GATA ya sevk edildi

Diyarbakır ın Ergani İlçesi ndeki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya, Diyarbakır da 51 gün süren tedavisinin ardından bu sabah ambulans uçak ile GATA ya sevk edildi.

GATA ya sevk edildi

Katıldığı ses yarışması ile tanınan ve Sibel Can ın, Kızım dediği Mutlu Kaya, 18 Mayıs ta Diyarbakır ın Ergani ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanınca 51 gün önce kaldırıldığı Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde tedavi gördü. Gülhane Askeri Tıp Akademisi ne (GATA) Fizik tedavi ve rehabilitasyon için götürülmesi istenen Kaya nın yakınlarına dün gece Ankara dan telefon geldi. Bunun ardından Mutlu Kaya, sabah saatlerinde hastaneden ambulans ile alınarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ndeki helikopter pistine getirildi. Buradan 112 ye ait helikopter ile Kayseri ye götürülen Mutlu Kaya nın oradan da ambulans uçak ile Ankara ya götürüleceği ifade edildi.

Mutla Kaya nın, GATA ya sevki sırasında oldukça mutlu olduğu ve yakınlarına el salladığı, ailesinin de ayrı bir uçak ile GATA ya gitmek için Ankara ya hareket ettiği belirtildi. Mutla Kaya nın ablası Sevil Denizhan, kardeşinin Diyarbakır da süren tedavisinin ardından fizik tedavi ve rehebilitasyon için GATA ya gitmesi gerektiğini belirterek, şöyle dedi:

Uzun süredir GATA dan haber bekliyorduk. Dün gece GATA dan bir komutan bizi arayarak her şeyin hazır olduğunu ve Mutlu yu getirileceğini söyledi. Sabah erkenden önce ambulans ile helikopter pistine götürdük sonra helikopter ile gönderdik. İnşallah GATA daki tedavi ile kız kardeşim yeniden eski günlerine döner.

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU NUN EŞİ DE ZİYARET ETMİŞTİ

Mutlu Kaya, Diyarbakır ın Ergani ilçesinde İstanbul da katılacağı televizyon programı öncesi evinde prova yaparken 18 Mayıs Pazartesi gecesi başından silahla vurularak ağır yaralanmıştı. Olayla ilgili Kaya nın eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Veysi Ercan tutuklanmıştı. Kaya yı tedavi gördüğü hastanede Başbakan Ahmet Davutoğlu nun eşi Sare Davutoğlu, sanatçı Sibel Can ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi tarafından ziyaret edilmişti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

4 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

5 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

6 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

7 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

8 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

9 Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

10 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi