Bunun adı sürgün

Eğitim-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, görevinde 15 yılı doldurmuş öğretmenlerin zorunlu rotasyonla sürgün edileceğini savundu

 Bunun adı sürgün

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan rotasyon uygulamasının öğretmenleri mağdur edeceğini ifade ederek, Milli Eğitim Müdürlüğü nün rotasyona imza atmaması gerektiğini söyledi. Kara, Bakanlık 15 yılını dolduran öğretmenlere zorunlu rotasyon başlattığını ve öğretmenlerin okullarına müracaat etmesi gerektiğini duyurdu. Türkiye de eğitim sisteminden sorumlu öğretmenlikte 15 yılını dolduran 13 bin öğretmen midir? Eğitim sisteminin sorunu bu zorunlu rotasyonla çözülebilecek mi? Eğer çözülebilecekse bu nasıl çözülecek?  Sistemin kendisinden ve norm kadro yönetmeliğinden kaynaklı bir sıkıntı var. Öğretmenler elbette başka okullara gidebilir, görev yerlerini değiştirir ama önce bir altyapı hazırlarsınız ki öğretmen onu isteyerek yapar diye konuştu.


İMZA ATMAMALI
Zorunlu rotasyonun öğretmenler için sürgün olduğunu ifade eden Kara, Örneğin Samsun un merkezinde rotasyona mecbur bırakılan birçok öğretmen emekliliğine yaklaşmış, evlerini alıp belli bir düzen kurup ekonomik koşullarını da ona göre ayarlamışlardır. Bu öğretmenleri yerinden yurdundan rahatsız etmemeniz gerekir. Rotasyon uygulanacaksa amacı belirlenmelidir. Öğretmenin verimliliği esas alınıyorsa bölgelere göre ücretlendirme yapılmalıdır. Mağduriyet söz konusu olan bölgelerde öğretmenin çalışmasını özendirici bir ek ödeme yapılmalıdır. Böylece öğretmen de ekonomik anlamda kaygı yaşamadan gidip devletin görev verdiği her okulda görevini yapar. Yaz dönemi için Samsun da birçok okul eğitim öğretime eksikleriyle de olsa hazırlanmaya çalışıyor. Bu süreçte öğretmenleri mağdur edecek zorunlu rotasyona Milli Eğitim Müdürlüğümüz imza atmamalıdır. Öğretmenlerin sorun yaşayacağı zorunlu rotasyon olmasın dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

1 Samsunspor'da geniş kapsamlı savunma

Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

2 Samsunspor taraftarlarından YEDAŞ'a kınama

Sakata geldik

3 Sakata geldik

Lime lime doğrandık

4 Lime lime doğrandık

MHP'li Usta birinci sıradan aday

5 MHP'li Usta birinci sıradan aday

Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

6 Samsun'da yan yana 3 eve 3 mahalle

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

7 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Şansımız devam ediyor'

Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

8 Tünelde kafa kafaya çarpıştılar: 4'ü çocuk 9 yaralı

Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

9 Otomobille mermer yüklü TIR çarpıştı: 2 ölü

ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti

10 ALS hastalığına 'meydan okuma' ölümle bitti