X Reklamı Kapat

İNŞAATTA SONA GELİNDİ

SAMSUN da, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 140 milyon liraya bedel ile ihale edilen 33 bin 919 kişi kapasiteli yeni stadyumun inşaatında sona gelindi.

İNŞAATTA SONA GELİNDİ

Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Samsun da yaptırılan yeni stadyumun son durumu hakkında bilgi verdi. 

Stat inşaatının 140 milyon liralık bedel ile ihale edildiğini belirten Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Tamamlandığında 33 bin 919 kişi kapasiteli olacak yeni stadımızın inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yaklaşık 300 personel stadı en enken zamanda tamamlamak için yoğun mesai harcıyor. Gelinen noktada stat inşaatının yüzde 74 ü tamamlandı dedi. 

İlk çim ekim işleminin Ekim ayında yapılacağını söyleyen Türk, Ekim ayının ilk haftasında stat zemininin ilk çim ekimini gerçekleştireceğiz. Ayrıca stadın elektronik, mekanik, su ve aydınlatma tesisatları döşendi. Stat havalandırmamız tamamlandı. 

15 gün içerisinde de çatı kaplama işlemi başlayacak. 2 ay sonra da stat altında bulunan alış veriş merkezi bölümlerinin yapımına başlanacak diye konuştu.

Yeni stadın sadece bir futbol müsabaka alanı olarak görülmemesi gerektiğini dile getiren Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk, Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ın da Samsunlu oluşu, bu stadın önemini biraz daha arttırıyor. Bakanımız tüm illerimizde yapımı devam eden diğer statlar gibi Samsun daki statla da yakından ilgileniyor. Yapılacak olan 54 localı yeni stadyum, sadece maç günleri hizmet veren bir alan olmayacak. Stat etrafında alış veriş merkezi, 2 restoran ve sinema da bulunacak. Bu sayede Samsunlu vatandaşlarımız maç günleri dışında da bu bölgeden faydalanabilecek dedi.

Stadın iç koltuk ve dış rengi için Samsunsporlu taraftarlara da danışılacağını dile getiren Türk, Samsunspor un renkleri, milli takımımızın da renkleri olan kırmızı beyaz. Bu nedenle stat içerisindeki koltukların ve stat dış boya renginin kırmızı beyaz olması taraftarıyız. Kırmızı beyazlı renklerle hazırlayacağımız stat iç ve dış tasarımlarını Samsunsporlu taraftarların beğenisine sunacağız. Yaptığımız görsellerle ilgili Samsunspor un resmi internet sitesi ile Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü internet sitesinde anket yapmayı planlıyoruz şeklinde konuştu. 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

2 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

3 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

4 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Samsunda hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

5 Samsun'da hastaneden dönerken kaza geçirdiler, tedaviyi kabul etmediler

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Yeni stat herkesi büyüledi

7 Yeni stat herkesi büyüledi

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

8 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı

Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

9 Deaflympics Samsun 2017 Plaj Voleybolu müsabaka sonuçları

Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

10 Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak