Samsun başarısız

Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Rüstem Kara, Samsun da Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının istenilen başarıları elde edemediğini söyledi

Samsun başarısız

Eğitim-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Lisans Yükseltme Sınavı (LYS) sonuçlarını değerlendirdi. Öğrencilerin istenilen başarıları elde edemediğini ifade eden Kara, Birçok okula gelen sonuçları inceledik, detaylı incelemelerimiz de devam ediyor. Bu başarısızlığın birçok koşuldan kaynaklandığını düşünüyorum. En başta öğrenciler sınava hazırlanma süreçlerinde son aylarda okullarına gitmiyor, hiçbir sınava girmedikleri için ders kitaplarının üçte birinden habersizler. Öğrenci, puanım düşer kaygısıyla okuldan uzaklaşıyor ama okul müfredatından yüzde 30 luk kayıp yaşıyor. Öğrencilerimiz okul kitaplarından, okullarda verilmek istenen kazanımlardan eksik olarak üniversite sınavlarına girerek ne yazık ki başarılı olamıyorlar diye konuştu.

ÜCRETSİZ YETİŞTİRME KURSLARI
Üst öğretime hazırlanmada ders kitaplarının ve müfredat programı doğrultusunda yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu kaydeden Kara, Öğrencileri sınavlara hazırlamanın yolunu okuldan başka bir yerde aramasın. Öğrenciyi en iyi yetiştirecek olan okullardır. Bundan sonraki süreçte okullardaki yetiştirme kurslarını takip etmeli. Devletin bu yetiştirme kurslarına katılan öğrencilerden bir ekonomik isteği yoktur. Velilerin duyarlı olmaları gerekmektedir. Veliler de gelecek konusunda tıpkı öğrenciler gibi kaygılı, ancak okullardaki rehber öğretmenlerden faydalanabilirler diye düşünüyorum dedi.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks TV canlı yayınlayacak

1 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

2 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsunpor'a çılgın prim...

3 Samsunpor'a çılgın prim...

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

4 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Tanju Çolak moral verdi

5 Tanju Çolak moral verdi

Terme aşkı şair yaptı

6 Terme aşkı şair yaptı

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

7 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

8 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

9 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

10 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'