Canik ten dünyaya mesaj var

Canik Belediyesi tarafından Başalan Mahallesi’nde verilen iftarda, 20 mahalleden 2 bin 500 kişi buluştu.

Canik ten dünyaya mesaj var

Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda her akşam 3 bin kişiyi İftar Sofrası nda buluşturan Canik Belediyesi, Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen Başalan’da da, 20 mahalleden 2 bin 500 kişiyi iftarda bir araya getirdi. Yoğun ilgi olan iftar yemeğine Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başkan Yardımcısı Alican Usta, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, Canik Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Genç, Samsun İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Haşim Baki, Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Gençlik ve Kadın Kolları üyeleri ile vatandaşlar katıldı. 

2 BİN 500 KİŞİYLE İFTAR
İftar öncesinde masaları tek tek dolaşarak vatandaşlarla sohbet eden ve onları dinleyen Başkan Genç, çocukların da yakın ilgisiyle karşılaştı. Başkan Genç daha sonra iftarını 2 bin 500 kişiyle birlikte açtı. Ramazan ın rahmet, bereket ve paylaşma ayı olduğunu belirten Başkan Genç, İftar sofralarında buluşuyoruz, ekmeğimizi paylaşıyoruz. Ramazan ın güzelliğini, maneviyatını hep birlikte yaşıyoruz. İnşallah bu sofralarımızda bulunan çocuklarımız da bu maneviyatı, bu değerlerimizi geleceğimize aktaracaklar dedi.

DÜNYA SESSİZ KALMAMALI
Ramazan ayının Türkiye de huzur içerisinde yaşandığını, ancak dünyanın pek çok yerinde Türk ve Müslümanların zulüm altında olduğunu vurgulayan Genç, Ramazan ayının hürmetine Doğu Türkistan, Suriye, Myanmar, Filistin, Afganistan, Irak ve dünyanın pek çok noktasındaki mazlum coğrafyalardaki zulmün bitmesini diliyorum. Biz Canik Belediyesi olarak mazlum coğrafyalardaki insanlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Ancak dünyanın insanlık adına bu zulümlere sessiz kalmaması gerekiyor diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

3 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Samsunspor'a sponsor aranıyor

4 Samsunspor'a sponsor aranıyor

Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

5 Büyük ikramiye Samsun'a çıktı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

6 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

7 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

Başkanın inadı...

8 Başkanın inadı...

Samsunspor'a 15 Bin TL para cezası

9 Samsunspor'a 15 Bin TL para cezası

Su krizi yaşanabilir

10 Su krizi yaşanabilir