En dinamik belediyiyiz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 15 aylık faaliyetlerinden söz ettiği konuşmasında, Büyükşehir den sonra Samsun daki en dinamik belediyeyiz dedi

En dinamik belediyiyiz

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Samsun da görev yapan yerel ve yaygın basının temsilcileriyle iftarda biraraya geldi. Yalı Kafe Restoran da düzenlenen iftara Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Basın İlan Kurumu İl Müdürü Murat Yürekli, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mahmut Erdoğan, köşe yazarları, basın mensupları ve aileleri katıldı.

HIZLI VE YOĞUN ÇALIŞTIK
İftar sonrası bir konuşma yapan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Belediye başkanları eleştirilmeye müsait makamlardır. Çünkü yapılan her icraatta toplumun yüzde 100 kesimini memnun edemezsiniz. Bu icraatlar içersinde memnun olmayan kesimlerde olacaktır. Ancak esas maksat, memnun olmayan kesimlerin minimize edilmesidir. Geçen bu 15 aylık süre zarfında yoğun ve hızlı bir şekilde çalışmaya gayret gösterdik. Bu çalışmaları yaparken yorulduğumuz oluyor, ancak halkımızın bu projelerle mutlu olduğunu gördüğümüzde yorgunluğumuzu atıyoruz diye konuştu.

PROJELERİN 3 TE BİRİNİ BİTİRDİK
Seçim öncesi sözünü verdikleri 55 te 55 projenin yaklaşık 3 te birlik kısmını hayata geçirdiklerini belirten Başkan Taşçı, Atakum bu kadar hızlı betonlaşırken bizler her eve bir ağaç projesi ile buna bir nebze olsun çare bulmak izledik. Bu şekilde yaklaşık 2 bin 500 ağacı ilçemize kazandırdık. Hobi bahçelerimizin birinci etabı bitmek üzere. Önceki dönemde kültür binası olarak yapılan yapı için Sağlık Bakanlığı ile Eğitim Araştırma Hastanesi Ek Hizmet Binası olarak anlaştık. Yılbaşında da faaliyete geçecek. Ekim ayında Lozan Caddesi nin çarşı AVM olması için ilk kazmayı vuracağız. Yaklaşık 20 milyon liralık Akvaryum Park Projesi ni yap-işlet-devret modeliyle yapacağız. Yine meydan için iki bakanlıkla yazışmalarımızı sürdürüyoruz. Taflan bölgesine 250 kişinin istihdam edileceği bir tekstil fabrikası kazandırmak için uğraşıyoruz. İnşallah bunu da hayata geçireceğiz. Kısacası 4 koldan halkımıza hizmet için çalışıyoruz ifadelerini kullandı. 

ATAKUM UN GÜCÜNÜ BİLİYORUZ
Atakum Belediyesi nin Büyükşehir Belediyesi nden sonraki en dinamik belediye olduğunu belirten Başkan Taşçı, şunları söyledi: Atakum u hak ettiği noktaya taşımak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Buradaki gücü biliyoruz, bu gücü halkın yararına en hızlı şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Halkın sosyal donatılarının daha da iyileşmesi için bir Atakum Belediyesi olarak gece gündüz çalışıyoruz. Bunu da sivil toplum örgütleri, iş adamı dernekleri ile istişare halinde gerçekleştiriyoruz.  

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

5 Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

11 dakikalık resital

6 11 dakikalık resital

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

7 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

8 Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Ayite sürprizi kötü bitti

9 Ayite sürprizi kötü bitti

Hop oturup hop kalktı

10 Hop oturup hop kalktı