Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun başarısız

Eğitim-İş Sendikası Şube Başkanı Rüstem Kara, Samsun da Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarının istenilen başarıları elde edemediğini söyledi

Samsun başarısız

Eğitim-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Lisans Yükseltme Sınavı (LYS) sonuçlarını değerlendirdi. Öğrencilerin istenilen başarıları elde edemediğini ifade eden Kara, Birçok okula gelen sonuçları inceledik, detaylı incelemelerimiz de devam ediyor. Bu başarısızlığın birçok koşuldan kaynaklandığını düşünüyorum. En başta öğrenciler sınava hazırlanma süreçlerinde son aylarda okullarına gitmiyor, hiçbir sınava girmedikleri için ders kitaplarının üçte birinden habersizler. Öğrenci, puanım düşer kaygısıyla okuldan uzaklaşıyor ama okul müfredatından yüzde 30 luk kayıp yaşıyor. Öğrencilerimiz okul kitaplarından, okullarda verilmek istenen kazanımlardan eksik olarak üniversite sınavlarına girerek ne yazık ki başarılı olamıyorlar diye konuştu.

ÜCRETSİZ YETİŞTİRME KURSLARI
Üst öğretime hazırlanmada ders kitaplarının ve müfredat programı doğrultusunda yapılan çalışmaların çok önemli olduğunu kaydeden Kara, Öğrencileri sınavlara hazırlamanın yolunu okuldan başka bir yerde aramasın. Öğrenciyi en iyi yetiştirecek olan okullardır. Bundan sonraki süreçte okullardaki yetiştirme kurslarını takip etmeli. Devletin bu yetiştirme kurslarına katılan öğrencilerden bir ekonomik isteği yoktur. Velilerin duyarlı olmaları gerekmektedir. Veliler de gelecek konusunda tıpkı öğrenciler gibi kaygılı, ancak okullardaki rehber öğretmenlerden faydalanabilirler diye düşünüyorum dedi.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

1 Trafik kazasında bir aile yok oluyordu

Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması

2 Sudan Cumhurbaşkanı Yardımcısından FETÖ okulları açıklaması

Vali Zülkif Dağlı Toplu iftarlar yerine fakir sofralarına oturalım

3 Vali Zülkif Dağlı 'Toplu iftarlar yerine fakir sofralarına oturalım'

Artvin ilk iftarını birlikte yaptı

4 Artvin ilk iftarını birlikte yaptı

Otomobillere çarpan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı

5 Otomobillere çarpan motosiklet sürücüsü ağır yaralandı

Vali Zülkif Dağlı Zengin iftar sofralarına değil ihtiyaç sahiplerinin sofraları

6 Vali Zülkif Dağlı 'Zengin iftar sofralarına değil ihtiyaç sahiplerinin sofraları

Kdz Ereğlide bin 500 kişi iftar sofrasında buluştu

7 Kdz. Ereğli'de bin 500 kişi iftar sofrasında buluştu