Samsun birinci sırada

İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, Samsun un işbaşı eğitimdeki 914 programda 2 bin 57 kişiyle Türkiye de birinci sırada olduğunu söyledi

Samsun birinci sırada

Samsun İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali İbrahim Şahin başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Toplantı Salonu ndaki toplantıya kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, Ocak-Haziran döneminde il genelinde yaptıkları istihdam çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek, ilk 6 aylık dönemde engelliler de dahil 14 bin 942 başvuru yapıldığını söyledi. Kılıçaslan, İşverenlerden toplam 12 bin 316 kişi istihdam talebi aldık. Bunlardan da 7 bin 336 kişiyi özel sektökrde, 42 kişiyi de kamuda işe yerleştirdik. 365 engelli vatandaş da yine işe yerleştirildi. Şu an itibariyle de 850 kişilik bir açık iş talebimiz bulunmaktadır dedi.

13 BİN İŞLETMEYE MEKTUP
İşbaşı eğitim programında yapılan çalışmaları da anlatan Kılıçaslan, İşbaşı eğitimde 914 programda 2 bin 57 kişiyle Türkiye de birinci sıradayız. Bize bu yıl bin 500 kota konulmuştu. Biz ilk 6 ayda 2 bin 57 kişiye ulaştık. Ramazan Bayramı ndan önce yaklaşık 13 bin işletmeye tek tek mektup göndererek hem bayram kutlaması yaptık, hem de tanıtıcı yazı ilettik. Programın ücreti de artırıldı. Önceden 25 liraydı, önce 36 liraya, şimdi ise 38,5 TL ye yükseldi yani aylık tam bin TL oldu. Bundan 532 ayrı firma faydalanmış. En çok çağrı merkezi elemanı, satış elemanı, konfeksiyon işçisi, büro yönetimi sekreterliği gibi alanlarda işbaşı eğitim verildi diye konuştu.

Kılıçaslan ın sunumunun ardından İl Milli Eğitim Müdürü Vekili Hasan Yetik, okullara alan açmayla ilgili bilgi verdi.

Barış BUDANOĞLU - Leyla MESCİ  EN ÇOK OKUNANLAR

DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması

1 DİTİB'den '' Afrin '' açıklaması

Lösemi hastası Metin bebek için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi

2 Lösemi hastası Metin bebek için kök hücre bağışı kampanyası düzenlendi

Bacada çıkan yangın korkuttu

3 Bacada çıkan yangın korkuttu

Ortaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1'i ağır 3 yaralı

4 Ortaköy'de gece kulübüne silahlı saldırı: 1'i ağır 3 yaralı

Zeytinburnu'nda kaza yapan araç dubaları biçti

5 Zeytinburnu'nda kaza yapan araç dubaları biçti