Iraklılar Samsun da ev leniyor

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, mültecilerin de Samsun da ev alma çalışmaları olduğunu belirterek, Sayısal olarak net bilgi yok ama özellikle bazı Iraklıların burada ev alma çalışmaları var dedi

Iraklılar Samsun da ev leniyor

 

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, Samsun da bazı mültecilerin ev alma çalışmaları olduğunu söyledi. Sayısal olarak net bir rakam vermelerinin mümkün olmadığını belirten Oral, Mültecilere Samsun da ne kadar gayrimenkul satıldığını bilme şansımız yok. Bu bakanlık eliyle yürütülebilecek bir çalışma. Ancak burada mültecilerin gayrimenkul alma çalışmaları olduğunu gözlemliyorum. Çok fazla değil ama benim tahminim yaklaşık 100 civarında gayrimenkul alan var. Özellikle Iraklıların bu düşüncede olduğunu biliyorum diye konuştu.

BEN DE MERAK EDİYORUM
Atakum da hızlı bir yapılaşma olduğunu belirten Oral, Açıkçası Atakum daki yapılaşmanın sonu nereye gidecek ben de merak ediyorum. Rakamlar Atakum da çok hızlı bir yapılaşma olduğunu gösteriyor. 70-80 bin TL den 1 milyon TL ye kadar gayrimenkul fiyatları söz konusu. Ben bu yüksek fiyatlı yerler için Maliye Bakanlığı ve Vergi Dairesi ni göreve davet ediyorum. Böyle bir dairenin raiç bedelinin ne kadar olduğunun araştırmasını yapsınlar ifadelerini kullandı.

EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ YASASI
Emlak müşavirliği yasası konusunda 2010 dan bu yana Emlakçılar Odası olarak Türkiye genelinde çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Oral, şöyle konuştu: Bugüne kadar yol alamamış gibi görünsek de ülke genelindeki oda ve dernek başkanları ile şubat ayında yaptığımız toplantıda hepimiz yasa ile ilgili çalışmaların altına imzamızı attık. İnşallah en kısa zamanda yeni kurulacak hükümetin önüne bu yasanın gelmesini umut ediyoruz. Çıkmaması için de hiçbir neden yok. Yasayla hem kayıt dışı çalışanlar kayıt altına alınacak hem de emlakçılar ve gayrimenkul sahipleri birbirine yanlış uygulamalarda bulunamayacak. Bizler yasanın çıkması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.  

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

1 İki otomobil kafa kafaya çarpıştı: 4'ü çocuk 7 yaralı

Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

2 Avcılar'da hava destekli DEAŞ operasyonu

Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

3 Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

4 Kırmızı ışık ihlali yapan sürücü dehşet saçtı...1'i hamile 7 kişiyi yaraladı

Düzce'de villa alev alev yandı

5 Düzce'de villa alev alev yandı

Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

6 Kadıköy'de zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

7 Manisa'da uyuşturucu operasyonu 17 kişi tutuklandı

Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

8 Denizli'deki FETÖ'nün ikinci iş adamları davasında 23 tahliye

Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

9 Zanlının eşi öldürülen iş adamıyla yasak aşk yaşadığını itiraf etti

Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye

10 Her şey 'kalem tutan eller üşümesin' diye