulamayacak. Ama eğer kurulabilirse Ak Parti-CHP koalisyonu daha mümkün. Tek iktidar olmasını istiyorum aslında, çünkü koalisyonlar bize hiç yarar getirmedi. Yeniden seçim olursa tek iktidar olur umarım, çünkü bir yere varamıyoruz.

Figen Ünlü (58): MHP meclis başkanlığı seçimlerinde kendisini bitirdi. Koalisyonun kurulabileceğine şu anda inanmıyorum. Siyasilerin akıllarını başlarına alıp ülkenin geleceğini düşünmeleri lazım. Baktığımızda tüm komşularımızda savaş ve kaos var, bizde olmamalı. Erken seçim de kimsenin yararına olmaz, sadece zarar verir.

Nadide Turgut (51): Ben AK Partisiz, üçlü bir koalisyon olmasını isterdim. Erken seçim ihtimali hiç hoşuma gitmiyor. CHP ve MHP ye de ülkeyi erken seçime götürüyorlar diye çok kızıyorum. Eğer yeniden seçim olur AK Parti tek başına iktidar olur.

Havva Aydın Barutçu (42) : Hükümet biraz zor kurulacak. Çünkü MHP birleşmeye yanaşmayınca zor oluyor. AK Parti-CHP koalisyonu daha kurulabilecek gibi; ama o kısımda da kaos var. Yeniden seçim olursa ne olur bilemiyorum, çelişkideyiz. Koalisyonun kurulması zorunlu, erken seçim olmasını kesinlikle istemiyorum.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

1 Türk Kardashian Samsunlu çıktı!

Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

2 Samsunspor'a 1 Milyon 175 Bin TL

Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

3 Samsun'da kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu!

19 Mayıs sözünü tuttu

4 19 Mayıs sözünü tuttu

Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

5 Samsunspor için 2 gün daha bekleyecekler

Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

6 Kocaeli'nden Samsunspor'a anlamlı bağış

Samsunspor'a müjde

7 Samsunspor'a müjde

Samsunspor'un rakibi Atakum

8 Samsunspor'un rakibi Atakum

Babasını, boğazını keserek öldürdü

9 Babasını, boğazını keserek öldürdü

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'

10 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Yönetim bir an önce oluşmalı'