KATMERLİ VURGUN

Akıllara durgunluk veren bir yöntemle binlerce insan yeniden dolandırıldı

KATMERLİ VURGUN

Müşterilerine gizli kamera yerine kulaklık gönderen firma, yanlışlık olmuş özür dileyerek diyerek yeniden aradığı müşterilerine bu kez de 19 lira karşılığında ıslak mendil yolladı.

19 TL YE ISLAK MENDİL
Son iki gün sloganıyla 69 liraya gizli kamera satışı yaptığını ileri sürerek,  müşterilerine 5 liralık kulaklık gönderen ESM Elektronik-Medikal adlı firma yetkilileri, bu yanlışlığı düzeltmek için aradığı müşterilerinden özür dileyerek, gizli kamerayı kargo bedeli karşılığında göndereceğini tahahhüt etti. Firmaya inanan
vatandaş, 19 lira kargo bedeli karşılığında kendisine ıslak mendil gönderildiğini görünce şaşkına döndü. 
Akıllara durgunluk veren bu yöntemle de vatandaşlar katmerli olarak dolandırılmış oldu. Bazı vatandaşlar, kargoyu açarken, teslimatta bulunanan görevlilerin de içinden ne çıktığını gördüğüne dair yazı aldıkları öğrenildi.

DOLANDIRICILIK ARTTI
Samsun Tüketici Koruma Derneği Başkanı Sema Onar Yaktı da, internet sipariş verdiği ürünün yerine başka bir ürün gönderilen tüketiciyi, Utanmayın, hakkınızı arayın diyerek uyardı.
Yaktı, internet üzerinden ve telefonla yapılan alışverişlerde dolandırıcılık olaylarına çok sık rastlanıldığını belirterek, Dolandırılan vatandaş utandığı için hakkını aramıyor, kendisini afişe etmek istemiyor. Vatandaş utanmasın, hakkını arasın, tüketici heyetlerine gitsin dedi
Yaktı, vatandaşlara e-ticarette bilindik, marka firmaları tercih etmelerini de tavsiye etti.

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Denizli'de iki otomobil çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı

1 Denizli'de iki otomobil çarpıştı: 1'i ağır 5 yaralı

2 çocuk babası traktör altında kalarak yaşamını yitirdi

2 2 çocuk babası traktör altında kalarak yaşamını yitirdi

Maltepe'de trafo patladı

3 Maltepe'de trafo patladı