Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

GERGİN EYLEM

Samsun da Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından düzenlenen yürüyüş öncesi güzergahta bomba paniği yaşandı. Şüpheli poşetten uydu alıcısı çıkmasının ardından bir gencen yürüyüş yapan kalabalığa tepki göstermesi gerginlik yarattı

GERGİN EYLEM

Samsun da Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından İstiklal Caddesi nde, Şanlıurfa nın Suruç İlçesi de 32 kişinin öldüğü bombalı saldırıyı protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüş öncesi Şehir Kulübü önünde bulunan tabelada asılı poşet, bomba paniği yaşanmasına neden oldu. Polis, hemen çevrede güvenlik önlemi alarak vatandaşları uzaklaştırdı. Yürüyüşten kısa bir süre önce fark edilen poşet, olay yerine çağırılan Olay Yeri İnceleme Şubesi ne bağlı Bomba İmha Uzmanı tarafından fünye ile patlatıldı. Poşetten uydu alıcısı ve kumandası çıkması çevredekileri rahatlattı. 

GERGİN ANLAR YAŞANDI 
Poşetin patlatılmasıyla birlikte, Emek ve Demokrasi Güçleri nin yürüyüşü Öğretmenevi önünden başlatıldı. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, CHP İlkadım İlçe Başkanı Arzu Sabuncu ile bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin destek verdiği yürüyüş sırasında bir gençin gruba tepki gösterip, laf atması üzerine biranda gerginlik yaşandı. Protestocu kalabalığın üzerine yürüdüğü genci, polis kurtardı. Grup ile gencin arasına giren polis, olası bir kavgayı önledi.

OTURMA EYLEMİ YAPTILAR
Daha sonra yürüyerek Çiftlik Akbank Şubesi önüne gelen Emek ve Demokrasi Güçleri adına Yıldırım Beyazıt bir basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından grup üyeleri kaldırımda oturma eylemi yaptı. Suruç taki patlamada ölenlerin fotoğraflarının üzerine konuyan oyuncakları 5 yaşındaki Ali Paşa Meriç ile 3 yaşındaki kardeşi Efe Meriç in alarak oynaması, eylemcileri duygulanmasına neden oldu. Bazı eylemciler ise gözyaşlarını tutamadı. 

Yürüyüşün sona ermesinin ardından bir grup genç, Türk Bayrağı ile Lise Caddesi nden İstiklal Caddesi ne girmek istedi. Ancak, polis grubu erken fark ederek hemen önlem aldı. Çevik Kuvvet grubun önünde etten duvar ürerek geçmelerine izin vermedi. Grup bir süre polis ile tartıştıktan sonra  İstiklal Marşı nı okuyup dağıldı. 

Bayram OKEN ÇOK OKUNANLAR

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

1 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

2 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

3 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

4 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

5 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

6 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

Beşiktaşta korkutan ahşap bina yangını

7 Beşiktaş'ta korkutan ahşap bina yangını

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

8 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

9 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Mecliste kritik oylama sona erdi

10 Meclis'te kritik oylama sona erdi