Avrupa Voleybol Ligi Öncesi Basın Toplantısı

Samsun’da gerçekleşecek 2015 Erkekler Avrupa Voleybol Ligi Grup müsabakaları öncesinde Türkiye ve Slovenya takımı basın toplantısı düzenledi.

Avrupa Voleybol Ligi Öncesi Basın Toplantısı

Türkiye A Erkek Milli Voleybol Takımı, Tunus ile oynadığı hazırlık maçlarının ardından Samsun’da 2015 Erkekler Avrupa Voleybol Ligi’nde dörtlü finale kalmak için mücadele edecek. Grubun ilk iki maçları Türkiye ile Slovenya arasında 11-12 Temmuz tarihlerinde Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda saat 17.00’de gerçekleşecek. Grup maçları öncesinde her iki takımın koçları ve takım kaptanları basın toplantısı düzenledi.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına, Turnuva Sorumlusu Tomas Singer, Türkiye Voleybol Federasyonu Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yönetmeni Sezgin Eren, A Erkek Milli Takım Menajeri Muhammet Görken, A Erkek Milli Takım Koçu Emanuele Zanini, Slovenya Takım Koçu Andrea Giani, A Erkek Milli Takım Kaptanı Caner Pekşen ve Slovenya Takım Kaptanı Tine Arnaut katıldı.

EREN: AVRUPA VOLEYBOL LİGİ’NDE 12 TAKIM BULUNUYOR

Turnuva hakkında bilgiler veren Türkiye Voleybol Federasyonu Kurumsal İletişim ve Pazarlama Yönetmeni Sezgin Eren, “A Erkek Milli Voleybol Takımımız 11-12 Temmuz tarihlerinde Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda Slovenya ile mücadele edecek. 2015 Erkekler Avrupa Voleybol Ligi’nde 12 takım bulunuyor. 6 takımdan 2 grup mevcut. Biz B Grubu’nda mücadele ediyoruz. Grup maçlarının ardından grup liderleri ve en iyi ikinciler ev sahibiyle birlikte dörtlü finalde mücadele edecekler. B Grubu’nda biz, Belarus, Hırvatistan, Romanya, Yunanistan ve Slovenya ile karşılaşacağız. A Grubu’nda, Avusturya, Danimarka, İsrail, Makedonya, Estonya ve Polonya yer alıyor. Dörtlü finaller 13-14 Ağustos tarihinde Polonya’da düzenlenecek. 11-12 Temmuz’da A Milli Takımımız saat 17.00’de bu salonda mücadele edecek” dedi.

SINGER: İLK DEFA SAMSUN’A GELDİM

İlk kez Samsun’da gözlemcilik yapacağını belirten Turnuva Sorumlusu Tomas Singer, “Türk Voleybol Federasyonu’na organizasyon için çok teşekkür ediyorum. İlk defa Samsun’a geldim. Daha önce İstanbul’da gözlemcilik yapmıştım. Bu organizasyonun çok iyi olacağını düşünüyorum. Bu hafta sonu 2 güçlü takımın mücadelesini izleyeceğiz. Bu mücadele karşılaşacak 2 takıma da başarılar diliyorum” diye konuştu.

GÖRKEN: GERÇEKTEN ÇOK GÜÇLÜ BİR RAKİPLE KARŞILAŞACAĞIZ

Her iki takıma da başarı dileklerinde bulunan A Erkek Milli Takım Menajeri Muhammet Görken, “Gerçekten çok güçlü bir rakiple karşılaşacağız. Benim için Samsun’un çok önemli bir yeri var. Burada daha önce 2 sene voleybol oynamıştım. Buranın ben de iyi hatıraları var. Umarım bu haftaki maçta seyirciler salonumuzu renklendirirler. İlk defa Avrupa Ligi’nde çok önemli bir maça çıkacağız. Slovenya’yı yeneceğimizi umuyorum. Centilmence bir mücadele olsun. Her iki takıma da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Grup müsabakalarında çok zorlu maçlar oynayacaklarını belirten A Erkek Milli Takım Koçu Emanuele Zanini, “Çok zor maçlar oynayacağız. Bizim takımımız şuanda çok güçlü ve çok iyi bir seviyede. Umuyorum yarın çok güzel bir maç geçiririz” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısı sonunda her iki takım hocaları ve sporcuları hatıra fotoğrafı çektirdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

4 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Yaşam savaşını kaybetti

5 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

6 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

8 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Cemal Safi'ye son görev

9 Cemal Safi'ye son görev

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

10 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor