Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Onların ihtiyacı aile ortamı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan, Çocuklar, en çok aile ortamına ihtiyaç duymaktadır dedi

 Onların ihtiyacı aile ortamı

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından koruyucu ailelere Büyükşehir Belediyesi Anakent Sosyal Tesisleri nde iftar verildi. İftara, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan, Samsun Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, bazı kurum ve kuruluşların amirleri ile koruyucu aileler ve çocuklar katıldı. 

BAKAN DAN SELAM VAR 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan ve İl Müdür Vekili Tekin Balcı, iftar öncesi tüm masaları tek tek gezdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ın selamlarını ileten Eraslan,  koruyucu ailelerle sohbet edip, bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu.

ANLAMLI BİR GÖREV  
Samsun daki birlik ve beraberliğin çok anlamlı ve özel olduğunu belirten Sosyal Rehabilitasyon Hizmetleri Daire Başkanı Emin Eraslan, Çocuklar, en çok aile ortamına ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle koruyucu aile olma kararı veren ve çocukları yanına alan siz değerli bütün aileleri yürekten kutluyorum. Çok önemli ve anlamlı bir görev üstlendiniz. Devlet çocuklara ihtiyaçları neyse onları veriyor. Ama onların ihtiyaç duyduğu en önemli şey, bir aile ortamıdır ve bu aile ortamını da onlara sizler sağlıyorsunuz. Bu anlamda sizlere çocuklarımız adına, bakanlığımız adına çok teşekkür ediyorum. Onlar bir aile ortamı içersinde yetişecekler, büyüyecekler ve topluma yararlı birey olarak bu fırsatı onlara sizler sunmuş olacaksınız. Bu konuda gönüllü olan, çalışan, katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

EMEĞİNİZ ÇOK BÜYÜK
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Tekin Balcı ise, Çocuklarımızın yetişmesinde Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak en çok tercih ettiğimiz model, koruyucu aile modelidir. Koruyucu aile hizmet modeli ile amaçlanan, kimsesiz kalmış çocuklarımıza aile ortamı sağlamaktır. Bu anlamda çocukların bakımı, yetiştirilmesi ve topluma sağlıklı bireyler kazandırılmasında ailelerimizin emeği çok büyük. Biz bu ailelerimizin sayısının artmasını temenni ediyor, bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz. Ben, bu vesileyle çocuklarımıza sahip çıkan ve onları hayata hazırlayan koruyucu ailelerimize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum dedi.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Görüşüyoruz net bir şey yok

1 Görüşüyoruz net bir şey yok

Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

2 Şehit cenazesinde CHP çelengini istemediler

Samsunspordan dakikada binler kazandılar

3 Samsunspor'dan dakikada binler kazandılar

Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

4 Samsun tramvayda çocuğunu kaybetti

Kazanmaya ihtiyacımız var

5 Kazanmaya ihtiyacımız var

Samsun Bafrada kümes hayvanı itlafları devam ediyor

6 Samsun Bafra'da kümes hayvanı itlafları devam ediyor

Gözyaşları içinde toprağa verildi

7 Gözyaşları içinde toprağa verildi

Samsunda Çağlarırmak için mevlit okutuldu

8 Samsun'da Çağlarırmak için mevlit okutuldu

Yasak bölge protestosu

9 'Yasak bölge' protestosu

Bu şehrin çocukları Samsunsporludur

10 Bu şehrin çocukları Samsunsporludur