Her olasılığa hazırız

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için her türlü çabayı sarf edeceğiz. AK Parti her olasılığa hazırdır. Bu anlamda da hiç bir çekincemiz yoktur dedi

 Her olasılığa hazırız

AK Parti 61 nci Genişletilmiş İl Danışma Kurulu Toplantısı Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde gerçekleştirildi. Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, eski milletvekilleri Mustafa Demir, Fatih Öztürk, Binnur Şahinoğlu, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, ilçe belediye başkanları, il ve ilçelerden yönetim kurulu üyeleri ile partililer katıldı.

HİÇBİR ÇEKİNCEMİZ YOK
Koalisyon çalışmaları kapsamında AK Parti nin ilkeleri doğrultusunda müzakereleri sürdüreceklerini belirten Kılıç,   Masaya oturacağız ve konuşacağız. Tabii ki kendi ilkelerimiz, kendi duruşumuz doğrultusunda ama açık bir yürekle ve açık bir elle. Herkesten de milletimizin beklentisi budur. Biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için her türlü çabayı sarf edeceğiz. Bakın biz çalışmalarımız birçoğunu tamamlamış durumdayız ama bu çabaların sonucunda, bizim samimiyetimizin sonucunda bir sonuca varılmazsa da anayasamızın hükümleri açıktır. Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın dile getirmiş olduğu konular ortadadır. AK Parti her olasılığa hazırdır. Bu anlamda da hiç bir çekincemiz yoktur. Üstümüze yüklenmiş sorumluluğun ve milletin bizden beklentisinin de biz farkındayız. Dolayısıyla sorumluluk bilincimizle yolumuza devam edeceğiz. Üst kurullarımızda bir yol haritası belirlenmiş durumda. Bunlardan bir tanesi Cumhurbaşkanlığımızın konumudur. Bunun bir kere koalisyon müzakarelerinde herhangi bir yeri yoktur diye konuştu.

MİLLETE KÜSLÜK OLMAZ
AK Parti Samsun Milletvekilleri de kısa birer konuşma yaptı. Ahmet Demircan, demokrasilerde yönetme hakkının millete ait olduğunu belirterek, Milletimizin verdiği mesajı değerlendirdik ve sorumluluğumuzun farkındayız dedi.
Fuat Köktaş ise  7 Haziran sonrası milletin verdiği yükümlülüğün farkında olduklarını kaydederek, Millete küskünlük olmaz, millete sitem edilmez. Millet amirdir, devlet memurdur. Milletimizin bizlere verdiği kumaştan Türkiye ye en çok yakışacak elbiseyi üreterek, ülkemize hizmet yolunda çalışmalarımıza en hızlı şekilde devam edeceğiz ifadelerini kullandı.
Çiğdem Karaaslan, milletin 7 Haziran da verdiği gizli mesajı aldıklarını, çıkardıkları dersler olduğunu ve yollarına devam ettiklerini söylerken; Hasan Basri Kurt da, AK parti yönetiminin hükümeti kurmak için gereken her şeyi yapacağını, bu kararlığın parti yönetiminde bulunduğuna şahit olduklarını kaydetti.

SİYASETİN MERKEZİYİZ
Toplantıya katılan eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, danışma toplantılarının partinin en önemli çalışmalarından biri olduğunu belirterek, Türk siyasi hayatında var olduğumuzdan beri çok önemli kazanımları birlikte gerçekleştirdik. AK Parti Türkiye de var olan partiler gibi değil. AK Parti çok özgün yapıda Türk siyasi hayatında yerini almış bir partidir. Biz siyasetin merkezine insanı oturtmuş bir partiyiz. İnsanı görmeyen, gözetmeyen hiçbir oluşumun başarı şansı yoktur. İnsanları millet haline getiren ortak değerler vardır. Biz bunların zenginleştirilmesi için çaba harcıyoruz  ifadelerini kullandı.

150 KASABALAŞMIŞ KÖY
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 7 Haziran daki seçime değinerek, Hayat devam ediyor. Bizler için de ilçelerde hizmetler dolu dizgin devam ediyor. Toplantılarda biz ihtiyaç listesi alıyoruz. Bunları da yapabileceklerimizin de üzerinde bir çalışmayla aşama aşama uyguluyoruz. 13 yıllık hizmetler nedeniyle insanlar AK Parti yi bir iş makinası gibi görüyorlar. Artık ilçelerimiz eski ilçeler olmaktan çıkıyor. Köylerimiz de aynı şekilde. Samsun un bin köyü var, bunlardan 150 tanesini belirledik. 150 tane kasabalaşmış köy yapmak istiyoruz. İçine girdiğinizde her şeyi eksiksiz köy olacak diye konuştu.

EN GÜÇLÜ SİYASİ HAREKETİZ
AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel ise Kim ne derse desin AK Parti ülkenin en güçlü siyasi hareketidir. Öyle ki seçimden ikinci ve üçüncü parti olarak çıkanların oy oranlarını toplasak bize ulaşmaları mümkün değildir. Bunun yanında girdiği her seçimde birinci olan partimiz için bu durum yeterli olmamıştır. Oluşan tabloyu iyi yorumlamalıyız. Bunun için ne yapmamız gerektiğini planlayıp hareket etmeliyiz ifadelerini kullandı.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti. Daha sonra toplantıda yer alanlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından Atakum Sanat Merkezi bahçesinde verilen halka açık iftar programına katıldı.

Barış BUDANOĞLU EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

1 Samsun'da meydan dayağı! Baygınlık geçirdi

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

3 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

Sakata geldik

5 Sakata geldik

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

6 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Samsun'da ramazan pidesine zam

7 Samsun'da ramazan pidesine zam

MHP'li Usta birinci sıradan aday

8 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

9 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti