AİLESİNİN GÖZLERİ ÖNÜNDE...

Adana da IŞİD militanlarına benzetildiği için daha önce tehdit edildiği ileri sürülen 33 yaşındaki Ethem Türkben, akşam yemeği yediği hamile eşi ve 3 çocuğunun gözleri önünde, kar maskeli 2 kişi tarafından tabancayla öldürüldü.

AİLESİNİN GÖZLERİ ÖNÜNDE...

Olay, dün akşam merkez Seyhan İlçesi nin Gülbahçe Mahallesi nde meydana geldi. İddiaya göre, yatsı namazından dönen Ethem Türkben, 3 aylık hamile eşi ve 2 si erkek 3 çocuğu ile birlikte akşam yemeğine oturdu. Türkben ailesi, evin avlusunda yemek yerken, arka duvardan atlayan maskeli silahlı 2 kişi, Ethem Türkben e tabancayla yakın mesafeden ateş etti.

Ağır yaralanan Ethem Türkben, çevredeki vatandaşlar tarafından Özel Güney Adana Hastanesi ne götürülürken yolda hayatını kaybetti. Suruç ta meydana gelen bombalı saldırı olayını protesto amacıyla düzenlenen korsan gösteriler nedeniyle polisin, olay yerine yaklaşık 2 saat sonra geldiği ileri sürüldü.

Hastaneden alınan Türkben in cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu na kaldırıldı. Türkben in PKK terör örgütü yandaşları tarafından öldürüldüğünü ileri süren yakınları, Yaklaşık 3 yıl önce namaza başladı. Gönüllü olarak müezzinlik yapıyordu. Kimseye zararı olmayan bir insandı. Ama sırf sakalı yüzünden, İslami yaşantısı nedeniyle PKK terör örgütü tarafından tehdit ediliyordu dedi.

POLİS GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALDI

Ethem Türkben in otopsisi yapılırken, ölüm haberini alan yakınları, Kalem Vakfı ile Hüdapar yöneticileri Adli Tıp Kurumu na geldi. Olay çıkmaması için hazırlık yapan Adana Emniyet Müdürlüğü, Adli Tıp Kurumu nun bulunduğu sokağın giriş ve çıkışına zırhlı araçları yerleştirdi, müdahale için Çevik Kuvvet Şubesi nden polisler de hazır bekletildi. Geniş güvenlik önlemi altında otopsisi tamamlanan Ethem Türkben in cenazesi yakınları tarafından teslim alındı. Bu sırada PKK aleyhine sloganlar atıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi nce görevlendirilen cenaze aracına alınan Ethem Türkben, toprağa verilmek üzere Şanlıurfa nın Siverek İlçesi ne götürüldü.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

1 Samsunspor'da Ramazan'la yollar ayrıldı

AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

2 AK Parti'den istifa etti... İlçe Başkanı oldu

Tom Muyters zemin arıyor

3 Tom Muyters zemin arıyor

Samsun'a yeni atamalar

4 Samsun'a yeni atamalar

Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

5 Samsun'da feci kaza: Yaralılar var

Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

6 Asgari ücrete, memura ve emekliye zam

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

7 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Benim derdim Giresun maçı'

Samaras son şansını kullanamadı

8 Samaras son şansını kullanamadı

Samsunspor'da ödeme günü yaklaşıyor

9 Samsunspor'da ödeme günü yaklaşıyor

Samsunspor'da Ufuk şoku

10 Samsunspor'da Ufuk şoku