Aşırı kilo eve mahkum etti

Samsun un Havza İlçesi nde yaşayan ve devletten aldığı bakım parasıyla geçimini sağlayan 270 kilogram ağırlığındaki Metin Elibol, iş göremezlik raporunun süresini uzatabilmek için evinde muayene olmak istiyor

Aşırı kilo eve mahkum etti

Samsun un Havza İlçesi nde astım ve KOAH hastalıkları nedeniyle 12 yıl önce tedavi görmeye başlayan 52 yaşındaki Metin Elibol, hızla kilo almaya başladı. 110 dan 270 kilogram ağırlığa ulaşan Elibol, hareket etmekte zorlandığı için iş yapamaz hale geldi.

YERİMDEN KALKAMIYORUM
Elibol, yaptığı açıklamada, 12 yıldır obezite ve diğer hastalıklarla mücadele ettiğini belirtti. Obezite nedeniyle 2012 yılında OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi nde tedavi gördüğünü ancak sağlığına kavuşamadığını anlatan Elibol, Nefes darlığı, kalp rahatsızlığı ve yüksek tansiyon şikayetim var. Sürekli ilaç kullanmaktayım, çok zorlanıyorum. Yerimden kalkamıyorum. Bir kaç saniye bile ayakta kalmak benim için ciddi sorunlara neden oluyor dedi.

NEFES ALMAKTA ZORLANIYORUM
Elibol, OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde gördüğü tedavi sonrası kendisine iş göremezlik raporu verildiğini ifade ederek, süresi dolmak üzere olan bu raporun sürekli hale gelmesi için yetkililerden destek beklediğini söyledi. Aşırı kilosu nedeniyle nefes almakta zorlandığını vurgulayan Elibol, Kilom nedeniyle çalışamıyorum. Devletten bakım parası alabilmek için iş göremezlik raporuna ihtiyacım var. Raporumun yenilenmesi için Havza Toplum Sağlığı Merkezi nden talepte bulundum. Allah razı olsun, geldiler. Durumumu gördüler. Bana ambulans tahsis ettiler. Ben de ambulans değil raporumun yenilenmesini istedim diye konuştu.

Ağabeyine ait iki katlı evin ikinci katında yaşadıklarını belirten Elibol, eşiyle ayrı olduklarını, kendisine oğlunun baktığını ancak onun da şu anda çalışamadığı için geçimlerini bakım aylığıyla sağladıklarını sözlerine ekledi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

İsmail Kartal:' Bugün buradan istediğimiz puanı aldık'

1 İsmail Kartal:' Bugün buradan istediğimiz puanı aldık'

Malatya'da otel yangını korkuttu

2 Malatya'da otel yangını korkuttu

Mesut Bakkal: 'Mağlubiyeti hak ettiğimizi düşünmüyorum'

3 Mesut Bakkal: 'Mağlubiyeti hak ettiğimizi düşünmüyorum'

Kırkağaç'ta orman yangını

4 Kırkağaç'ta orman yangını

Terminale bayram yoğunluğu geldi

5 Terminale bayram yoğunluğu geldi

Gazişehir Gaziantep - İstanbulspor maçının ardından

6 Gazişehir Gaziantep - İstanbulspor maçının ardından

Dereye yuvarlanan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

7 Dereye yuvarlanan motosiklet sürücüsü hayatını kaybetti

Tosya'da mağdur vatandaşlara AFAD ve Kızılay ekipleri yardımda bulundu

8 Tosya'da mağdur vatandaşlara AFAD ve Kızılay ekipleri yardımda bulundu

Jandarmadan bayram öncesi trafik denetimi

9 Jandarmadan bayram öncesi trafik denetimi

Manisa'da ormanlık alanda yangın çıktı

10 Manisa'da ormanlık alanda yangın çıktı