Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

PEŞKEŞ Mİ VAR ?

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, Lise Caddesi ndeki okulların başka bölgeye taşınmasıyla boşalacak alanların birilerine peşkeş çekilmesinden endişe duyduklarını söyledi

PEŞKEŞ Mİ VAR ?

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, İlkadım İlçesi Lise Caddesi ndeki okulların başka bir bölgeye taşınması ile ilgili projenin, bir rant  projesi olabileceğini söyledi. Kuruoğlu, Boşalacak alanların birilerine peşkeş çekilmesinden, AVM yapılmasından endişe duyuyoruz dedi.

TOKİ YE Mİ VERECEKLER?
Türkiye de boşaltılan her alanın yeni bir rant alanı olarak kabul edildiği için bu projeye karşı çıktıklarını ifade eden Kuruoğlu, 19 Mayıs Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve İmam Hatip Lisesi buradan kaldırılsın, kent hava alsın diyorlar. Altına otopark, üstüne TOKİ ev yapacak da diyorlar. Yeni  bölgedeki okulların da TOKİ tarafından yapılacağı biliniyor. Peki TOKİ ye bunun karşılığında ne verilecek, o alan mı verilecek?  Elbette, Samsun da öğrencilerin refah spor alanlarına, sosyal sahalara sahip olduğu okul kampüsleri olmasını isteriz. Ancak öncelikli olarak devlet, milli eğitim, belediye bu okulları oradan kaldırınca, o bölgeye ne olacak onu açıklasın. Bunu sadece Samsun da değil, İstanbul da, İzmir de Ankara ve Adana da da düşünüyorlar. Şimdi boğaza nazır okullarımızı oradan kaldırıp o alanlara ne yapacaklar? Türkiye deki bu uygulamaya sendika olarak karşıyız diye konuştu.

YETKİLİLER AÇIKLAMA YAPSIN
Bütün okulları şehir dışına taşımanın mümkün olmadığını ifade eden Kuruoğlu, Okullar veliler ile iç içe olmalı. Mesela ilkokul, ortaokul taşınmaz. 6-7 yaşındaki bir ilkokul öğrencisinin her gün servise binip okula gitmesi ne demektir? Ayrıca bunun aileye getireceği maliyet ne demektir? Bu nedenle biz şu anda eğitim kampüsü yapılması taraftarıyız, çünkü Samsun un nitelikli okullara ihtiyacı var. Ancak o bölgenin ne olacağı konusunda yetkililer açıklama yapsın. Kent ormanı yapılacak desinler, bütçeden geçirsinler görelim. Biz de Güzel olur deriz. Ancak o alanların birilerine peşkeş çekilmesinden, AVM yapılmasından endişe duyuyoruz. Samsun un en büyük sıkıntısı kimse kimse ile istişare etmiyor. Ben yaptım oldu anlayışı var. Topluma bazı konuları açmak gerek, elbette her şeyi değil ama kentliyi çok ilgilendiren şeyleri Samsun da yaşayanları sormak gerekiyor dedi.

Zerrin SOMUNCU

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Bu otomobil Trabzondan Samsuna 2 TL yakıyor

1 Bu otomobil Trabzon'dan Samsun'a 2 TL yakıyor

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

2 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

3 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu

4 Eşkina balığından çıkan taşlar böbrek hastalığına iyi geliyor mu?

İlkadımda hayır  önde gidiyor

5 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Meral Akşener Samsuna geliyor

6 Meral Akşener Samsun'a geliyor

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

7 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsporda pazartesi sendromu

8 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Samsunda Kız meselesi kanlı bitti

9 Samsun'da 'Kız meselesi' kanlı bitti

Samsunun ilk işareti

10 Samsun'un ilk işareti...