AİLESİNİN GÖZLERİ ÖNÜNDE...

Adana da IŞİD militanlarına benzetildiği için daha önce tehdit edildiği ileri sürülen 33 yaşındaki Ethem Türkben, akşam yemeği yediği hamile eşi ve 3 çocuğunun gözleri önünde, kar maskeli 2 kişi tarafından tabancayla öldürüldü.

AİLESİNİN GÖZLERİ ÖNÜNDE...

Olay, dün akşam merkez Seyhan İlçesi nin Gülbahçe Mahallesi nde meydana geldi. İddiaya göre, yatsı namazından dönen Ethem Türkben, 3 aylık hamile eşi ve 2 si erkek 3 çocuğu ile birlikte akşam yemeğine oturdu. Türkben ailesi, evin avlusunda yemek yerken, arka duvardan atlayan maskeli silahlı 2 kişi, Ethem Türkben e tabancayla yakın mesafeden ateş etti.

Ağır yaralanan Ethem Türkben, çevredeki vatandaşlar tarafından Özel Güney Adana Hastanesi ne götürülürken yolda hayatını kaybetti. Suruç ta meydana gelen bombalı saldırı olayını protesto amacıyla düzenlenen korsan gösteriler nedeniyle polisin, olay yerine yaklaşık 2 saat sonra geldiği ileri sürüldü.

Hastaneden alınan Türkben in cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu na kaldırıldı. Türkben in PKK terör örgütü yandaşları tarafından öldürüldüğünü ileri süren yakınları, Yaklaşık 3 yıl önce namaza başladı. Gönüllü olarak müezzinlik yapıyordu. Kimseye zararı olmayan bir insandı. Ama sırf sakalı yüzünden, İslami yaşantısı nedeniyle PKK terör örgütü tarafından tehdit ediliyordu dedi.

POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Ethem Türkben in otopsisi yapılırken, ölüm haberini alan yakınları, Kalem Vakfı ile Hüdapar yöneticileri Adli Tıp Kurumu na geldi. Olay çıkmaması için hazırlık yapan Adana Emniyet Müdürlüğü, Adli Tıp Kurumu nun bulunduğu sokağın giriş ve çıkışına zırhlı araçları yerleştirdi, müdahale için Çevik Kuvvet Şubesi nden polisler de hazır bekletildi. Geniş güvenlik önlemi altında otopsisi tamamlanan Ethem Türkben in cenazesi yakınları tarafından teslim alındı. Bu sırada PKK aleyhine sloganlar atıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi nce görevlendirilen cenaze aracına alınan Ethem Türkben, toprağa verilmek üzere Şanlıurfa nın Siverek İlçesi ne götürüldü.EN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Palet deposunda yangın

2 Palet deposunda yangın

Konya'da fener alayı coşkusu

3 Konya'da fener alayı coşkusu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

4 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

5 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

6 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

7 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

8 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

9 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

10 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı