Onların ihtiyacı aile ortamı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan, Çocuklar, en çok aile ortamına ihtiyaç duymaktadır dedi

 Onların ihtiyacı aile ortamı

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruyucu ailelere Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri nde iftar verildi. İftara, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan, Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, bazı kurum ve kuruluşların amirleri ile koruyucu aileler ve çocuklar katıldı. 

BAKAN DAN SELAM VAR 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan ve İl Müdür Vekili Tekin Balcı, iftar öncesi tüm masaları tek tek gezdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ın selamlarını ileten Eraslan,  koruyucu ailelerle sohbet edip, bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu.

ANLAMLI BİR GÖREV  
Samsun daki birlik ve beraberliğin çok anlamlı ve özel olduğunu belirten Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan, Çocuklar, en çok aile ortamına ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle koruyucu aile olma kararı veren ve çocukları yanına alan siz değerli bütün aileleri yürekten kutluyorum. Çok önemli ve anlamlı bir görev üstlendiniz. Devlet çocuklara ihtiyaçları neyse onları veriyor. Ama onların ihtiyaç duyduğu en önemli şey, bir aile ortamıdır ve bu aile ortamını da onlara sizler sağlıyorsunuz. Bu anlamda sizlere çocuklarımız adına, bakanlığımız adına çok teşekkür ediyorum. Onlar bir aile ortamı içersinde yetişecekler, büyüyecekler ve topluma yararlı birey olarak bu fırsatı onlara sizler sunmuş olacaksınız. Bu konuda gönüllü olan, çalışan, katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

EMEĞİNİZ ÇOK BÜYÜK
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Tekin Balcı ise, Çocuklarımızın yetişmesinde Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak en çok tercih ettiğimiz model, koruyucu aile modelidir. Koruyucu aile hizmet modeli ile amaçlanan, kimsesiz kalmış çocuklarımıza aile ortamı sağlamaktır. Bu anlamda çocukların bakımı, yetiştirilmesi ve topluma sağlıklı bireyler kazandırılmasında ailelerimizin emeği çok büyük. Biz bu ailelerimizin sayısının artmasını temenni ediyor, bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz. Ben, bu vesileyle çocuklarımıza sahip çıkan ve onları hayata hazırlayan koruyucu ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum dedi.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Sahilde bir Megastar!

1 Sahilde bir Megastar!

Coşkun Zeren yeniden Samsunspor'da

2 Coşkun Zeren yeniden Samsunspor'da

'Bana tecavüz ediyormuş gibi hissettim'

3 'Bana tecavüz ediyormuş gibi hissettim'

Ceza geliyor

4 Ceza geliyor

Komşusuyla yatakta bastığı annesi tarafından boğularak öldürüldü!

5 Komşusuyla yatakta bastığı annesi tarafından boğularak öldürüldü!

Karadeniz'de 137 yıllık rüya gerçek oldu

6 Karadeniz'de 137 yıllık rüya gerçek oldu

Samsun'da Bowling Salonu halka açılıyor

7 Samsun'da Bowling Salonu halka açılıyor

Samsun'da eşine fuhuş yaptırmakla suçlanmıştı! Bakın neden tutuklandı

8 Samsun'da eşine fuhuş yaptırmakla suçlanmıştı! Bakın neden tutuklandı

Samsunlu minik Furkan'ın acı sonu

9 Samsunlu minik Furkan'ın acı sonu

Samsun'daki cinayet zanlısı tutuklandı

10 Samsun'daki cinayet zanlısı tutuklandı