Ukraynalı Öğrenciler Kırım Bayrağı Açtı

‘Gençlik Değişimleri Programı’ kapsamında Ordu’ya gelen Kırım asıllı Ukraynalı öğrenciler, bin metrede Kırım ve Ukrayna bayrağı açtılar.

Ukraynalı Öğrenciler Kırım Bayrağı Açtı

AB Erasmus Projesi kapsamında Ordu’ya gelen Romanya, Kosova, Ukrayna’dan gelen 37 üniversite öğrencisi AB Merkez Koordinatörü Ümit Şener’in rehberliğinde Ordu Mavi Bayrak Plajı, Kurul Kalesi, Çiseli Şelalesi, Slow City Perşembe, Hoynat adası, Çaka Beyaz Kum plajı, Yason Kilisesi, Haznedaroğlu Konağı gibi tarihi ve turistik yerleri ziyaret ettiler.

Denizden bin metre yüksekliğinde olan tarihi M.Ö. 2100 yıllarına kadar uzanan Kurul Kalesi’nin gezildiği sırada Kırım asıllı Ukraynalı öğrenciler, Kırım ve Ukrayna bayrağı açtılar. Kırım asıllı ve Müslüman olan öğrencilerin bu hareketi alkışlarla karşılayan diğer ülke öğrencileri arkadaşlarına destek verdiler.

37 öğrenci daha sonra Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti. Valilik Toplantı Salonu’nda ağırladığı öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Ordu’nun yemyeşil bozulmamış doğası, temiz havası, yaylaları ve şelaleleriyle farklı bir güzelliğe sahip olduğunu ve mutlaka görülmesi gereken nadide yerlerden birisi olduğunu ifade etti.

Ziyarette, öğrencilere Ordu’yu tanıtıcı CD, broşür ve fındık ürünlerinin yer aldığı materyaller verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da çorbası geç gelen şahıs dehşet saçtı

1 Samsun'da çorbası geç gelen şahıs dehşet saçtı

Taner Taşkın: 'Gümbür gümbür geliyoruz'

2 Taner Taşkın: 'Gümbür gümbür geliyoruz'

10 numara gol

3 10 numara gol

Samsunspor taraftarı mesafe tanımıyor

4 Samsunspor taraftarı mesafe tanımıyor

Bafra'da eğlence mekanlarına sıkı denetim

5 Bafra'da eğlence mekanlarına sıkı denetim

Plaka seri 5'te 5

6 Plaka seri 5'te 5

18 Ekim Perşembe Samsun hava durumu

7 18 Ekim Perşembe Samsun hava durumu

Manisa'da yangın: 2 kişi yaralandı

8 Manisa'da yangın: 2 kişi yaralandı

HALA BİRBİRİMİZİ Mİ YİYECEĞİZ?

9 HALA BİRBİRİMİZİ Mİ YİYECEĞİZ?

Alev topuna dönen fabrika havadan görüntülendi

10 Alev topuna dönen fabrika havadan görüntülendi