İl başkanları MİT i suçladı

CHP ve MHP Samsun il başkanları, Suruç taki terör eyleminden istihbarat teşkilatını sorumlu tutarak, MİT, acziyetini, basiretsizliğini göstermiştir dedi

İl başkanları MİT i suçladı

CHP İl Başkanı Dinçer Soylu ve MHP Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Şanlıurfa nın Suruç İlçesi nde yaşanan saldırının istihbarat teşkilatının gerekli önlemleri alamamasından kaynaklandığını iddia etti.

GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZ
CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, istihbaratı suçlayarak, Reyhanlı da, Diyarbakır da önlem alamayan MİT, burada yine basiretsizliğini göstermiş, bu olayı engelleyememiştir. IŞİD i ortaya çıkaran besleyen bazı mihraklar bugün sahte gözyaşı döküyorlar. Ben bu takiyeyi kınıyorum. Gençlerimizin ölümü çok üzücü bir hadise. Büyük üzüntü içerisindeyiz. Gençlerimiz geleceğimizdir. Bundan 10-15 gün önce bu tür olayların olabiliceğini yine bir açıklamamda söylemiştim. Bu tür olaylardan nemalanmak isteyenler vardır. Ben Türk halkının bu tür kışkırtmalara gelmeyeceğine inanıyorum diye konuştu.

YÖNETENLERİN BECERİKSİZLİĞİ
Türkiye nin 30-35 yıldır terörle mücadele içerisinde olduğunu belirten MHP İl Başkanı Ömer Süslü, Son yıllarda müzakereler yapılsa da görünen o ki bu işin müzakere eliyle çözülmeyeceği netleşti. Saldırıdan büyük bir üzüntü duyuyoruz. Hangi siyasi fikirde oldukları önemli değil. Biz Türk Milletinin evlatları olarak görüyoruz. Bu saldırıda istihbarat teşkilatının acziyeti var. Böyle bir eylem olacağı belliyken, o bölgede güvenlik sağlanamaması bizi yönetenlerin beceriksizliğidir. 
Bunun yanında terörle kendini bir türlü ayrıştıramayan bir siyasi organizasyon şu an mecliste ve şu an birilerini temsil ettiğini düşünüyor. Bakıyorum şimdi onlar bunu yapanları barbarlıkla suçluyorlar. Onların da bu olaydan ders çıkartmaları lazım. 30 yıldır aynı barbarlığı kendileri yapıyorlar. Terör kendi üzerlerine döndüğü için feryat etmeye başladılar. Ben bunu söyleyenlere günaydın diyorum şeklinde konuştu.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

3 Bağcılar pompalı tüfekle soygun anı kameraya saniye saniye yansıdı

Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

4 Jandarmadan kaçak göçmenlere sıcak ilgi

Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

5 Suriyelilerin bıçaklı kavgasında 2 kişi yaralandı

Yaşlı adam evinde ölü bulundu

6 Yaşlı adam evinde ölü bulundu