Ramazan ruhu sokaklara taşıyor

Canik Belediyesi tarafından her gün farklı mahallelerde düzenlenen iftar sofralarında buluşan binlerce mahalle halkı birbirleriyle kaynaşırken, Ramazan ruhu sokaklara taşıyor

Ramazan ruhu sokaklara taşıyor

Adnan Menderes Demokrasi Meydanı nda her gün kurulan 3 bin kişilik İftar Sofrası nın haricinde farklı mahallelerde de Gönül Sofrası kuran Canik Belediyesi nin bu seferki durağı Kuzey Yıldızı Mahallesi oldu. Engelsiz Kafe ve Park’ta, bin 500 kişinin buluştuğu iftar öncesi masaları gezen Belediye Başkanı Osman Genç, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek sıkıntılarını dinledi. Özellikle çocuk ve gençlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Genç, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

RAMAZAN IN HUZURUNU PAYLAŞIYORUZ
Ezanın okunmasının ardından yapılan dua sonrası vatandaşlar kendileri için kurulan iftar sofrasında oruçlarını açtı. Başkan Genç in yanısıra başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve birim müdürlerinin de katıldığı iftar sonrası vatandaşlara hitap eden Başkan Genç, Ramazan ın rahmet, bereket ve günahlardan arınma ayı olduğuna vurgu yaparak. Bizler Canikliler olarak bu kutlu ayın kardeşliğini, huzurunu, arkadaşlığını paylaşmak üzere her akşam ayrı bir mahallemizde gönül sofraları kuruyoruz. Kurduğumuz bu sofraları varlığınızla şenlendirdiğiniz gibi Allah da sizlerin hanelerinizi, evlerinizi ve sofralarını şenlendirip, bereketlendirsin inşallah dedi.

5 YILDA MODERN YAŞAM ALANI OLDU
Kuzey Yıldızı’nın olduğu bölgede daha önce böyle bir ortamda birlikte iftar yapmanın mümkün olmadığına işaret eden Genç, “5 yıl önceye kadar çağdaş şehre yakışmayacak şekilde olan bu yerde şimdi son derece modern bir yaşam alanında sizlerle birlikte iftar açmaktan onur duyuyorum. 5 yıl önce burasının modern bir yaşam alanına dönüşeceği belki de hayal dahi edilemezdi. Bugün binlerce insanımız, çocuklarımız artık daha mutlu. Burada sadece Ramazan’ın huzurunu değil, bütün sosyal donatıları ile modern bir şehirde yaşıyor olmanın da huzurunu birlikte yaşıyoruz” diye konuştu. 

ADNAN MENDERES TE BULUŞALIM
Başkan Genç ayrıca, vatandaşları Kadir Gecesi nde Adnan Menderes Demokrasi Meydanı na davet etti. Kadir Gecesi nde vatandaşlardan seccadeleriyle birlikte meydana gelmelerini isteyen Genç, teravih namazının birlikte kılınacağı ve dünyaca ünlü hafızların Kur an-ı Kerim ziyafeti vereceği gecede, dualar edileceğini ve sahurun birlikte yapılacağını söyledi. Canik te bayramların vazgeçilmezi olan bayramlaşma geleneğinin devam ettiğini de belirten Genç, Caniklileri Ramazan Bayramı’nın birinci günü belediye binasında yapılacak olan bayramlaşma törenine davet etti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

1 Samsun'daki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunsporda planlar alt üst

3 Samsunspor'da planlar alt üst

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Önceliğimiz yabancılar

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: ''Önceliğimiz yabancılar''

Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

6 Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

Özalana güven tam

7 Özalan'a güven tam

 Samsun ekonomisine doping

8 Samsun ekonomisine doping

Samsunsporun rakibi Şanlıurfa

9 Samsunspor'un rakibi Şanlıurfa

Çarşamba günü bitiyor

10 Çarşamba günü bitiyor