BAKAN ŞİMŞEK’TEN YEDAŞ’A TEŞEKKÜR BELGESİ

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan kurumlar vergisi rekortmenleri sıralamasında zirvede yer alan YEDAŞ, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek in imzaladığı Teşekkür Belgesi ile onurlandırıldı.

BAKAN ŞİMŞEK’TEN YEDAŞ’A TEŞEKKÜR BELGESİ

Samsun’un 2014 yılı Kurumlar Vergisi rekortmenleri belli oldu. Samsun Vergi Dairesi Başkanı Zeki Yumbul, Samsun genelinde en fazla vergi beyan eden mükellefler arasında YEDAŞ ın yer aldığını söyledi. 2014 yılında Samsun da en yüksek kurumlar vergisi beyanında bulunan YEDAŞ ı, Teşekkür Belgesi ile onurlandıran Gelir İdaresi Başkanlığı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından imzalanan kutlama mesajını da YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu na iletti.

BAKAN ŞİMŞEK, YEDAŞ’I KUTLADI
Bakan Şimşek mesajında YEDAŞ ın sürdürülebilir başarısına dikkat çekerken, Genel Müdür Türkoğlu da yönetim modellerinin olmazsa olmazları arasında yer alan Kalite, Liderlik ve Sürdürülebilirlik anlayışının önemine vurgu yaptı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek mesajında, Türkiye’nin kalkınması ve ekonomik olarak büyümesinin temel unsurlarından birisi de sağlıklı ve devamlılık gösteren vergi gelirleridir. Uluslararası ekonomik imkanları iyi değerlendirerek, oluşturdukları katma değer ile ekonomimizin itici gücü haline gelen kurumlarımız sayesinde ekonomimiz hızla büyümeye devam etmektedir. Ülke genelinde olduğu gibi Samsun ilinde de başarılı çalışmalara imza atarak her yıl Kurumlar Vergisi Sıralaması nda zirvede yer alan mükelleflerimiz arasındaki YEDAŞ ı kutlar, sürdürülebilir başarılarının devam etmesini temenni ederim dedi.

YEDAŞ, ZİRVEYİ BIRAKMADI
Gelir İdaresi Başkanlığı nın açıkladığı ve 2011 yılından itibaren YEDAŞ ın her yıl rekortmenler arasında yer aldığı Kurumlar Vergisi Sıralaması ndaki başarısını şirketin yönetim modeliyle bağdaştıran YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, “Strateji, vizyon ve misyon. Yönetim modelimizin temelin yer alan bu üç unsuru hedeflerinizle eşdeğerde ortaya koyduğunuz zaman başarı kendiliğinden geliyor. YEDAŞ ailesi olarak, şirketin hedefleri doğrultusunda hazırladığımız ve uygulamaya başladığımız Toplam Kalite Yönetim Modeli nin olmazsa olmazları arasında yer alan sürdürülebilirlik anlayışını benimsedik ve tüm iş süreçlerinde uygulamaya başladık. Samsun un gurur tablosuna ilk olarak 2011 yılında dahil olduk ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2014 yılında da kurumlar vergisi rekortmenleri arasında zirveyi bırakmadık. Bu bir başarıdır. Aynı zamanda, yönetim modelimizin bir parçası olan ‘sürdürülebilir’ yönetim şekliyle ortaya çıkan ‘rol model’ bir uygulamadır” diye konuştu.

DÜNYACA ÜNLÜ ŞİRKETLER ‘YEDAŞ MODELİ’Nİ TANIYOR
Bu takdir ve ödüllerin hem YEDAŞ ailesi için, hem de ülke için bir övünç kaynağı olduğuna dikkat çeken Türkoğlu, sadece Türkiye’deki dev şirketlerin değil, Fortune Global 500 Listesi nde yer alan dünyaca ünlü şirketlerin dikkatle izlediği YEDAŞ Modeli algısını oluşturduklarını belirtti. Genel Müdür Türkoğlu, Yönetim modelimizin gereksinimleri arasında yer alan ‘Kalite, Liderlik ve Sürdürülebilirlik’ anlayışına bakış açımız ve uygulamalarımız, Avrupa’nın ve dünyanın dikkatini çekiyor. Amerika dan Avrupa ya, Asya dan Orta Doğu ya kadar 178 ülkenin BID Ödül Komitesi üyelerince Kalitesi ve Mükemmelliği taçlandırılan şirketimiz, Türkiye’de elektrik dağıtım sektöründe ‘Kalite Elmas Tacı Ödülü’ne layık görülen ilk ve tek elektrik dağıtımı şirketi olmuştur. Bu ödül, şirketimize Toplam Kalite Yönetim Modeli’nin kazanımı, Avrupa Mükemmellik Ödülü’nün de habercisidir. Büyük finale sadece bir adım kaldı. Hedefimiz bu yıl içerisinde Avrupa’nın 4 Yıldız Ödülü nü almak ve vizyonumuzu tescillemek” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Tanju Çolak moral verdi

4 Tanju Çolak moral verdi

Terme aşkı şair yaptı

5 Terme aşkı şair yaptı

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

6 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

7 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

8 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

9 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu