Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP den yeryüzü sofrası

CHP İlkadım Kadın Kolları Başkanlığı Cumhuriyet Meydanı nda Yeryüzü Sofrası yla iftar düzenledi. CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, Bu yeryüzü sofrası iftarı, CHPlilerin dini inançlarının ne kadar güçlü olduğunun göstergesi dedi

CHP den yeryüzü sofrası

CHP İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanı nda Yeryüzü Sofrası yla iftar düzenledi. İftara, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin’in yanı sıra CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, CHP İlkadım Kadın Kolları Başkanı Hatice Çakır, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

CHP NİN DİNİ İNANÇLARI GÜÇLÜ
İftar öncesi gazetecilere açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, Yeryüzü Sofrası, iftar programında Samsun halkıyla beraber iç içe iftarımızı açacağız. Bu birilerine de mesaj olsun. Yani CHP nin dini inançlarının ne kadar güçlü olduğunu görsünler istiyoruz. Yoksa biz bunu lüks otellerde, lüks restoranlarda da yaparız. Ama biz halkımızla, vekillerimizle birlikte Yeryüzü Sofrası kurarak bunu gösteriyoruz. Bu konuda da Samsun halkına çok teşekkür ediyorum diye konuştu.

KARDEŞÇE YAŞAYALIM
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek de, Orucumuzu tuttuğumuz Ramazan ayının bu güzel akşamında, Allah’a karşı görevlerimizi yerine getirdiğimiz bir günde partililerimizle beraberiz. Bu beraberliğimiz tüm kötülüklerin yok edildiği, kardeşliğin, birliğin ve bundan sonraki günlerimizde insanlarımızın kardeşçe yaşayabileceği, tüm kötülükleri bir kenara bırakıp küskünlüklerin, kırgınlıkların, bertaraf edilerek bayrama kavuşmayı diliyorum ifadelerini kullandı.

ALÇAKGÖNÜLLÜ BİR ORTAM
Ramazan ın bereketini, feyzini ayrım yapmadan vatandaşlarla birlikte paylaştıklarını belirten CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin ise, Bu güzel ortamda bulunmaktan bir partili olarak da mutluyum. Akıl edenlere, emek verenlere ve destek verenlere de çok teşekkür ediyorum. Gerçekten herkesin katıldığı çok nezih ve alçakgönüllü bir ortam. Bunun sonraki senelerde de devam etmesini ve herkese örnek olmasını diliyorum dedi.

ONUR VE KIVANÇ DUYDUM
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz de şunları söyledi: Böyle güzel bir ortamda beni ağırladıkları için Samsun CHP teşkilatına teşekkür ediyorum. Yer sofrası bizim örf ve adetlerimizde vardır. Eskiden biz de yer sofrasında yerdik yemeğimizi. Vatandaşlarımızı burada bu şekilde görünce çok duygulandım ve mutlu oldum.

HAKARET İDDİASI...

Cumhuriyet Meydanı ndaki yeryüzü sofrası iftarı öncesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu na hakaret ettiği iddia edilen bir genç ile partililer arasında gerginlik yaşandı. Olaya anında müdahale eden polis genci gözaltına aldı.

ORGANİZASYON TEPKİSİ...

Yeryüzü Sofrası nda yemek dağıtımında yaşanan sıkıntılara bazı partililer ve vatandaşlar tepki gösterdi. 

Volkan ŞENALEN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

3 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

6 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Lovelette kahkaha tufanı

7 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

8 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Samsuna katma değer sağlayacağız

9 Samsun'a katma değer sağlayacağız

AK Parti Samsun Milletvekili  Köktaş Son mührü halk vuracak

10 AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'Son mührü halk vuracak'