Can güvenliği için yollardalar

Jandarma Genel Komutanlığı nca kurulan ve haftanın 7 günü, 24 saat görev yapan jandarma trafik timleri, her yıl binlerce kişinin hayatını kaybettiği karayollarında can güvenliği için mesai harcıyor

Can güvenliği için yollardalar

Jandarma Genel Komutanlığınca kurulan jandarma trafik timleri, karayollarında hayat kurtaran önlemlerin alınması ve uygulanmasında etkin rol oynuyor. Özellikle kırsal bölgelerde görev yapan timler, emniyet kemeri ve motosiklet sürücülerinin kask denetiminden, öğrenci servislerinin denetlenmesine kadar karayollarında güvenli seyahat için gerekli önlem ve uygulamalarda görev alıyor.

TRAKTÖR KAZALARI 
Samsun Jandarma Komutanlığı Trafik Kısım Amiri Kıdemli Başçavuş Serdar Silay, 
yaptığı açıklamada, Jandarma sorumluluk bölgesinde meydana gelen kazalara traktör ve tarım araçlarının sıkça karıştığını, bu durumun, sorumluluk sahalarının büyük çoğunluğunun tarıma açık alanlar olmasından kaynaklandığını söyledi. Silay, Meydana gelen traktör kazaları incelendiğinde, kabinsiz ve reflektörsüz traktörlerin karıştığı kazalarda ölüm ve yaralanma oranının çok yüksek olduğu görülürken, kabin veya güvenlik çerçevesi bulunan ve yeterli aydınlatmayla reflektöre sahip traktörlerin karıştığı kazalarda ise ölüm ve yaralanma oranının çok daha düşük seviyelerde olduğu görülmektedir dedi.

CEZA DEĞİL EĞİTİM 
Silay,  meydana gelen kazaları en aza indirmek için kazaların yoğunlaştığı kesimlerde radarla hız, alkol, emniyet kemeri, ışık donanımı, okul taşıtı, toplu taşıma araçları, takograf ve ağırlık kontrolleri üzerinde hassasiyetle durduklarını söyledi. Sadece denetim ve cezai işlem yapmakla trafik kazalarının tam olarak önüne geçilemeyeceği, bu yüzden sürücü ve yayalara yönelik seminer verdiklerini kaydeden Silay, sözlerini şöyle tamamladı: Geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere sürücü ve yayalara yönelik seminer faaliyetlerine de son derece önem vermekteyiz. Tarım Araçlarının Güvenli Kullanımı Projesi kapsamında traktör sürüş teknikleri, ışık donanımı, reflektör kullanımı ve kabinli veya güvenlik çerçeveli traktör kullanımı hususunda, traktör ve tarım aracı kullanıcısına, ilk ve orta dereceli okullarda öğrenci, öğretmen ve okul taşıtı sürücüsü ve yayalara seminer veriyoruz. Tüm faaliyetlerimizi, halkımızın trafikteki güvenlik ve konforunu sağlayarak, sevdiklerine sağlıklı ve mutlu bir şekilde ulaşmaları için yapmaktayız. Öncelikli amacımız asla cezai işlem yapmak değil, aksine eğitici ve bilgilendirici olmaktır.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor karayoluyla gitti

1 Samsunspor karayoluyla gitti

Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

2 Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

İki tarafı da düşünmeli

3 İki tarafı da düşünmeli

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

4 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

5 Samsunspor Başkanı Tutu Ankara'da

Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

6 Samsunspor'da kaybetme lüksü yok

Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

7 Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

8 Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

Fındığın hak ettiği değer 15 lira

9 Fındığın hak ettiği değer 15 lira

AK Parti Atakum'da kongre heyecanı

10 AK Parti Atakum'da kongre heyecanı