Komşular ekmeği bölüşüyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Apartman kültürüyle birbirini tanımayan komşular aynı sofrada tanışıyor ve ekmeğini bölüşüyor dedi

Komşular ekmeği bölüşüyor

İlkadım Belediyesi, Anneler Parkı nda düzenlediği komşu iftarlarıyla Rasathane, Hürriyet ve Çiftlik mahalleleri sakinlerini biraraya getirdi.  İftar öncesi komşu iftarı konuklarına tek tek hoşgeldiniz diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, isteklerini de dinledi. Başkan Tok, Birlik ve beraberliğimiz ile örnek teşkil ediyoruz diye konuştu.

AİLEDEN SONRA EN YAKIN KOMŞUDUR
Sosyal dayanışma ve yardımlaşma bakımından insanın ailesinden sonra en yakın çevresi komşularıdır diyen Başkan Tok, konuşmasını şöyle sürdürdü: Modern şehircilikteki apartman ve site kültürü komşuluk ilişkilerini olumsuz etkilemektedir. Bu nedenledir ki, günümüz şehirlerinde komşuluk açısından modern çağın en karmaşık kent kültürü yaşanmaktadır. Biz belediye olarak düzenlediğimiz komşu iftarlarıyla, komşuluk ilişkilerini güçlendiriyoruz. Ne güzeldir ki, unutulmuş dostlukları kardeşlik duygularını tazeliyoruz. Allah, böylesi güzel birlikteliğimize zeval vermesin. Samsunlusundan Sinoplusuna Amasyalısına Trabzonlusuna herkes bir arada herkes birbiri ile Ekmeğini paylaşıyor. Bundan güzel bir görüntü olamaz. Her geçen gün unutulan duyular burada yenileniyor.  

KUR AN ZİYAFETİ 
Ramazan ayı dolayısıyla organize edilen Gönül Sohbetleri ve Kuran Ziyafetleri programının 20. durağı Gürbüz Camii oldu. Gürbüz Caminde yapılan Kur an ziyafetinde 2010 Dünya Birincisi Ahmet Hamdi Akseki Camii İmam Hatibi Ali Tel ve 2004 Dünya Birincisi Bağcılar İSTOÇ Camii İmam Hatibi Mustafa Kızılcaoğlu Kur an ziyafeti verdi. Okunan Kur an-ı Kerim in ardından teravih namazları kılındı. Kılınan teravih namazının ardından Ramazan Şerbeti ve Lokma ikramları yapıldı. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

1 Diyanet-Sen Genel Başkanı Bayraktutar: 'Sandıklardan çıkan sonuç millet iradesi,

Artvin'de davul zurna ile kutlama

2 Artvin'de davul zurna ile kutlama

Jandarma Başkale'de faciayı önledi

3 Jandarma Başkale'de faciayı önledi

Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

4 Cizre'de polis izinsiz gösteriye müdahale etti

MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

5 MHP Malatya'da 16 yıl sonra vekil çıkardı

Çorum'da Erdoğan coşkusu

6 Çorum'da Erdoğan coşkusu

Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

7 Adıyaman'da seçim sonucu: 4 AK Parti, 1 CHP

AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı

8 AK Parti'li milletvekilleri seçimi şarkılarla kutladı

Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

9 Kepçe üzerinden tehlikeli kutlama

Didim'de AK Parti ve MHP'liler seçim zaferini kutladı

10 Didim'de AK Parti ve MHP'liler seçim zaferini kutladı