Ulaştırma Alanında Yoğun Tempo

Ordu’da çevre yolu, Dereyolu başta olmak üzere il genelindeki yollarda 22 adet projenin sürdüğü ve bu yatırımlara bugüne kadar 1 milyar 119 milyon lira harcama yapıldığı belirtildi.

Ulaştırma Alanında Yoğun Tempo

Ordu Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, il genelinde en fazla yatırım çalışmasının ulaştırma alalında olduğu kaydedildi. Buna göre ulaştırma sektöründe halen 10 projenin tamamlanıp teslim edildiği, 2 projenin etüt ve proje aşamasında olduğu 22 projenin ise halen devam ettiği belirtildi. Toplam maliyeti 2 milyar liraya tekabül eden projeler için bugüne kadar 1 milyar 169 milyon TL harcama yapılarak yüzde 55 oranında nakdi gerçekleşme sağlandığı vurgulandı.

Ulaştırma sektörünün ardından en çok çalışma ve yatırımın eğitim sektöründe olduğu belirtildi. Buna göre eğitim sektöründe 21 projenin tamamlandığı, halen çoğu ilçelerde inşaatı süren okullar olmak üzere 29 projenin devam ettiği kaydedildi. Proje ve sözleşme aşamasında 8 proje bulunurken bu projelerin tamamlanması için harcanması gereken 475 milyon TL’nin 243 milyon TL’sinin harcandığını belirtildi.

Tarım sektöründe tamamlanan 21, devam eden 22, etüt, proje ve ihale aşamasında 15, çeşitli sebepler ile başlanamayan 5 adet proje olmak üzere toplamda 63 adet proje bulunurken projelerin toplam bedelinin 225 milyon TL olduğu, bugüne kadar 73 milyon TL harcanarak yüzde 32 oranında nakdi gerçekleşme sağlandığı belirtildi.

Sağlık sektöründe halen 3 proje devam ederken proje ve ihale aşamasında 9 adet olmak üzere toplamda 12 adet proje bulunduğu, bu projelerin toplam bedelinin 135 milyon TL olup 54 milyon TL harcanarak yüzde 40 nakdi gerçekleşme sağlandığı kaydedildi.

Diğer sektörlerde gelişmeler şöyle açıklandı:

“Kültür ve Turizm sektöründe tamamlanan 10, devam eden 10, proje ve ihale aşamasında 6 ve çeşitli sebeplerle ile başlanamayan 2 adet proje olmak üzere toplamda 28 adet proje bulunuyor. Toplam proje bedeli 63 milyon TL olan bu yatırımlara bugüne kadar 24 milyon TL harcanarak yüzde 37 nakdi gerçekleşme sağlandı.

Enerji sektöründe devam eden 5, tamamlanan 7, ihale ve proje aşamasında 7 ve çeşitli sebepler ile başlanamayan 1 adet proje olmak üzere toplamda 20 adet proje bulunuyor. Projelerin toplam bedeli 127 milyon TL olup 2015 yılı Nisan ayı itibariyle 49 milyon TL’si harcanarak yüzde 38 oranında nakdi gerçekleşme sağlandı.

Konut sektöründe tamamlanan 4, devam eden 10 ve çeşitli sebepler ile başlanamayan 3 adet proje olmak üzere toplam 17 proje bulunuyor. Toplam proje bedeli 3 milyon 194 bin TL olan bu projelere toplamda 2 milyon 431 bin TL’si harcanarak yüzde 76 oranında nakdi gerçekleşme sağlandı.

Etüt proje aşamasında 2 adet proje bulunan imalat sektöründe toplam proje bedeli 25 milyon TL olup bugüne kadar 2.5 milyon TL harcanarak yüzde 10 civarında nakdi gerçekleşme sağlandı.

Diğer Kamu Hizmetleri sektöründe tamamlanan 47, devam eden 46, ihale, proje, sözleşme ve etüt aşamasında 30 ve çeşitli sebepler ile başlanamayan 24 adet proje olmak üzere toplam 147 proje bulunurken, toplam proje bedeli 682 milyon TL olan bu projelere toplamda 145 milyon TL harcandı.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporun hazırlık maçı iptal oldu Şok istifa

1 Samsunspor'un hazırlık maçı iptal oldu... Şok istifa!

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

2 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

Billy attı Samsun kazandı

3 Billy attı Samsun kazandı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

4 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

Samsunspor unutmadı

5 Samsunspor unutmadı

Samsunun o ilçesi göçle canlanacak

6 Samsun'un o ilçesi göçle canlanacak!

Karar Özalanda

7 Karar Özalan'da

Deaflympicste günün müsabakaları

8 Deaflympics'te günün müsabakaları

Tipik bir Karadenizli

9 Tipik bir Karadenizli...

Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı 1 şehit, 2 yaralı

10 Askerleri taşıyan sivil araca hain saldırı: 1 şehit, 2 yaralı