Bunun adı sürgün

Eğitim-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, görevinde 15 yılı doldurmuş öğretmenlerin zorunlu rotasyonla sürgün edileceğini savundu

 Bunun adı sürgün

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan rotasyon uygulamasının öğretmenleri mağdur edeceğini ifade ederek, Milli Eğitim Müdürlüğü nün rotasyona imza atmaması gerektiğini söyledi. Kara, Bakanlık 15 yılını dolduran öğretmenlere zorunlu rotasyon başlattığını ve öğretmenlerin okullarına müracaat etmesi gerektiğini duyurdu. Türkiye de eğitim sisteminden sorumlu öğretmenlikte 15 yılını dolduran 13 bin öğretmen midir? Eğitim sisteminin sorunu bu zorunlu rotasyonla çözülebilecek mi? Eğer çözülebilecekse bu nasıl çözülecek?  Sistemin kendisinden ve norm kadro yönetmeliğinden kaynaklı bir sıkıntı var. Öğretmenler elbette başka okullara gidebilir, görev yerlerini değiştirir ama önce bir altyapı hazırlarsınız ki öğretmen onu isteyerek yapar diye konuştu.


İMZA ATMAMALI
Zorunlu rotasyonun öğretmenler için sürgün olduğunu ifade eden Kara, Örneğin Samsun un merkezinde rotasyona mecbur bırakılan birçok öğretmen emekliliğine yaklaşmış, evlerini alıp belli bir düzen kurup ekonomik koşullarını da ona göre ayarlamışlardır. Bu öğretmenleri yerinden yurdundan rahatsız etmemeniz gerekir. Rotasyon uygulanacaksa amacı belirlenmelidir. Öğretmenin verimliliği esas alınıyorsa bölgelere göre ücretlendirme yapılmalıdır. Mağduriyet söz konusu olan bölgelerde öğretmenin çalışmasını özendirici bir ek ödeme yapılmalıdır. Böylece öğretmen de ekonomik anlamda kaygı yaşamadan gidip devletin görev verdiği her okulda görevini yapar. Yaz dönemi için Samsun da birçok okul eğitim öğretime eksikleriyle de olsa hazırlanmaya çalışıyor. Bu süreçte öğretmenleri mağdur edecek zorunlu rotasyona Milli Eğitim Müdürlüğümüz imza atmamalıdır. Öğretmenlerin sorun yaşayacağı zorunlu rotasyon olmasın dedi.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Son prova Samsunspor'un

2 Son prova Samsunspor'un

Samsunspor'a ceza kapıda

3 Samsunspor'a ceza kapıda

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

4 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

5 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

6 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

7 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

Canberk tribünde

8 Canberk tribünde

Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

9 Meteoroloji'den kuvvetli kar uyarısı

Onlar da izledi

10 Onlar da izledi