ACI BAYRAM

Ramazan Bayramı tatili öncesindeki çarşamba günü, Arefe Günü ve bayramın 3 günü olmak üzere 5 gün boyunca, yurdun dört bir yanında meydana gelen 100 e yakın trafik kazasında, toplam 74 kişi öldü, 377 kişi de yaralandı

ACI BAYRAM

Alınan tüm önlemlere ve yapılan tüm uyarılara karşın, trafik kazalarında bu Ramazan Bayramı tatilinde de bilanço ağır oldu, yollar kan gölüne döndü. Tatilciler çarşamba günü öğleden sonra yolları doldurmaya başlarken, yurt genelinden, peş peşe kaza haberleri geldi. Bayram tatili boyunca, Ankara ve İstanbul hariç 5 gündeki kazalarda saat 16.00 itibarıyla ölü ve yaralı sayıları şöyle:

* 15 Temmuz Çarşamba günü meydana gelen 17 kazada, 16 kişi öldü, 145 kişi de yaralandı.

* Arife Günü olan 16 Temmuz Perşembe günü ise 21 kazada, 23 kişi öldü, 76 kişi yaralandı.

* Ramazan Bayramı nın 1 inci günü olan 17 Temmuz Cuma günü meydana gelen 18 kazada, 16 kişi öldü, 55 kişi de yaralandı.

* Ramazan Bayramı nın 2 nci günü olan 18 Temmuz Cumartesi günü ise meydana gelen 14 kazada 12 kişi öldü, 63 kişi de yaralandı.

* Ramazan Bayramı nın 3 üncü günü olan 19 Temmuz Pazar günü, dönüş yolunda meydana gelen 11 kazada da 7 kişi öldü, 38 kişi de yaralandı.

 

GÜN GÜN KAZALAR

Doğan Haber Ajansı muhabirlerinin geçtiği haberlere göre yurt genelinde 5 gün boyunca kazaların meydana geldiği yerler ve ölenlerin kimlikleri, günler itibariyle şöyle:


15 Temmuz Çarşamba: 17 kaza, 16 ölü, 145 yaralı

-

* Bolu da 7 ölü, 39 yaralı

Bolu da Tünelleri çıkışında aynı firmaya ait iki otobüsün aynı yerde peş peşe yaptığı kazalarda, yağışta ayıp devrilen otobüste sürücü Tuncay Sütçü, yardımcısı Murat Karakaya, yolcular Aycan Efkan, Şahin Kanak, Ahmet Polat ve Gülay Akarsu öldü. Bu otobüsteki yolcularla, bankete çarpan diğer otobüsteki yolculardan 39 kişi yaralandı.

* Niğde de 2 ölü, 5 yaralı

Niğde de otomobille çarpışan motosikletteki Nuri Duyar ve Kerem Savaş öldü, otomobildeki 5 kişi de yaralandı.

* Bursa da 2 ölü, 1 yaralı

Bursa da ters yöne girip otomobile çarpan motosiklet sürücüsü Hasan Şahin ve arkasında turan arkadaşı öldü. Bursa da bir başka kazada 1 kişi yaralandı.

* Çorum da 1 ölü, 40 yaralı

Çorum un Sungurlu şarampole devrilen otobüste yolcu 29 yaşındaki Mustafa Özel öldü, 30 kişi de yaralandı. Çorum da diğer iki kazada 10 kişi yaralandı.

* Yozgat ta 1 ölü, 5 yaralı

Yozgat ın Sorgun İlçesi yakınlarında sürücünün kontrolünden çıkıp yol kenarındaki tepeye çarpan otomobilde Ümmahün Kurt öldü, 5 kişi yaralandı.

* Uşak ta 1 ölü, 4 yaralı

Uşak ta iki otomobilin çarpıştığı kazada sürücü Mustafa Karateke öldü, 2 si çocuk 4 kişi yaralandı.

* Konya da 1 ölü, 5 yaralı

Konya nın Ereğli İlçesi nde refüje çarpan kamyonette Taha Mert Özer öldü, 2 kişi yaralandı. Bir başka kazada 3 kişi yaralandı.

* İzmir de 1 ölü

İzmir in Bergama İlçesi nde şarampole yuvarlanan traktörün sürücüsü Cevdet Demir öldü.

Diğer illerdeki kazalar da şöyle:

Balıkesir de TIR a çarpan minibüste 18 kişi yaralandı. Elazığ da 7, Karabük te 6, Antalya da iki kazada 5, Siirt te 3, Sivas ta 3, Van da 2, Bursa da 1 kişi yaralandı.

 


16 Temmuz Perşembe (Arife Günü) : 21 kaza, 23 ölü, 76 yaralı

 

* Erzurum da 6 ölü

Çanakkale nin Çan ilçesinden tatillerini geçirmek için memleketleri Erzurum a gelen Açabay ailesinin içinde bulunduğu otomobil Karasu Nehri ne uçtu. Kazada, aynı aileden sürücü Muammer Açabay, eşi Mihriban Açabay, babası Kadir Açabay, çocukları Gökçe Kağan Açabay, Murat Ülkühan Açabay ve yeğeni Yunus Emre Çeçen öldü.

* Sakarya da 3 ölü, 3 yaralı

Sakarya nın Hendek İlçesi yakılarında TEM yolunda minibüs emniyet şeridinde duran otomobile çarptı. Otomobilin kaportası aracın üzerinden ayrılırken, kazada Cihangir Kara ile Gülizar Kara çifti ile anneleri öldü, 3 kişi yaralandı.

* Elazığ da 2 ölü

Elazığ ın Keban İlçesi nde sürücünün direksiyon kontrolünü yitirdiği araç uçuruma yuvarlandı, Ali ve Faize Kaya çifti öldü.

* Karabük te 2 ölü

Karabük te kavşakta kamyonete çarpmamak için sürücünün direksiyon kırdığı otobüs orta refüjde bekleyen Serpil Gergen ile oğlu Muhammet Can Gergen e çarparak ölümlerine neden oldu.

* Ankara da 2 ölü, 7 yaralı

Ankara nın Kızılcahamam İlçesi yakınlarında TEM yolunda meydana gelen iki ayrı kazada Mehmet Yaman ve Yunus Akmak öldü, 7 kişi yaralandı.

* Bayburt ta 2 İranlı öldü, 5 yaralı var

Bayburt ta, İranlıların bulunduğu otomobil, 4 metre yükseklikteki istinat duvarından boşluğa uçtu, 2 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

* Kahramanmaraş ta 2 ölü, 3 yaralı

Kahramanmaraş ın Göksun İlçesi nde, elektrik dağıtım şirketi binasının duvarına çarpan otomobildeki Alparslan Aslan ile Mehmet Aslan öldü, 3 kişi de yaralandı.

* Afyonkarahisar da 1 ölü, 5 yaralı

Afyonkarahisar- İzmir karayolunda TIR la otomobilin çarpıştığı kazada Yasin Çelik öldü, aynı aileden 3 kişi yaralandı. Bir başka kazada bariyerlere çarparak alev alan otomobilde 2 kişi yaralandı.

* Kayseri de 1 ölü, 4 yaralı

Kayseri de traktöre çarpan otobüste sürücünün yanında oturan yedek şoför Durmuş Alas, 4 kişi de yaralandı.

* Çorum da 1 ölü, 16 yaralı

Çorum un Osmancık ve Kargı ilçelerinde meydana gelen 3 ayrı kazada Süleyman Demiröz öldü, 16 kişi yaralandı.

* Bursa da 1 ölü

Bursa da 7 Haziran seçiminde AK Parti den aday adayı olan Erol Çetinkaya, İnegöl de ağaca çarpan otomobilinde öldü.

* Yozgat ta 11 yaralı

İstanbul dan bayram tatili için Sivas a gidenlerin otomobili takla attı, 4 kişi yaralandı. Sorgunda ise iki otomobil çarpıştı 7 kişi yaralandı.

* Bursa da 10 yaralı

Bursa nın Orhangazi İlçesi’nde meydana gelen iki ayrı kazada 4 ü çocuk 10 kişi yaralandı.

* Tekirdağ da 6 yaralı

Tekirdağ ın Malkara İlçesi’nde, Yusuf Görkay yönetimindeki otomobil yön tabelasına çarptı, 6 kişi yaralandı.

* Sivas ta 4 yaralı

Sivas ta otomobilin takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.

* Bolu da 3 yaralı

Bolu da, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobilin yoldan çıkarak takla atması sonucu 3 kişi yaralandı.

* Düzce de 3 yaralı

Düzce de motosikletle bisikletin çarpıştığı kazada 3 kişi yaralandı.

* Antalya da 2 yaralı

Antalya da aşırı hız ve dikkatsizlik yüzünden su kanalına uçan otomobildeki 2 kişi yaralandı.

* Adıyaman da 2 yaralı

Adıyaman da otomobilin çarptığı motosikletteki 2 kişi yaralandı.

* Konya da 1 yaralı

Konya nın Seydişehir İlçesi nde hareket halindeki otomobilde camı açmak isterken kapıyı açan 49 yaşındaki Ayşe P. düşerek ağır yaralandı.

* Kütahya da 1 yaralı

Kütahya da, tali yoldan aniden önüne çıkan otomobile çarpmamak için sürücünün direksiyon kırdığı TIR refüje çarpıp devrildi. Sürücü yaralandı. 

 


17 Temmuz Cuma (Ramazan Bayramı nın 1. Günü: 18 kaza, 16 ölü, 55 yaralı

 

* Sivas 1 ölü, 5 yaralı

Sivas ın Şarkışla İlçesi nde iki otomobilin çarpışması soncu aynı aileden Doğan Karakavak öldü, 5 kişi de yaralandı.

* Karaman da 1 ölü, 2 yaralı

Karaman ın Ermenek İlçesi nde köye bayramlaşmaya giden 3 kardeşin bulunduğu otomobil virajlı yoldu uçuruma yuvarlandı. Üniversite mezunu 22 yaşındaki Hatice Şencan yaşamını yitirirken, 2 ağabeyi yaralandı.

* Adana da 1 ölü

Antalya dan memleketi Adana ya tatile gelen 22 yaşındaki Arif Dalkılıç, yolda karşıdan karşıya geçerken plakası belirlenemeyen bir aracın çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

* Konya da 1 ölü, 2 yaralı

Konya nın Taşkent İlçesi nde iki otomobil ve hafif ticari aracın çarpışması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

* İzmir: 3 ölü, 1 yaralı

İzmir in Çiğli İlçesi nde, kente gelin almak için gelen ve alışverişe çıkan damat 23 yaşındaki Ümit Derin, babası Hüseyin Derin (57) ile gelinin akrabası Bektaş Saat in (39) de içinde bulunduğu otomobile, hafif ticari araç çarptı. Kına gecesinin yapılacağı gün meydana gelen kazada, damat Ümit Derin, babası Hüseyin Derin ve akrabaları Bektaş Saat öldü, diğer araçtaki bir kişi yaralandı. Kazanın ardından kaçan ve Manisa nın Turgutlu İlçesi nde yakalanan hafif ticari aracın şoförü Ceyhun Ölmez in 0.41 promil alkollü olduğu ortaya çıktı.

* Burdur: 1 ölü, 6 yaralı

Burdur un Yeşilova İlçesi’nde meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

* Kırakkale: 2 ölü

Kırıkkale- Konya Karayolunun Karakeçili ilçesi yakınlarında kontrolden çıkan otomobil takla atıp 50 metrelik şarampole yuvarlandı. Kazada otomobilde bulunan Murat Karakuş ile eşi Hilal Karakuş öldü.

* Mardin: 2 ölü

Mardin in Nusaybin İlçesi nde motosikletin şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 25 yaşındaki Sedat Er ile 26 yaşındaki Mehmet Sait Akan öldü.

* Muğla: 1 ölü, 1 yaralı

Muğla nın Fethiye İlçesi nde güvenlik şeridinde motosikletlerine benzin dolduran Ali Konukçu ve oğlu Ramazan Konukçu ya, otomobil çarptı. Drenaj kanalına savrulan Ramazan Konukçu yaşamını yitirdi, babası ise yaralandı.

* Kayseri: 1 ölü, 3 yaralı

Kayseri nin Tomarza İlçesi nde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

* Antalya: 2 ölü, 2 yaralı

Antalya nın Akseki İlçesi nde iki otomobilin çarpıştığı kazada Mehmet Çarkcı ile İbrahim Eke yaşamını yitirdi, 2 kişi de ağır yaralandı.

* Kırıkkale de 4 yaralı

Kırıkkale nin Delice İlçesi nde sürücünün direksiyon kontrolünü yitirdiği otomobil refüje çarptı, kazada 1 i ağır 4 kişi yaralandı.

* Şanlıurfa da 4 yaralı

Şanlıurfa da sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu şarampole devrilen otomobildeki 4 kişi yaralandı.

* Şanlıurfa: 4 yaralı

Şanlıurfa nın Hilvan İlçesi nde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini yitirmesiyle kontrolden çıkarak devrilen otomobildeki 4 kişi yaralandı.

* Kahramanmaraş: 2 yaralı

Kahramanmaraş ın Andırın İlçesi nde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada Fuat ve Sultan Halisçelik çifti yaralandı.

* Şırnak: 2 polis yaralı

Şırnak ın İdil İlçesi çıkışında, akşam saatlerinde devriye görevi yapan zırhlı TOMA, henüz belirlenemeyen nedenle takla attı. Kazada 2 polis yaralandı.

* Malatya: 6 yaralı

HDP eski Milletvekili Sebahat Tuncel’in içerisinde bulunduğu otomobil, Malatya yakınlarında kaza yaptı. Kazada Tuncel ile birlikte 6 kişi yaralandı.

* Bursa: 7 yaralı

Bursa’nın Karacabey ilçesinde iddiaya göre hatalı sollama nedeniyle meydana gelen kazada aralarında çocuklarında bulunduğu 7 kişi yaralandı.


18 Temmuz Cumartesi (Ramazan Bayramı nın 2. Günü: 14 kaza, 12 ölü, 63 yaralı

-

* Kahramanmaraş: 2 ölü, 1 yaralı

Kahramanmaraş ın Ekinözü İlçesi nde, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu kontrolden çıkarak uçuruma yuvarlanan otomobilin sürücüsü Bektaş Harman ile eşi Cennet Harman öldü, çocukları Orhan Harman ise yaralandı.

* Eskişehir: 5 ölü, 3 yaralı

Eskişehir in Sivrihisar İlçesi yakınlarında hafif ticari araç ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

* Rize: 1 ölü, 29 yaralı

Rize’nin Fındıklı İlçesi’nde yolcu otobüsü ile otomobil çarpıştı. Kontrolden çıkarak yol kenarındaki direğe çarparak durabilen otobüsün yolcularından 25 yaşındaki Fehriye Sürücü öldü, 2 si ağır 29 kişi yaralandı.

* İzmir: 2 ölü

İzmir in Kınık İlçesi nde, panelvan minibüs, hafif ticari otomobil ve plakasız bir motosikletin karıştığı zincirleme kazada, motosiklette bulunan, ikisi de kasksız ve 28 yaşında olan 2 arkadaş öldü.

* Antalya: 1 ölü, 9 yaralı

Antalya nın Serik İlçesi nde otomobil ile hafif ticari aracın çarpıştığı kazada, 3 yaşındaki Havva Nur Durmaz öldü, 3 ü çocuk 9 kişi de yaralandı.

* Konya: 1 ölü

Konya’nın Ereğli İlçesi’nde otomobilin çarptığı bisikletin sürücüsü 15 yaşındaki Murat Bıyıklı yaşamını yitirdi.

* Elazığ: 4 yaralı

Elazığ’ın Palu ilçesinde hemzemin geçit yerine, açık alanda demiryolunu geçmeye çalışan özel otomobile lokomotif çarptı. Kazada otomobilde bulunan aynı aileden 4 kişi yaralandı.

* Zonguldak: 1 yaralı

Zonguldak ın Ereğli ilçesi nde, özel halk otobüsüne çarpan motosikletin sürücüsü Özkan Güngör yaralandı. Kaza anı, taksi durağının güvenlik kamerasına yansıdı. 

* Karabük: 1 yaralı

Karabük’te, trafik kazasında yaralanan 20 yaşındaki Gökhan Karaçam, el fonksiyonlarını kaybetme riski bulunduğu değerlendirilince, ambulans helikopterle Konya’ya sevk edildi.

