Yaz Kur’an Kurslarında Trafik Bilinci Semineri

Sinop Müftülüğü bünyesinde yaz kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik trafik eğitim semineri verildi.

Yaz Kur’an Kurslarında Trafik Bilinci Semineri

Sinop Müftülüğü bünyesinde yaz kurslarında eğitim gören öğrencilere trafik eğitim semineri düzenlendi. Deniz Şehitleri Hacı Ömer Camisi’nde gerçekleştirilen seminerde Sinop İl Müftülüğü ve Sinop İl Emniyet Müdürlüğü’nün oluşturduğu ekiplerle titizlikle hazırlanan dokümanlar eşliğinde sunumlar, çizgi filmler gösterildi. İzlenen kısa filmler sonrasında soru-cevap şeklinde yaklaşık 45 dakika devam eden seminer, sunumu gerçekleştiren trafik memuru Engin Şen, trafikte yapılan yaygın hatalar konusunda kursiyerleri bilgilendirdi.

Cami İmam Hatibi Muhammet Başoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İnsanların olduğu yerde sosyal sorumluluklar vardır sosyal sorumlulukların olduğu her yerde kul hakkı dikkat etmemiz gereken önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Haksız yere bir ölümüne sebep olmanın bütün insanları öldürmüş kadar büyük bir suç olduğunu ifade ediyor bizlere Kur’an-ı Kerim. Böylesine bir sorumluluğu kimse üzerine almak istemez. Kulluk dediğimiz bilinç bizi sadece ibadetlerde bağlamaz yahut camiye sıkıştırılabilecek kadar basite indirgenemez. İyi bir Müslüman iyi bir komşu iyi bir baba sorumluluklarını yerine getiren, kurallara uyan bir şoför olmalıdır” diye konuştu.

Yaz kursuna devam eden öğrencilere yönelik bilgilendirme kursları iki hafta boyunca yoğun bir şekilde sürdürüleceği belirtildi.EN ÇOK OKUNANLAR