Terme denizle buluşacak

Şehir merkezi ve deniz arasında gezi ve turizm amaçlı nehir ulaşımı projesinin yakında hayata geçeceğini belirten Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme’yi denizle buluşturacağız” dedi

Terme denizle buluşacak

Samsun’un Terme ilçesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçenin turistik mekanlarının tanıtımı ve ilçedeki turizmin gelişmesi amacıyla ilçe merkezinden denize tekne gezilerine başlanacak. Irmak yatağındaki bazı kısımların tekne turuna uygun hale getirilmesi için DSİ ekiplerince bölgede derinleştirme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor. 

DAHA FAZLA PAY ALMALI 
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bu amaçla kullanılmak üzere 2 adet tekne alındığını belirten Terme Belediye Başkanı Şenol Kul gezilerin bölge turizminin gelişimine ciddi katkı sunacağına inandığını belirterek, Terme’nin turizmden daha fazla pay alması gerektiğine vurgu yaptı.  

ZİYNETLER KEŞFEDİLECEK
Terme nin güzelliklerinden Terme’lilerin bile yeterli faydalanamadığını ve bilmediğini ifade eden Kul, Önce Terme’liler Terme’nin içinde hangi ziynetlere sahip olduğunu bilsinler, tarihi, kültürel zenginliklerini, ve sahillerini görsünler istiyoruz. Şehrimizden 3 km’lik mesafede olan Karadeniz’e diğer bölgelere yapılacak turlarla önce Terme’liler Terme’nin ziynetlerini bilecek ve keşfedecek. Miliç Plaj projesi, Terme’nin büyük bir turizm değeri olan Amazonların yaşadığı yerlerden Gölyazı Mahallemizde ve diğer alan ve bölgedeki çalışmalarımızla Terme kabuğunu kıracak diye konuştu.


 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

1 Samsun'da üniversite öğrencisinin şüpheli ölümü

Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

2 Samsun'da ustalıktan 58 ülkeye ihracat yapan firma patronluğuna

Ufuk Budak Almanya'da

3 Ufuk Budak Almanya'da

Samsunspor'da personele 1 ay maaş

4 Samsunspor'da personele 1 ay maaş

 İlkel ulaşım Meclis'te

5 İlkel ulaşım Meclis'te

Samsun'da Demet öğretmene vefa

6 Samsun'da Demet öğretmene vefa

Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

7 Samsunspor'da çekiliş tarihi 30 Haziran

Gözler Beşir'de

8 Gözler Beşir'de

Çalınacak şeyler...

9 Çalınacak şeyler...

Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda

10 Samsunspor ile Boluspor 59. randevuda