SAMSUN, DUYARSIZ KALMADI

Samsun’un Salıpazarı ilçesinde yaşayan Ayan ailesinin evine icra dolayısıyla giden icra memurlarının karşılaştıkları manzaranın ardından, aileye yardımlar sürüyor.

SAMSUN, DUYARSIZ KALMADI

Salıpazarı ilçesi Tahnal Mahallesi’nde yaşayan Ayan ailesinin dramının ardından ilçe kaymakamlığının ve belediye başkanının ev yapım sözü sonrası, duyarlı vatandaşlar yardımlarını esirgemiyor.

Ramazan Bayramı dolayısıyla çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar ailenin yanına giderek yardımlarda bulundu. Ailenin harap haldeki evine giden Çarşamba Şoförler Odası Başkanı Musa Bala ve Salıpazarı Özel Halk Otobüsçüleri Derneği Başkanı Hüseyin Şahin, Ayan ailesine bayram hediyesini de beraberinde götürdü.

Ailede bulunan 6 çocuğa bayram hediyesi götüren Başkan Bala ve Başkan Şahin, şok edici manzara karşısında duygulu anlar yaşadılar. Tek göz odada 8 kişinin yaşadığı ahşap evdeki çocuklara ve anne babaya hediyeler veren başkanlar, aileye yapılacak yeni evin takipçisi olacaklarını söylediler.

Yardımları bayram gününde zor durumdaki aileye ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Musa Bala, “Ailemizin en başından bu yana istediği talep bellidir. En acil bir şekilde ev istiyorlar. Bu konunun da haberin yapılmasının ardından Kaymakamlık tarafından sözü verildi. İnşallah önümüzdeki kış ayına yetişecek. Önümüzdeki ayın evin yapımına başlanacağı söylenildi. Biz bu konunun takipçisi olacağız. Sosyal devlet anlayışı içerisindeki bir sisteme dahiliz. Elbette bu aileden başka yardıma muhtaç bilemediğimiz vatandaşlarımız da vardır. Bizlerde duyarlı insanlar olarak bu vatandaşlar tespit ettiğimizde yardımlarımızı esirgemeyeceğiz. Onların her gününde yanlarında olmaya çalışacağız. Türk insanını diğer devletlerden ayıran tek unsur duyarlı olmaktır. Vicdan sahibi olmamızdır. Burada elimizden geldiğince yardımlarda bulunmaya çalıştık. Çocuklarımızı bu bayram gününde sevindirdik. Ailenin durumuna baktığımız da duygulanmamak imkansız. Bizler buraya yapılan evin en yakından takipçisi olacağız. Yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yardımlarından ve desteklerinden dolayı Başkan Bala’ya teşekkür eden Ayan ailesi en kısa sürede çocuklarının rahatlıkla ders çalışabileceği bir eve geçmeyi hedeflediklerini yinelediler.

Ailedeki 5 çocuğun ardından 1 haftalık bebeğin de eklenmesiyle evdeki nüfusun çocuk sayısının arttığını söyleyen anne Zehra Ayan, “Kış aylarında çok zorlanıyoruz. Yetkililer ev sözü verdi. Teşekkür ederiz. Kış ayı gelmeden evimizin yapılmasını istiyoruz. Bizlere yardım eden tüm duyarlı vatandaşlara teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Aileyi ziyaretin ardından Şoförler Odası Başkanı ve yönetimi Ayan ailesine bir yardımda daha bulundu.

SAMSUN,EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

3 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

4 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

6 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

7 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

8 Ağır ceza geliyor

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

9 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar