Başkanlardan sağ duyu çağrısı

Samsun daki siyasi partilerin il başkanları, Şanlıurfa ve Adıyaman da meydana gelen terör olaylarıyla ilgili birlik ve beraberlik mesajı vererek sağ duyu çağrısında bulundu

Başkanlardan sağ duyu çağrısı

Şanlıurfa Suruç ta 32 kişini hayatını kaybettiği patlama, Adıyaman da bir askerin şehit edilmesi ve Şanlıurfa nın Ceylanpınar İlçesi nde iki polis memurunun şehit edilmesinin ardından siyasi partilerin Samsun il başkanları birlik ve beraberlik mesajları vererek, sağduyu çağrısı yaptı.

MİLLETİMİZ DUYARLI OLMALIDIR
AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, Suruç taki patlamanın ardından, polis memurlarının başlarından vurularak şehit edilmesinin akıllara terörden başka bir unsuru getirmediğini belirterek, Bu durum açıkça infial yaratmaktır. Bizim isteğimiz, milletimizin bu gibi durumlarda daha duyarlı olmalarıdır. Verilen aşırı tepkiler, birilerinin elini güçlendirmektedir. Terör kandan beslenir. Ne kadar çok kan akıtırsa, kendini o kadar garantiye almış olur. Terörün nereden geldiği önemli değildir. Tüm halkımız ve ideolojiler terörün karşısında olmalıdır. Ortadoğu yu karıştırdılar, şimdi ise ülkemizi karıştırmaya çalışıyorlar. Ancak Türkiye yi karıştırmayı başaramadılar, başaramayacaklar diye konuştu.

SÜKUNETE DAVET EDİYORUM
CHP İl Başkanı Dinçer Soylu, Türkiye de sanki kötü bir oyun sahneye koyulduğunu ifade ederek, Adıyaman da, Suruç ta, Urfa da yaşananlar kabus gibi ülkemizin üzerine çöktü. Terörün her türlüsünü lanetliyorum. Türkiye deki bu tür olaylar, birilerinin ülkemiz üzerinde oyun oynadığını açıkça ortaya koyuyor. Halkımızı sükunete davet ediyorum. Türkiye de kalıcı barışı tesis edebilmek için Cumhuriyet Halk Partisi olarak elimizden ne gerekiyorsa yapacağız. Diğer partilerimiz de bu barış için her türlü çabayı göstermelidir. Ancak birlikte olarak bu barışı sağlayabiliriz. Şehitlerimize, ölen gençlerimize Allah tan rahmet diliyorum dedi.

OYUNA GELMEMELİYİZ
Terörün her türlüsünün karşısında olduklarını belirten MHP İl Başkanı Ömer Süslü, Suruç ta bir katliam yaşandı. Ölenlere rahmet diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Yine bir askerimiz ve iki polis memurumuz şehit edildi. Bu yapılanlarla Türk milletinin birliğine kast edilmektedir. Bu gibi olaylarla birliğimize bomba atılmak istenmektedir. Biz her şeyin farkındayız. Bunu yapanlar birilerinin oyununa gelen insanlardır. Türk milleti olarak bu oyuna gelmemeliyiz diye konuştu.

BARIŞ İÇİN ÇABALAMALIYIZ
Yaşananlardan büyük bir üzüntü içinde olduklarını ifade eden HDP İl Eş Başkanı Elif İçigen şunları söyledi: Onlar bizim gençlerimizdi, dünya güzellerimizdi. Barışı, kardeşliği inşa etmek için Kobani ye gideceklerdi. Yapmak istedikleriyle insanlığa ders verdiler. Onların görevini biz devralacağız. Bu ülkede barışı, kardeşliği kalıcı hale getirmek için bizler çaba göstereceğiz. Herkes de bunun için çaba göstermeli, üzerine düşeni yapmalıdır.  

AYRIŞTIRICILIKTAN KAÇINMALIYIZ
Siyasi görüşü ne olursa olsun, bu gençler ülkemizin çocuklarıdır diyen Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Var da Demokratik bir ülkede yaşıyorsak, bu gençlerin düşüncelerini özgürce söyleyebilmelerine imkan sağlanmalıdır. Siyasetçilerin ayrıştırıcı beyanatlardan kaçınmaları gerektiğini düşünüyorum. Türkiye, yapılan son seçimlerden sonra kaotik bir ortama sürüklenmektedir. Bunda hem siyasetçilerin hem medyanın hem güvenlik güçlerinin birlik mesajları vermeleri gerektiği düşüncesindeyim. Öncelikle gençlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Türkiye saldırılara açık, senaryoya açık bir durumda. Bu da ülkede yapılan operasyonları kolaylaştırıyor. Türkiye iç ve dış politikasını tekrar gözden geçirmelidir ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU, Leyla MESCİEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

1 Samsun'da feci kaza, 1'i ağır 2 yaralı

TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

2 TAHTA AÇILDI, ŞOV BAŞLADI

Otoparka yeni düzenleme yolda

3 Otoparka yeni düzenleme yolda

Zonguldak'tan iki isme kanca

4 Zonguldak'tan iki isme kanca

Samsun'da boğulan 16 yaşındaki genç hayatını kaybetti

5 Samsun'da boğulan 16 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Samsunspor'da durmak yok

6 Samsunspor'da durmak yok

Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı

7 Samsun'da 'yol verme' kavgası kanlı bitti: 1 yaralı

Oy için gittiler

8 Oy için gittiler

Samsun'da Ketenci'ye son görev

9 Samsun'da Ketenci'ye son görev

Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi

10 Kazada ölen İbrahim Özyer Samsun'da defnedildi