NEDEN HAYIR DEDİ ?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Ahmet Davutoğlu ile koalisyon hükümeti için yapılan görüşme sonrasında yazılı açıklamada bulundu.

NEDEN HAYIR DEDİ ?

Bahçeli, AKP-MHP arasında savaş koalisyonu kurulacak diyerek yaygara koparıp gürültü kirliliğine yol açan çürük ve çeyrek gazeteci ve yazarların sözde barış ve çözüm koalisyonuna destek vermeleri de eşyanın tabiatına uygundur. MHP önce ülkem ve milletim; sonra partim ve ben ilkesinden taviz vermeyecek kırmızı çizgilerini çiğnemeyecektir. AKP ile CHP hükümetinin önünde ilkesel zeminde herhangi bir engel ve zorlayıcı hal bulunmamaktadır. AKP ile CHP nin bir koalisyon hükümeti kurması daha fazla vakit kaybetmeksizin sağlanmalıdır dedi. 

AKP NİN EN UYGUN KOALİSYON PARTNERİ HİÇ KUŞKUSUZ HDP DİR

Bahçeli yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Bir koalisyon hükümetinde bulunması gereken uzun ömürlülük, uyum, istikrar ve mutabakat ancak bu şartlar altında vuku bulacaktır. AKP nin en uygun koalisyon partneri hiç kuşkusuz HDP dir. Bu iki partinin toplam milletvekili sayısı 338 olup süreçle ilgili hedef ve politikaları hayata geçirmek için yeterlidir. 

AKP İLE CHP HÜKÜMETİNİN ÖNÜNDE İLKESEL ZEMİNDE HERHANGİ BİR ENGEL VE ZORLAYICI HAL BULUNMAMAKTADIR

Şayet daha geniş tabanlı bir koalisyon kurulması arzulanıyorsa; AKP ile CHP hükümetinin önünde ilkesel zeminde herhangi bir engel ve zorlayıcı hal bulunmamaktadır. AKP-CHP ortaklığının toplam oy oranı yüzde 65,82; milletvekili sayısı ise 390 olup, bu kapsamda Türkiye nin acil ve bekleyen sorunlarının çözülmesi imkan dahilindedir. 

AKP İLE CHP NİN BİR KOALİSYON HÜKÜMETİ KURMASI DAHA FAZLA VAKİT KAYBETMEKSİZİN SAĞLANMALIDIR

Türkiye nin bugünkü şartlarında AKP ile CHP nin bir koalisyon hükümeti kurması daha fazla vakit kaybetmeksizin sağlanmalıdır. Bu da yeterli görülmüyorsa; tesis edilecek ortaklığa HDP de ilave edilmeli, toplamda yüzde 78,94 oy oranı ve 470 milletvekili sayısıyla üç partili bir koalisyon hükümeti derhal inşa edilmelidir. Böylelikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ın 7 Haziran öncesinde meydanlardan dillendirdiği ve talep ettiği 400 milletvekili aşılmış ve gerçekleşmiş olacaktır.

AKP- MHP ARASINDA SAVAŞ KOALİSYONU KURULACAK DİYEREK YAYGARA KOPARANLAR

AKP-MHP arasında savaş koalisyonu kurulacak diyerek yaygara koparıp gürültü kirliliğine yol açan çürük ve çeyrek gazeteci ve yazarların sözde barış ve çözüm koalisyonuna destek vermeleri de eşyanın tabiatına uygundur. 

MHP, AKP-CHP VEYA HDP TAKVİYELİ BİR KOALİSYON KURULMASI ÖNÜNDE ENGELLEYİCİ, KÖSTEKLEYİCİ OLMAYACAKTIR

Milliyetçi Hareket Partisi ni kin ve husumet kuşatması altına almak için ellerini ovuşturan, siyasi ve ideolojik yığınak yapanlar unutmasınlar ki, AKP-CHP veya HDP takviyeli bir koalisyon kurulması önünde engelleyici, köstekleyici, sekteye uğratıcı herhangi bir bariyer olmayacaktır. Bölgesel ve küresel gelişmelerin aleyhimize döndüğü bir zemin ve zaman aralığında gecikmeksizin bir koalisyon hükümetinin kurulması birbirine ruhen ve ahlaken uyan partiler arasında sağlanmalıdır. Milliyetçi Hareket Partisi bu kapsamda hem AKP ye hem de diğerlerine başarılar dilemektedir.

PARTİMİZ BOŞ BAHANELERE SIĞINACAK KADAR HAZIRLIKSIZ VE KORKAK DEĞİLDİR

Partimiz bundan sonraki aşamalarda ülke çıkarına olmak kaydıyla, her türlü diyalog ve görüşmeden elbette kaçınmayacaktır. Şu da çok iyi anlaşılmalıdır ki, Milliyetçi Hareket Partisi iktidardan uzak durmak için yapay ve boş bahanelere sığınacak kadar hazırlıksız ve korkak değildir. 

MHP ÖNCE ÜLKEM VE MİLLETİM; SONRA PARTİM VE BEN İLKESİNDEN TAVİZ VERMEYECEK KIRMIZI ÇİZGİLERİNİ ÇİĞNEMEYECEKTİR

Türk milleti partimize en az 276 milletvekili vermek yerine 80 milletvekilini uygun görmüş ve ana muhalefetle yetkilendirmiştir. Biz bunun şuurundayız. Son tahlilde partimizi ziyaret ederek açık yüreklilikle değerlendirmelerde bulunan, görüşlerini açıklayan AKP Genel Başkanı ve Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu na teşekkür ediyorum. Unutulmasın ki, Milliyetçi Hareket Partisi önce ülkem ve milletim; sonra partim ve ben ilkesinden taviz vermeyecek, bilhassa 7 Haziran dan itibaren ortaya koyduğu, 46 yıllık şerefli geçmişiyle ters düşmeyen kırmızı çizgilerini çiğnemeyecektir.  EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

5 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Temayül sırası vekillerde

6 Temayül sırası vekillerde

Samsunspor'dan taraftara çağrı

7 Samsunspor'dan taraftara çağrı

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

9 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

10 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı