Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Emekliler için karar anı

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Samsun Şube Başkanı İbrahim Gür, İntibak Yasası nın 2000 yılı sonrası emekli olanlar için yeniden düzenlenmesini için açtıkları davada kararın yarın verileceğini söyledi

Emekliler için karar anı

 

Türkiye Emekli Derneği nin açtığı ve 2000 yılından sonra emekli olanlar için İntibak Yasası nda düzenleme içeren davada kararın 13 Temmuz Pazartesi günü açıklanacağı ifade edildi. Yasa, 2000 sonrası emekli olanları da kapsarsa maaşlara 50 ila 355 TL arasında yansıması bekleniyor. Konuyla ilgili olarak bilirkişi, 1 Nisan 2001 itibariyle emekli olan vatandaşa, 2000 öncesi için çıkarılan İntibak Yasası’ndan yararlandırılmadığı için aylık 264 TL eksik ödeme yapıldığını belirledi. Bu nedenle emekliler gözünü, 13 Temmuz da çıkacak karara çevirdi.

EMEKLİLER KARARDAN UMUTLU
Çıkacak karardan umutlu olduklarını belirten Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Samsun Şube Başkanı İbrahim Gür, Her zaman bu yasanın haksız olduğunu ifade ettik. 2000 sonrası emekli olanları kapsaması gerektiğini belirttik. Bilirkişi raporu da haklılığımızı ortaya koydu. Şimdi kararın 13 Temmuz da açıklanacağı belirtildi. Bizler de rapor dğorultusunda bir karar çıkmasını bekliyoruz. Umudumuz bu yönde diye konuştu.

YAPILAN ZAMLA PİDE ALINMIYOR
Yılın ikinci yarısı için emekli maaşlarına yapılan yüzde 4,76 lık zammı da değerlendiren Gür, 2000 yılından önce emekli olmuş en düşük emekli sadece 49 TL zam alacak. Bir aile günde bir pide yese ayda 75 TL yapıyor. Bu açıdan bakıldığında yapılan zamla bir pide bile alınmıyor. Kurulacak hükümetten beklentimiz, enflasyona endeksli olan bu uygulamanın kaldırılmasıdır. Yüzdeli zamlarla emekliler arasında adaletsizlik olacağı aşikardır ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Taşeron kadro müjdesi bekliyor

1 Taşeron 'kadro' müjdesi bekliyor

Saatlere dikkat

2 Saatlere dikkat!

Yalan söyleyen

3 Yalan söyleyen...

 Fırıncıya kurşun yağdırdı

4 Fırıncıya kurşun yağdırdı

Keyifsiz çalışma

5 Keyifsiz çalışma

Ödeme yapamadık

6 Ödeme yapamadık

Ufak bir gerilim

7 Ufak bir gerilim

Altın istiyorlar

8 Altın istiyorlar

AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

9 AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

Bakan Kılıç Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında verilen karar düzeltilmelidir

10 Bakan Kılıç: 'Hakan Şükür ve Arif Erdem hakkında verilen karar düzeltilmelidir'