İlahiyat Fakültesi İnşaatı Sürüyor

Amasya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi binasının inşaatı hızla devam ediyor.

İlahiyat Fakültesi İnşaatı Sürüyor

2017-2018 akademik yılında öğrencilerini kabul edecek İlahiyat Fakültesi, İlahiyat İhtisas Kütüphanesi, konferans salonu ve camisiyle birlikte bir külliye şeklinde hizmet verecek.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şuayip Özdemir, “İlahiyat Fakültesi Derneği’nin öncülüğünde hayırsever insanımızın desteği ile başlanan İlahiyat Fakültesi inşaatı hızla devam etmektedir. Şu an itibariyle kaba inşaatı tamamlanma aşamasındadır. Kaba inşaat tamamlandıktan sonra inşaatın ince kısmı rektörlük tarafından devlet desteğiyle yapılacaktır” dedi.

2012 yılında kurulmasına rağmen çok kısa bir süre içerisinde akademik yapılanmasını tamamlayarak 2013-2014 akademik yılı itibariyle eğitim-öğretim hayatına başlayıp şu an Amasya Eğitim Fakültesi’nde hizmet veren İlahiyat Fakültesi’nin 11 öğretim üyesi sayısına ulaştığını belirten Özdemir, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü’nde 90 öğrencisi olduğunu, 2015-2016 öğretim yılında ise İlahiyat Bölümü’ne birinci ve ikinci öğretim olmak üzere 186 öğrencinin alınacağını açıkladı.

2017-2018 akademik yılında hizmete başlayacak yeni binayla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Özdemir, “İlahiyat Fakültesi’nde dekanlık, öğretim üyesi odaları, memur odaları, derslikler, bilgisayar laboratuvarı, konferans salonu, bay ve bayan mescidi, kantin, öğrenci ve personel yemekhanesi yer alacak. İlahiyat Fakültesi bina inşaatının yanına ayrıca cami ve kütüphane yapmayı planlamaktayız. Caminin yapımı için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ile görüşülmüştür. Görüşmede Görmez, cami inşaatı için destek vereceklerini ifade etmiştir. Cami inşaatı ile birlikte kütüphane inşaatına da başlanacaktır. Kütüphanede Tefsir, Kur’an İlimleri, Hadis, Kelam, İslam Hukuku, Arap Dili ve Belağatı, İslam Mezhepleri Tarihi, Tasavvuf, İslam Tarihi ve Sosyal Bilimler alanında matbu eserler İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin istifadesine sunulacaktır. Böylece İlahiyat Fakültesi, cami ve kütüphane şeklinde bir külliye oluşturmayı amaçlamaktayız. İlahiyat Fakültesi kaba inşaatı ve kütüphane binası için hayırsever vatandaşlarımızın yardımını beklemekteyiz. Külliye inşaatımıza yardımda bulunanlara arzu ettikleri takdirde ilgili kısımlara isimlerini verebiliyoruz” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

1 Samsun'da polis ekiplerine silahlı saldırı!

Samsunspor'da Chibuike sürprizi

2 Samsunspor'da Chibuike sürprizi

Yusuf Yazıcı Samsun'da

3 Yusuf Yazıcı Samsun'da

Samsunspor'da mektuplu çağrı yanıt buldu

4 Samsunspor'da mektuplu çağrı yanıt buldu

Samsunsporlu o taraftar özür diledi

5 Samsunsporlu o taraftar özür diledi

Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

6 Ameliyat sonrası ilk kez görüntülendi

Halil İbrahim Pekşen yoktan var etti

7 Halil İbrahim Pekşen yoktan var etti

Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

8 Samsunspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu: 'Değişik kadroyla çıktım'

Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

9 Şüphelileri kovalayan polis otosu kaza yaptı, 1 polis yaralı

İnsanlığın lüzumu...

10 İnsanlığın lüzumu...