İŞTE O RAPORLAR

Türkiye Futbol Federasyonu Futbolda Şike davasına konu olan maçların hakem ve gözlemci raporlarını mahkemeye gönderdi.

İŞTE O RAPORLAR

Türkiye Futbol Federasyonu Türk Futbol Dünyasını derinden sarsan ve yeniden görülen Futbolda Şike davasına, davaya konu olan, maçların hakem ve gözlemci raporlarını gönderdi.

DOSYAYA İLK KEZ GİRDİ
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yeniden yargılandığı dava ile haklarındaki hükümler Yargıtay tarafından bozulan 31 sanığın yargılandığı dava dosyalarının birleştirilmesiyle Futbolda şike davası tek dosya üzerinden 13. Ağır Ceza Mahkemesi nde bugün yeniden görülürken taraflar TFF nin gözlemci ve hakem raporlarıyla ilk kez karşılaşacak.

FENERBAHÇE NİN SİVASSPOR U 4-3 DEPLASMANDA YENDİĞİ MAÇ
22 Mayıs 2011 tarihinde oynanan ve Fenerbahçe nin 4-3 yendiği maçın gözlemci raporu, hava durumu, seyirci sayısı, misafir seyirci sayısı gibi genel tespitlerle başlıyor. Gözlemci, maçı ev sahibi Sivas ın prestij, Fenerbahçe nin ise şampiyonluk mücadelesi olarak tanımladıktan sonra, yazılmasına gerek duyduğu diğer ayrıntılara giriyor. Her iki takım oyuncularının centilmenliğine dikkat çeken gözlemci, maçın kritik pozisyonlarının ofsayt pozisyonları olduğu bildiriyor ve bunlarının sayıca fazlalığının hakemleri zorlayıcı nedenler olduğunu bildiriyor.

SAKATLIĞA ZAMANINDA MÜDAHALE ETMEDİ
Gözlemci raporuna göre sözkonusu maçın orta hakemi Fırat Aydınus tek olumsuz yorumunu 34. dakikada yaptı. Bu dakikada Aydınus un Sivasspor un 67 numaralı oyuncusunun sakatlanmasında oyunu zamanında durdurmaması hatalı bulundu. Bunun dışında, pozisyonları kesmemesi, maçın önemini kavraması, beden dili, kontrolü, uzatma süresindeki isabet maçın gözlemcisinden olumlu not aldı ve söz konusu rapora geçti.

SİVAS IN POZİSYONU OFSAYT DEĞİLDİ
Maçın diğer hakemleriyle ilgili değerlendirilmelere de yer verilen rapora göre maçta ofsayt olmayan bir pozisyonunun ofsayt olarak değerlendirilmesi eleştirildi. 27. dakikada ev sahibi sivassporun 11 numaralı oyuncusunun girdiği pozisyonda, yer hatası yapan yan hakemin pozisyonu ofsayt olarak değerlendirmesi hatalı bulundu. Maçın oynanmasından 3 gün sonra hazırlanan raporda bu tespitlerin dışında herhangi bir tespitte bulunulmadı.

TRABZONSPOR : 3 BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR : 1

ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLEYENLE, ÜST SIRAYA ÇIKMAYA ÇALIŞIN TAKIM
Şampiyonluğu hedefleyen ev sahibi takım ile puan cetvelinde üst sıraya çıkmayı hedefleyen misafir takımın maçı, futbol oynamaya elverişli, uygun saha ve hava koşullarında oynandı.


EV SAHİBİ TAKIM SEYİRCİSİ KÜFÜRLÜ TEZAHÜRAT YAPTI
Gözlemci sözkonusu raporun devamında sayısını 17 bin 440 olarak belirttiği ev sahibi takım seyircisinin küfürlü tezahuratına yer verdi. Karşılaşmanın 49, 51, 53 üncü dakikalarında Aziz Yıldırım, Federasyon ve hakemleri hedef alan küfür edildiği belirtildi ve bu küfürler açıkça yazıldı.

FUTBOLCULAR SPORTMEN. MÜFTÜOĞLU NUN KARARLARI İSABETLİYDİ
Rapora göre tribünlerdeki durum böyle iken sahada futbolcular sportmen, birbirlerine yaptıkları faul sayısı az oldu. Maçın hakemlerini zorlayıcı pozisyon sayısı da oldukça azdı. TFF raporuna göre sözkonusu maçın hakemi Kuddusi Müftüoğlu tüm yorum ve kararlarında isabetliydi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

MHP'li Usta birinci sıradan aday

7 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

8 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

9 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

10 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı