PEŞKEŞ Mİ VAR ?

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Lise Caddesi ndeki okulların başka bölgeye taşınmasıyla boşalacak alanların birilerine peşkeş çekilmesinden endişe duyduklarını söyledi

PEŞKEŞ Mİ VAR ?

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, İlkadım İlçesi Lise Caddesi ndeki okulların başka bir bölgeye taşınması ile ilgili projenin, bir rant  projesi olabileceğini söyledi. Kuruoğlu, Boşalacak alanların birilerine peşkeş çekilmesinden, AVM yapılmasından endişe duyuyoruz dedi.

TOKİ YE Mİ VERECEKLER?
Türkiye de boşaltılan her alanın yeni bir rant alanı olarak kabul edildiği için bu projeye karşı çıktıklarını ifade eden Kuruoğlu, 19 Mayıs Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi buradan kaldırılsın, kent hava alsın diyorlar. Altına otopark, üstüne TOKİ ev yapacak da diyorlar. Yeni  bölgedeki okulların da TOKİ tarafından yapılacağı biliniyor. Peki TOKİ ye bunun karşılığında ne verilecek, o alan mı verilecek?  Elbette, Samsun da öğrencilerin refah spor alanlarına, sosyal sahalara sahip olduğu okul kampüsleri olmasını isteriz. Ancak öncelikli olarak devlet, milli eğitim, belediye bu okulları oradan kaldırınca, o bölgeye ne olacak onu açıklasın. Bunu sadece Samsun da değil, İstanbul da, İzmir de Ankara ve Adana da da düşünüyorlar. Şimdi boğaza nazır okullarımızı oradan kaldırıp o alanlara ne yapacaklar? Türkiye deki bu uygulamaya sendika olarak karşıyız diye konuştu.

YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPSIN
Bütün okulları şehir dışına taşımanın mümkün olmadığını ifade eden Kuruoğlu, Okullar veliler ile iç içe olmalı. Mesela ilkokul, ortaokul taşınmaz. 6-7 yaşındaki bir ilkokul öğrencisinin her gün servise binip okula gitmesi ne demektir? Ayrıca bunun aileye getireceği maliyet ne demektir? Bu nedenle biz şu anda eğitim kampüsü yapılması taraftarıyız, çünkü Samsun un nitelikli okullara ihtiyacı var. Ancak o bölgenin ne olacağı konusunda yetkililer açıklama yapsın. Kent ormanı yapılacak desinler, bütçeden geçirsinler görelim. Biz de Güzel olur deriz. Ancak o alanların birilerine peşkeş çekilmesinden, AVM yapılmasından endişe duyuyoruz. Samsun un en büyük sıkıntısı kimse kimse ile istişare etmiyor. Ben yaptım oldu anlayışı var. Topluma bazı konuları açmak gerek, elbette her şeyi değil ama kentliyi çok ilgilendiren şeyleri Samsun da yaşayanları sormak gerekiyor dedi.

Zerrin SOMUNCU

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

1 Erbaa'da alacak verecek meselesi yüzünden cinayet

Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

2 Göçük'te hayatını kaybedenler toprağa verildi

Şanlıurfa'da silahlı çatışma

3 Şanlıurfa'da silahlı çatışma

Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

4 Salça yüklü kamyon yan yattı, sürücü ağır yaralı

Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti

5 Kendisinden ayrılmak isteyen arabada infaz etti

Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

6 Kocaeli'de kebapçıda silahlı saldırı: 2 yaralı

Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

7 Gazi, baba evinde kurban kesilerek karşılandı

Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

8 Silopi'de panzerin eve çarpmasına ilişkin dava

Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

9 Karabük'te pompalı tüfekle saldırı: 3 yaralı

İki katlı binanın çatı katı alevlere teslim oldu

10 İki katlı binanın çatı katı alevlere teslim oldu