Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

UKOME den şok karar

UKOME kafeler bölgesi olarak bilinen 3 cadde ve bir sokağı trafiğe açma kararı aldı. Görevlilerin kararı tebliğ ettiği kafe sahipleri tepki gösterdi

UKOME den şok karar

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)  İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi civarındaki 3 cadde ve bir sokağın trafiğe açılması kararı aldı. Karar, İlkadım Belediye Zabıtası nca esnafa tebliğ edildi. Kafe sahipleri, alınan kararın ekmekleriyle oynanması anlamına geleceğini belirterek konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

23 TEMMUZ SON GÜN
UKOME Süleymaniye, Bahariye ve Letafet Caddeleri ile Ümraniye Sokak ın trafiğe açılmasına karar verdi. İstiklal Caddesi ne paralel uzanan Mescitzade Sokak taki trafik akışının engellendiği gerekçesiyle alınan karar gereğince, bu cadde ve sokaklar üzerindeki kafelerin masa ve sandalyelerinin işyeri içine alınması istendi.  UKOME nin kararı İlkadım Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerince cadde ve sokaklar üzerindeki kafe sahiplerine resmi yazıyla tebliğ edildi. Kafe sahiplerine  23 Temmuz 2015 e kadar süre verildi.

YANLIŞ UYGULAMA
Kafe sahipleri alınan karara tepki gösterdi. Kafe sahiplerinden Veysel Gümüş, yaklaşık 20 yıldır aynı caddede kafe işlettiğini belirterek, Süleymaniye Caddesi yaklaşık 20 yıldır trafiğe kapalıdır. Bu tamamen bir siyasi amaçtan kaynaklanmaktadır.  Bu kadar esnafı mağdur etmeye çalışıyorlar. Bu yanlış bir uygulamadır. Buna karşı çıkacağız, mücadele  edeceğiz dedi. 

AMAÇ BİZİ BİTİRMEK
Bir başka kafe işletmecisi Dursun Karaoğlan ise, uygulamanın kendilerini bitirmek için yapıldığını öne sürerek, Biz  burada ekmek mücadelesi veriyoruz. Yapılmak istenen, bizi bitirmek. Buraya yatırım yaptık, borçlarımız var, trafiğe kapalı olan sokakların açılması bizlerin iş yapamaması anlamına gelir. Kapalı mekanlarda nargile ve sigara içilmediği için bizler zor durumda kalacağız. Bunun için sonuna kadar  mücadele edeceğiz diye konuştu.

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda parkta cinayet

1 Samsun Haber: Samsun'da parkta cinayet!

Samsun Haber Samsun Cezaevinde nefes kesen tatbikat

2 Samsun Haber: Samsun Cezaevi'nde nefes kesen tatbikat

Samsunspor Samsunda dev zirve

3 Samsunspor: Samsun'da dev zirve

 Eğitim Araştırma Hastanesine yeni birimler katıldı

4 Eğitim Araştırma Hastanesine yeni birimler katıldı

Samsunspor Abdülkerime mesaj yağmuru

5 Samsunspor: Abdülkerim'e mesaj yağmuru

Samsun Haber Samsunda silahlı saldırı 1 yaralı

6 Samsun Haber: Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Samsun Haber Samsunda otomobil kanala uçtu 1 ölü, 3 yaralı

7 Samsun Haber: Samsun'da otomobil kanala uçtu: 1 ölü, 3 yaralı

Samsun Haber Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

8 Samsun Haber: Samsun olimpiyat renklerine boyanıyor

Samsunspor Samsunsporda beklenen gün geldi

9 Samsunspor: Samsunspor'da beklenen gün geldi

Samsunspor Samsunspora rekor ceza

10 Samsunspor: Samsunspor'a rekor ceza