Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

BORDO BERELİLER SINIRDA

Özel Kuvvetler Komutanlığı na bağlı bordo berelilerden oluşan birlikler Suriye sınırındaki Kilis e geldi.

BORDO BERELİLER SINIRDA

Kilis e 10 u aşkın askeri araçla akşam saatlerinde gelen Özel Kuvvetler Komutanlığı na bağlı bordo berelilerden oluşan birlikler, IŞİD ve PYD denetimindeki bölgelere yönlendirildi. Birliklerden bir kısmı IŞİD denetimindeki Elbeyli bölgesinde, diğer kısmı ise PYD denetimindeki Afrin in karşısındaki Martavan bölgesi yakınlarında konuşlandırıldı. Bordo bereli birliklerin Kilis in yanı sıra Suriye sınırındaki Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin de de konuşlandırıldığı bildirildi.

SURİYE SINIRINDA ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ UYGULAMASI

Kilis Valiliği, Öncü Hudut Karakolu ile İnanlı Hudut Karakolu ve Darmık Hudut Karakolu ile Çerçili Hudut Karakolu arasında yer alan sınır hattının 5 gün süreyle özel güvenlik bölgesi olarak ilan edildiğini duyurdu. 

Kilis Valiliği nden yapılan yazılı açıklamada, 2 bölgedeki sınır hattının vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 5 gün süreyle özel güvenlik bölgesi olarak ilan edildiğini belirtilerek, şöyle denildi: Son günlerde Suriye sınırımızda meydana gelen gelişmeler, çatışmalar nedeniyle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince Öncü Hudut Karakolu ile İnanlı Hudut Karakolu arasında kalan bölge ve Darmık Hudut Karakolu ile Çerçili Hudut Karakolu arasında kalan bölgenin 23 Temmuz 2015 günü saat 13.00’ten başlayıp 28 Temmuz 2015 günü saat 13.00 te bitecek şekilde 5 gün süreyle valiliğimizce Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmesine karar verilmiştir.EN ÇOK OKUNANLAR

Vatandaştan duyarsızlığa ilginç tepki

1 Vatandaştan duyarsızlığa ilginç tepki

Osmanlıspor, Bolusporla hazırlanacak

2 Osmanlıspor, Boluspor'la hazırlanacak

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu memleketi Trabzonda

3 İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu memleketi Trabzon'da