* Zonguldak: 2 yaralı

Zonguldak ın Ereğli İlçesi’nde, 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı.

* Çanakkale: 3 yaralı

Çanakkale de kontrolden çıkıp takla atan otomobilin şarampole uçtuğu kazada 3 kişi yaralandı.

* Şanlıurfa: 8 yaralı

Şanlıurfa da yakınlarının bayram ziyaretinden dönen aileyi taşıyan hafif ticari aracın devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 8 kişi yaralandı. 

* Aydın: 1 yaralı 

Aydın da, tali yoldan anayola çıkan otomobile çarpmamak için manevra yapınca sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi yaralandı.

* Antalya: 2 yaralı

Antalya da aşırı hız nedeniyle meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

yaralandı.

 

18 Temmuz Pazar (Ramazan Bayramı nın 3. Günü: 11 kaza, 7 ölü, 38 yaralı

-

* Adana: 2 ölü, 2 yaralı

Adana nın Ceyhan ilçesinde otomobilin mısır tarlasına devrilmesi sonucu Seda Arslanca (28) ve Besime Arslanca (25) öldü, sürücü Cüneyt Ertan ile Mehmet Ertan (34) yaralandı.

* Adana: 1 ölü

Adana da 4 yaşındaki yaşındaki Emircan Yiğit, sokakta bir motosikletin çarpması sonucu öldü.

* Hatay: 1 ölü, 1 yaralı

Hatay ın Dörtyol ilçesinde otomobilin uçuruma yuvarlanması sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

* Karaman: 1 ölü

Karaman ın Ermenek İlçesi’nde, 47 yaşındaki Gazi Özbek yönetimindeki akaryakıt tankeri, bariyerleri aşarak yaklaşık 300 metre derinliğindeki uçuruma yuvarlandı. Sürücü Özbek öldü.

* Manisa: 1 ölü

Manisa nın Salihli İlçesi nde yolun karşısına geçmek isteyen 56 yaşındaki Mustafa Binbir, hafi ticari aracın çarpmasıyla yaşamını yitirdi.

* Bursa: 1 ölü

Bursa’nın İnegöl İlçesi’ne dağıtım izni için gelen 22 yaşındaki Emre Şimşek, arife günü geçirdiği motosiklet kazasında ağır yaralandı. Şimşek, tedavi gördüğü İnegöl Devlet Hastanesi’nde kurtarılamadı.

* Karaman: 5 yaralı

Karaman da kontrolden çıkan otomobilin takla attığı kazada, bayram ziyaretine giden aynı aileden 5 kişi yaralandı.

* Akasaray: 16 yaralı

Aksaray’da tarım işçilerini taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada, aralarında çocukların da bulunduğu 2’si ağır 16 kişi yaralandı.

* Adıyaman: 11 yaralı

Adıyaman dan bayram ziyareti için Gaziantep e gelen aileyi taşıyan otomobil, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu kaldırım üzerindeki reklam panosuna çarptı. Kazada 5’i çocuk, 11 kişi yaralandı.

* Gaziantep: 2 yaralı

Gaziantep in Nizip İlçesi nde, 2 otomobil, kamyonet ve motosikletin karıştığı zincirleme trafik kazasında 2 kişi yaralandı. 

* Aydın: 1 yaralı

Aydın da, tali yoldan anayola çıkan otomobile çarpmamak için manevra yapınca sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil şarampole yuvarlandı. Kazada 1 kişi yaralandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

1 Samsun'da aksiyon filmlerini aratmayan görüntü

Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

2 Samsun'a trafik kazası: 1 ölü

Öztürk'ten prim hamlesi

3 Öztürk'ten prim hamlesi

Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

4 Darp edilen doktor 27 saattir yaşam savaşı veriyor

İkisi de oynuyor

5 İkisi de oynuyor

Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

6 Samsun Cumhuriyet Savcılığından 'emzirmeye müsaade edilmedi' açıklaması

Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?

7 Samsun'da hafta sonu hava nasıl olacak?

Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

8 Gümüşçüyü soyup eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar

İpekoğlu ilk peşinde

9 İpekoğlu ilk peşinde

Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler

10 Samsun'daki 'dayak kreşi'nden yeni görüntüler