UKOME den şok karar

UKOME kafeler bölgesi olarak bilinen 3 cadde ve bir sokağı trafiğe açma kararı aldı. Görevlilerin kararı tebliğ ettiği kafe sahipleri tepki gösterdi

UKOME den şok karar

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)  İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi civarındaki 3 cadde ve bir sokağın trafiğe açılması kararı aldı. Karar, İlkadım Belediye Zabıtası nca esnafa tebliğ edildi. Kafe sahipleri, alınan kararın ekmekleriyle oynanması anlamına geleceğini belirterek konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

23 TEMMUZ SON GÜN
UKOME Süleymaniye, Bahariye ve Letafet Caddeleri ile Ümraniye Sokak ın trafiğe açılmasına karar verdi. İstiklal Caddesi ne paralel uzanan Mescitzade Sokak taki trafik akışının engellendiği gerekçesiyle alınan karar gereğince, bu cadde ve sokaklar üzerindeki kafelerin masa ve sandalyelerinin işyeri içine alınması istendi.  UKOME nin kararı İlkadım Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince cadde ve sokaklar üzerindeki kafe sahiplerine resmi yazıyla tebliğ edildi. Kafe sahiplerine  23 Temmuz 2015 e kadar süre verildi.

YANLIŞ UYGULAMA
Kafe sahipleri alınan karara tepki gösterdi. Kafe sahiplerinden Veysel Gümüş, yaklaşık 20 yıldır aynı caddede kafe işlettiğini belirterek, Süleymaniye Caddesi yaklaşık 20 yıldır trafiğe kapalıdır. Bu tamamen bir siyasi amaçtan kaynaklanmaktadır.  Bu kadar esnafı mağdur etmeye çalışıyorlar. Bu yanlış bir uygulamadır. Buna karşı çıkacağız, mücadele  edeceğiz dedi. 

AMAÇ BİZİ BİTİRMEK
Bir başka kafe işletmecisi Dursun Karaoğlan ise, uygulamanın kendilerini bitirmek için yapıldığını öne sürerek, Biz  burada ekmek mücadelesi veriyoruz. Yapılmak istenen, bizi bitirmek. Buraya yatırım yaptık, borçlarımız var, trafiğe kapalı olan sokakların açılması bizlerin iş yapamaması anlamına gelir. Kapalı mekanlarda nargile ve sigara içilmediği için bizler zor durumda kalacağız. Bunun için sonuna kadar  mücadele edeceğiz diye konuştu.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

1 Antalya'da gürültü kavgası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

2 Samsun'da Jandarmaya ateş açan 3 kişi tutuklandı

Tramvay ücretsiz

3 Tramvay ücretsiz

 Taraftar işbaşında

4 Taraftar işbaşında

Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

5 Şehit Yarbay Dunca'nın baba evine acı haber ulaştı

Gözler Samaras'ta olacak

6 Gözler Samaras'ta olacak

Haydi Samsun

7 Haydi Samsun

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

8 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

9 Cumhurbaşkanı'nın kuzeni trafik kazasında yaşamını yitirdi

Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi

10 Kızılcahamam Belediye Başkanı Güney, iş adamlarıyla bir araya geldi