Jet komisyon

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi komisyonu dünkü oturumunda jet hızıyla karar aldı. Komisyon gündemdeki 36 maddeyi 75 dakikada tamamladı, gündem maddelerinin çoğunluğunda hiç bir üye söz almadı,eleştiride bulunmadı

Jet komisyon

Samsun Büyükşehir Belediyesi temmuz ayı ikinci komisyon toplantısı, Turan Çakır ın başkan vekilliğinde jet hızıyla gerçekleşti. Aralarında Tekkeköy de dolu alanı kıyısında liman oluşturulması, Atakum Kültür Merkezi binasının sağlık kullanımına dönüştürülmesi ve Kılıçdede ye raylı sistem için köprülü kavşak yapılması tekliflerinin de görüşüldüğü komisyon bir saat 15 dakika sürdü. Gündemdeki 36 maddeden her biri ortalama 2 dakikada okundu, oylandı ve kabul edildi. Maddelerin büyük bölümü üzerinde ne AK Partili meclis üyeleri, ne de CHP ve MHP li üyeler soru sorup eleştirilerde bulundu.

BİN DÖNÜM ALAN DOLDURULACAK
Komisyonda, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı nın Tekkeköy ilçesi sınırları içerisinde dolgu planı hazırlanmasına yönelik nazım imar planı teklifi görüşüldü. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Turan Çakır, Tekkeköy deki dolum tesislerinin yanında başlayacak ve Örnek Sanayi ye kadar bir alanda dolgu alanı olabilecek yaklaşık bin dönümlük bir alanın doldurulması planlandı. Uzun vadede liman yapılması planlanan bu alanda gemilerin yanaşacağı, depolama alanlarının bulunacağı yerler olacak. Belki merkezdeki liman kadar büyük olmayacak ama şehrimize alternatif bir liman olacak. Şehrimize hayırlı olsun dedi.  
Oylamaya sunulan teklif oybirliği ile kabul edildi.

KÜLTÜR MERKEZİ HASTANE OLDU
Komisyon toplantısında ayrıca, eski Atakum Belediye Başkanı Metin Burma tarafından kültür merkezi olarak planlanan ve inşası tamamlanan binanın, belediye hizmet alanı kullanımından sağlık alanı kullanımına dönüştürülmesini öngören teklif de kabul edildi. Böylelikle binanın Eğitim Araştırma Hastanesi nin Atakum ek binası olarak hizmet vermesinin önü açılmış oldu.

KILIÇDEDE YE KÖPRÜLÜ KAVŞAK
İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı nın Kılıçdede, Piazza ve Nuri Cerit kavşaklarının yeniden düzenlemesine ilişkin teklifi görüşüldü. Burada ulaşımla ilgili problemlere çözüm bulmak amacıyla köprü ve viyadüğün plana işlenmesine ilişkin teklif, meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı

1 Tekirdağ'da trafik kazası: 1 yaralı

KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

2 KARDEMİR'de iş kazası: 1 ölü

Demirci'de Eğitim Fakültesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi

3 Demirci'de Eğitim Fakültesi öğrencilerinden tiyatro gösterisi

Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

4 Antalya'da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

Çaldıkları motosiklet ile kaçarken kaza yaptılar, 2 yaralı

5 Çaldıkları motosiklet ile kaçarken kaza yaptılar, 2 yaralı