YEŞİL ÖLDÜ İDDİASI

Belçkika da kanserden ölen Mahmut Özer in cenazesi bir arkadaşı tarafından getirilip Erzincan da toprağa verildi.

 YEŞİL ÖLDÜ İDDİASI

Belçika da yayın yapan internet sitesi ise, bu kişinin aslında Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım olduğunu ileri sürdü.
Belçika’nın Vervier kentinde hastanede kanser tedavisi gören Mahmut Özer, 3 Temmuz cuma günü yaşamını yitirdi. Mahmut Özer in cenazesini vasiyeti üzerine Türkiye ye getirmek üzere arkadaşı Süleyman Yarol, yurt dışındaki bir şirketle anlaştı. Belçika dan dün Kayseri ye uçakla gönderilen cenazeyi teslim alan Süleyman Yarol, ambulansla Erzincan a getirdi.

Kentin İnönü Mahallesi nde Cami Kebir de bugün öğleyin Mahmut Özer le birlikte 2 kişinin daha cenaze namazı kılındı. Mahmut Özer in cenaze namazında hiç bir yakını bulunmazken, arkadaşı Süleyman Yarol öğle namazından çıkan cemaatle saf tuttu.

Süleyman Yarol gazetecilerin Cenaze Yeşil in mi? sorularına Ne alaka? 58 yaşındaki arkadaşım Mahmut Özer, Belçika da kanser hastalığından tedavi görürken öldü. Mahmut un kimsesi yoktu. Vasiyeti üzerine cenazesini getirdim yanıtını verdi. Ancak cenaze nakil belgesinde Mahmut Özer in 62 yaşında olduğu dikkati çekti.

Cenaze namazının ardında Mahmut Özer, arkadaşı Süleyman Yarol ve mezarlık görevlileri tarafından Terzibaba Mezarlığı nda toprağa verildi. Süleyman Yarol un, cebinden çıkardığı küçük fotoğraf makinesiyle, defini izleyen ve sorular yönelten basın mensuplarının fotoğraflarını çekmesi dikkat çekti. Cenazenin toprağa verilmesinden sonra da Süleyman Yarol ın görevlilere, Mezarın başına sadece Mahmut Özer yazın. Doğum, ölüm tarihleri yazılmasın dediği duyuldu.

KONSOLOSLUK BELGESİ

Mahmut Özer için Brüksel Başkonsolosluğu tarafından verilen cenaze nakil belgesinde, anne- baba isimleri Ayşe- Ahmet yazıldı. 

Erzincan da 10.12.1953 tarihinde dünyaya geldiği yazılan belgede Mahmut Özer in cenazesine otopsi yapılmadığı, nakil işlemini Diyanet Fani Cenaze Şirketi nin yapacağı ve Yozgat ın Boğazlıyan İlçesi ne götürüleceği belirtildi.

İNTERNET SİTESİNDEKİ İDDİA

Bu arada Belçika da yaşayan Türklere yönelik haberler yapan belturkhaber adlı internet sitesi, Mahmut Özer adına düzenlenen kimlikle Belçika nın Vervier şehrinde yaşayan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım ın, geçen cuma günü kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğini ileri sürdü. 

Hasta yatağında çekilen bir fotoğrafa da yer veren bu internet sitesi, Yeşil olduğunu ileri sürdüğü Mahmut Özer in 3 ay hastanede tedavi gördüğünü yazdı.

Belçika da yayın yapan gazetetürk.be adlı site ise, cenaze töreninden fotoğraf ve görüntü paylaştı. Burada ölen kişinin Mahmut Özer olduğu ve kimsesinin bulunmadığı belirtildi. Cenaze namazı hastane önünde yaklaşık 10 kişinin katıldığı bir tören ile kılınan Özer in cenazesinin memleketi Erzincan a gönderildiğini belirtti.EN ÇOK OKUNANLAR

Koyun sürüsünü otomobil çarptı: 22 koyun telef oldu

1 Koyun sürüsünü otomobil çarptı: 22 koyun telef oldu

Torpil atma meselesi iki aile arasında kavgaya döndü: 9 yaralı

2 Torpil atma meselesi iki aile arasında kavgaya döndü: 9 yaralı

Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu

3 Yolun karşısına geçmek isterken canından oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Tayyip amca çaya bekleriz' pankartına kayıtsız kalmadı

4 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Tayyip amca çaya bekleriz' pankartına kayıtsız kalmadı

D-100'de tır devrildi, sebzeler yola saçıldı

5 D-100'de tır devrildi, sebzeler yola saçıldı