Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

60 YAŞINDA BAŞIMA GELENE BAK

Bolu dan tatil için Antalya nın Kemer İlçesi ne tatile giderek bir otelde konaklayan 60 yaşındaki Şenel Çelik, Samsun da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a hakaret ettiği gerekçesiyle jandarma karakoluna çağırıldı.

 60 YAŞINDA BAŞIMA GELENE BAK

Samsun a hiç gitmeyen Şenel Çelik savcılığa giderek ifade verirken, 60 yaşında başıma gelen olaya bak diye tepki gösterdi. Şenel Çelik in avukat olan kızı Pınar Çelik Arpacı ise, soruşturmada özensizlik olduğunu belirterek, Tahminimizce Şenel Çelik diye birisi var ama onun TC sini alacakları yere annemin TC sini çekmişler sistemden dedi.

Olay, 29 Haziran günü Antalya nın Kemer İlçesi ndeki lüks bir otelde meydana geldi. Bolu da oturan Şenel Çelik, avukat olan kızı Pınar Çelik Arpacı ve damadıyla birlikte tatile gitti. Otele giriş yapıp nüfus cüzdanlarıyla kayıtlarını yaptıran Şenel Çelik kaldığı gecenin sabahında odasında çalan telefonla uyandı. Sabah erken saatlerde resepsiyondan aranan Şenel Çelik i bekleyen jandarmalar ifade için karakola gelmesini istediler. Şenel Çelik de kızı ve damadıyla birlikte kendi araçlarıyla birlikte Tekirova da bulunan jandarma karakoluna gitti.

Jandarma karakolunda Samsun da pankart açarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a hakaret ettiği gerekçesiyle arandığını öğrenen Şenel Çelik şoke oldu. Yaşamı  boyunca Samsun a hiç gitmeyen tansiyon hastası Şenel Çelik avukat olan kızı ile birlikte nöbetçi mahkemeye giderek ifade verdi. Şenel Çelik yaşadığı korku dolu anların ardından tatiline devam etti.

SAMSUN A HİÇ GİTMEDİM

Kızı ve damadıyla birlikte tatile gittiği otelde sabah saat 09.00 da kaldığı odanın telefonunun çaldığını belirten Şenel Çelik, şöyle dedi:

Telefon çalınca ben baktım. Şenel Çelik siz misiniz? diye sorduklarında ben olduğumu söyleyince beni karakoldan çağırdıklarını söylediler. Ben de durumu çocuklarıma anlatayım diyerek telefonu kapattım. Ben Samsun a gitmişim ve cumhurbaşkanına pankart açmışım. Ben Samsun u ne bilirim, ne de gördüm. Benim belimde platin var, beni zaten çocuklarım bir yere götürüyorlar. Ben bir yere gidemem ki. Kızım ve damadımla birlikte karakola gittik. Karakolda ifademi verdim ve bana orada çok iyi davrandılar. Daha sonra adliyeye gidip bayan savcıya ifademi verip çıkıp geldim dedi.

60 YAŞINDA BAŞIMA GELENE BAK

Olay nedeniyle korktuğunu belirten Şenel Çelik, 60 yaşında karşılaştığı olaya tepki gösterirken, Ne gördüm, ne bilirim, ne bir yere giderim. Ben çocuklarımın içinde yaşıyorum. Ben onların yanında yaşıyorum. Ben nasıl pankart açarım. Ben zaten kalabalığa çıkamıyorum. Olayın isim benzerliği olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben hiç Samsun a gitmedim ve olayın aydınlanmasını istiyorum. Benim mağdur olduğum ortaya çıkacak. Ben onu istiyorum diyerek yaşanan olaya tepki gösterdi.

TC YANLIŞ GİRİLMİŞ

Şenel Çelik in kızı avukat Pınar Çelik Arpacı ise tahminlerine göre annesinin isminde bir kişi olduğunu ancak TC kimlik numarasının yanlış girildiğini belirterek, Kolluk tarafından bildirilen isimler savcılık tarafından bildirilen o kişi orada mı, değil mi, o kişi kimdir? diye araştırılmadan direk davaya konu ediliyor. Bu özensizlik de annem gibi yaşlı hasta bir kadının mağduriyetine sebep oluyor. Ama asıl sorun şu bence, cumhurbaşkanına hakaret davaları o kadar çok açılıyor ki Türkiye nin her yerinde bu özensizlik belki de normal onlar açısından, bu özensizliği doğuruyor. Tahminimizce Şenel Çelik diye birisi var ama onun TC sini alacakları yere annemin TC sini çekmişler sistemden dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucunun babaevinde hüzünlü bekleyiş

1 Şehit Uzman Çavuş Mehmet Acıbucu'nun babaevinde hüzünlü bekleyiş

Bakan Soylu Diyarbakırda STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

2 Bakan Soylu Diyarbakır'da STK ve kanaat önderleri ile bir araya geldi

KYKda Voleybol Heyecanı Başladı

3 KYK'da Voleybol Heyecanı Başladı

Bursada FETÖPDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

4 Bursa'da FETÖ/PDY üyesi 10 eski vergi dairesi çalışanı adliyeye sevk edildi

Gümüşhanede organik arıcılığa destek devam ediyor

5 Gümüşhane'de organik arıcılığa destek devam ediyor

Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırımın Mevlidine Katıldı

6 Vali Kamçı Şehit Mahmut Yıldırım'ın Mevlidine Katıldı

Kulüpler hentbol heyecanı başladı

7 Kulüpler hentbol heyecanı başladı